Bilgi

Beyaz Güvencinler Burs Programı

Beyaz Güvencinler Burs Programı, Burs başvuruları sayfamızda Beyaz Güvencinler Burs Programı ile alakalı yapılan arama için siz değerli okurlarımıza bilgi vermeye çalıştık.. Yazımızın içinde sizlerin yaptığı Beyaz Güvencinler Burs Programı ile alakalı ayrıntı kısmı bulacaksınızdır.

Beyaz Güvencinler Burs Programı

Beyaz Güvencinler Burs Programı Başvurusu

Kadir Has Üniversitesi Beyaz Güvencinler Burs Programı Başvuruları Başladı. Beyaz Güvercinler Burs Programı, kısıtlı ekonomik şartlara sahip aday öğrencilerin en iyi eğitim olanaklarından faydalanarak kendilerine, alana ve ülkelerine değer katmaları ve nitelikli birer KHAS mezunu olmaları adına ülkemizin başarılı gençlerine sunulmuş kıymetli bir eğitim fırsatıdır.

Başvuru sırasında lise 12. sınıfta eğitim öğretime devam eden öğrenciler Beyaz Güvercinler Burs Programına başvurabilirler.

Başvuru Şartları
• TC vatandaşı olmak,
• Eğitim fiyatını karşılayamayacak kısıtlı ekonomik şartlara sahip olmak,
• İkameti İstanbul dışında bulunmak. Lise eğitim öğretimine İstanbul’da devam eden fakat ; ailesi, asıl memleketi olan İstanbul dışı illerde ikamet eden adaylar, gerekli koşulları sağlamaları halinde Beyaz Güvercinler Bursiyeri olmak üzere başvuruda bulunabilirler
• Başvuru sırasında lise 12. sınıf olmak,
• Tercih etmek istediği programın alakalı puan türünde ilk 30.000 başarı sıralamasında olmak,
• Diploma notu en az 4.0/ 5.0 (100 üzerinden en az 80) olmak,
• Okul 1-2-3 dereceli öğrencilere direk başvuru hakkı verilecektir.

Burs İmkanları
Eğitim öğretim ücretinden muaf olmanın bunun yanında, öğrencilere eğitim öğretim yılı içinde 10 ay süre ile 2.000 TL harçlık bursu ödenecektir.
Ayrıca 3-4 kişilik odalarda üniversitenin yurtlarında barınma olanağı ve kitap giderlerinin karşılanmasına yönelik yıllık 5.000 TL kitap destek bursu da Beyaz Güvercinler Burs Programı kapsamı içinde bulunmaktadır.

Burs Kadir Has Üniversitesindeki Hangi Bölümler İçin Geçerlidir

Burs Programı ile Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nden Elektrik Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği ve İnşaat Mühendisliği bölümleriyle, Sanat ve Tasarım Fakültesi’nde Tiyatro hariç Mimarlık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı ve Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümleri ve İletişim Fakültesi’nde bulunan Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Görsel İletişim Tasarımı, Yeni Medya, Radyo Televizyon ve Sinema ve Reklamcılık bölümlerine öğrenci alınacaktır.

Başvuru Belgeleri
Adayları aşağıda gösterilen evrakları hazırlayarak başvurularını tamamlamaları gerekmektedir:
• Öncelikle Başvuru formu online olarak doldurulacaktır.
• Nüfus Cüzdan Fotokopisi,
• 2 adet vesikalık fotoğraf,
• Adli Sicil Belgesi (e-devlet sistem üzerinden alınacaktır.)
• Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (e-devlet sistem üzerinden alınacaktır.)
• Transkript (Ders başarısı gösterir belge, liseden veya e-okul üzerinden alınacaktır.)
• Lise Diploması (Eğitim öğretim yılı sonunda sisteme yüklenecektir.)
• Sınav Sonuç Belgesi (Sınav Sonuçlarının açıklanmasının ardından adayların sonuç belgesini ilk 24 saat içinde sisteme yüklemesi gerekmektedir.)
• Aday aracılığıyla yazılmış kompozisyon (Max 400 kelimeden bir araya gelen kompozisyon yazılarak sisteme yüklenecektir.)

Kompozisyon Konusu:
Geçmişte akademik olarak yaşadığınız en mühim ‘keşkeniz’ neydi? Şimdi ve burada hali hazırdaki düşünce ve duygu birikiminizle ‘keşkenize’ bakış açınız nasıl olur? Gelecek akademik yaşamınızda bu ve benzeri durumları daha iyi yönetebilmek için düşünce ve stratejileriniz neler olurdu?

• Herhangi bir burs alınıyor ise (Lise Eğitim Öğretim Ücreti Bursu, Vakıf – STK Bursu vb. bursluluk durumunu gösteren resmi belge)
• Gelir Durumu ve Mal Beyanına Dair Belgelerin Fotokopisi (Maaş Bordrosu- iş yeri onaylı, Emekliler için emekli maaşını gösterir belge, Geliri olmayanlar için SGK’dan gelirin olmadığına dair belge, Serbest çalışanlar için gelir vergisi beyannamesi fotokopisi, kira anlaşmasi, tapu fotokopisi, ruhsat fotokopisi vb.)
• Referans Mektubu (2 adet alınacaktır, bir rehber öğretmen ve bir okul yöneticisinden – Lise Müdürü veya alakalı kademe Müdür Yardımcısı aracılığıyla yazılmış olmalıdır.)
• Mülakat (Mülakat 2 kez yaşanacak, ilki Kurumsal İletişim Direktörlüğü aracılığıyla gerçekleştirilecek, ikincisi Beyaz Güvercin Burs Komisyonu aracılığıyla gerçekleştirilecektir.)

Başvurunuzu internet sayfası üzerinden, eksiksiz biçimde tamamlamanız oldukça önem taşımaktadır. Başvuru esnasında gerekli evrakların sisteme online olarak ve eksiksiz bir biçimde yüklenmesi gerekmektedir.

Evrakların asıllarının gönderilmemesini önemle rica eder, evrakların asıllarının gönderilmesi durumunda ise hiçbir koşulda sorumluluk kabul edilmeyeceğini önemle belirtmek istedik.

Süreç boyunca tüm iletişim e-posta üzerinden kurulacağından güncel bir e-posta adresine sahip olunması oldukça önem taşımaktadır.

Son Başvuru Tarihi 30 Nisan 2021.

Başvurusunu eksiksiz bir biçimde tamamlayan tüm adaylar, YKS sonuçları bilgisi verildiktan sonraki ilk 24 saat içinde, sınav sonuçlarını Beyaz Güvercinler Burs Programı başvurularını yapmış oldukları sisteme girişini yapmalıdır.

Beyaz Güvercin Bursiyeri adayı olarak seçilen öğrencilerin, Beyaz Güvercin Burs Programı’ndan yararlanabilmesi için alakalı lisans programının % 50 Burslu kontenjanını tercih listesinde yazarak yerleşmesi gerekmektedir.

İlk elemeyi geçen adaylar tercih zamanında Kadir Has Üniversitesinde (seyahat ve konaklama giderleri üniversitemiz aracılığıyla karşılanmak üzere) yaşanacak mülakatın ardından ikinci elemeyi de başarı ile tamamlayarak Beyaz Güvercinler Burs Programından yararlanmaya hak kazanırlar ve Kadir Has Üniversitesi öğrencisi olurlar.

Web Sitesi: http://bc.vc/296370/https://beyazguvercinler.khas.edu.tr/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün