Biyografi

Berrak Tüzünataç Kimdir? Evi Nerede?

Berrak Tüzünataç Kimdir? – Berrak Tüzünataç Evi Nerede? – Berrak Tüzünataç Nereli?

Berrak Tüzünataç kimdir?, Berrak Tüzünataç kaç yaşında?, Berrak Tüzünataç evi nerede?, Berrak Tüzünataç nerelidir? Berrak Tüzünataç ev adresi?, Berrak Tüzünataç kaç yaşında?, Berrak Tüzünataç nerede oturuyor?, Berrak Tüzünataç nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Berrak Tüzünataç hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 02.Kasım.1984 senesinde doğan Berrak Tüzünataç şu an için 37 yaşında ve Akrep burcundandır. Berrak Tüzünataç doğum yeri ise Yalova olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Sinema OyuncusuDizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Berrak Tüzünataç Kimdir?, evi nerede?

Berrak Tüzünataç, 2 Kasım 1984 tarihinde Yalova’da ailenin ilk çocuğu olarak doğmuştur. İlk okulu ve orta okulu Özel Yalova Öncü Kolejinde okumuştur. 1995 senesinde Koç Lisesi’ni kazanıp ailesiyle birlikte İstanbul‘a taşındı. Liseyi Koç Özel Lisesi’nde okumuş, daha sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmuştur. Babası Yalova’da müteahitlik yapan Sefa Tüzünataç’dır. Naz adında bir kız kardeşi var. Berrak Tüzünataç, küçüklüğünde; kışları Yalova’da, yazları Yalova sayfiyesinin en eski sitelerinden Tuncelp’de yaşadılar.

Berrak Tüzünataç, 15 yaşına geldiğinde yani 1999 senesinde,depreminin meydana geldiği yıl, anne ve babası ayrılıyor. Yalova’da müteahhitlik yapan babasının yaptığı evlerden bazıları yıkılınca, baba 10 gün kadar hapis yatıyor. Berrak annesiyle birlikte İstanbul Caddebostan’a taşınıyor. Babası da İstanbul Etiler’de yaşamaya başlıyor.

2004 sonunda Yılmaz Erdoğan‘ın da ders verdiği BKM (Beşiktaş Kültür Merkezi) atelyesine katıldı.

18 yaşındayken basında ilk olarak, futbolcu İlhan Mansız‘ın sevgilisi olarak bilinen Berrak hemen sonrasında Bodrum’daki Fuga Otellerinin ortağı Volkan Büyükhanlı ile yaşadığı olaylı ilişkiyle adını duyurmuştur. Fotoğrafçı Zeynel Abidin Ağgül’ün bir fotoğraf çekimi esnasında, çekimi kenardan izleyen Berrak’ında fotoğraflarını çekince şöhret basamaklarını tırmanmaya başlıyor. “Elele” dergisi dahil olmak üzere dört ayrı dergide kapak olmuştur.

Ardından Number 1 TV’de haber sunarak ekranlarla tanıştı. Sinem Kobal‘la “Yetenek Avcısı” isimli programı sundu. 2005 senesinde Yılmaz Erdoğan’ın “Organize İşler” filmindeki ufak karakteri ile de sinemaya adım attı. Ardından “Beyza’nın Kadınları”nda boy gösteriyor. 2005 senesinde adı Okan Bayülgen‘le anılıyor. Daha sonra Kanal D’de yayına giren “Ödünç Hayat “ dizide rol aldı. “Elveda Rumeli” adlı televizyon dizisinde Vahide kişiliğini canlandırdı. 2007 senesinde oyuncu Nejat İşler ile birliktelik yaşadı. Show TV’de yayına giren “Bu Kalp Seni Unutur Mu” adlı dizide Yıldız kişiliğini canlandırdı. 2009 senesinde Zeki Demirkubuz‘un yönettiği Kıskanmak’ta başrol oynaması yaşamının dönüm noktalarından biri olur. “Ezel” dizisine Bade karekterini canlandırdı.

Berrak Tüzünataç “Son” dizisi ile iş hayatına devam etti. 2010 senesinde “Bir Avuç Deniz” sinema filminde (Deniz Demirci) kişiliğini canlandırırken Engin Altan Düzyatan, Berrak Tüzünataç, Can Gürzap, Ayda Aksel, Zeynep Özder, Tuğrul Tülek, Ahu Yağtu ile beraber oynadı.

Ayrıca Serdar Ortaç’ın 2004 yapımı “Canıma Minnet” adlı klibinde oynadı.

2017 senesinde yapımını Ay Yapım’ın üstüne aldığı, yazar Azra Kohen’in “Fi Çi Pi” adlı kitap dizisinden Tv.dizisine uyarlanarak çevrimiçi dizi platformu olan Puhu TV üzerinden yayına giren “Fİ” dizinin başrollerinde Serenay Sarıkaya, Ozan Güven, Mehmet Günsür, Berrak Tüzünataç, ve Büşra Develi rol aldı. Diğer rollerde ise Ayşenur Çetin, Tülay Günal, Osman Sonant, Özge Özpirinçci, Saadet Aksoy, Emir Benderlioğlu, Defne Kayalar oynamıştır.

Filmleri :
2020 – Sizden Küçük Bir Ricamız Var (Sinema Filmi)
2020 – The Other Path (Sinema Filmi)
2019 – Kurşun (Sinema Filmi)
2019 – Biz Böyleyiz (Emre) (Sinema Filmi)
2018 – Dip (Sinema Filmi)
2017 – Fi Çi Pi (Özge Egeli) (TV Dizisi)
2016 – Nick Off Duty (Reyhan) Sinema Filmi
2015 – Filinta “Bin Yılın Şafağında” (Farah) TV Dizisi
2015 – Black Horse Memories (Sinema Filmi)
2013 – Çanakkale Yolun Sonu (Behice ) (Sinema filmi)
2013 – 2014 – Muhteşem Yüzyıl (Mihrünnisa Sultan) (TV Dizisi)
2012 – Son (TV Dizisi)
2011 – Bir Avuç Deniz (Sinema filmi)
2010 – Ezel (TV Dizisi)
2010 – Ejder Kapanı (TV Dizisi)
2009 – Kıskanmak (Sinema filmi)
2009 – Bu Kalp Seni Unutur mu? (TV Dizisi)
2007 – Elveda Rumeli (TV Dizisi)
2007 – Affedilmeyen (TV Dizisi)
2005 – Ödünç Hayat (Sinema filmi)
2005 – Organize İşler (Sinema filmi)
2005 – Beyza’nın Kadınları 

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün