Bilgi

Binlerce Kişinin Hesabına 4 Haziran’da Nakit Yardımı Yatıyor! Bakan Müjdeyi Verdi Hesaplarını Kontrol Edin

Binlerce Kişinin Hesabına 4 Haziran’da Nakit Yardımı Yatıyor! Bakan Müjdeyi Verdi Hesaplarını Kontrol Edin, arayışı içine giren okurlarımız için Binlerce Kişinin Hesabına 4 Haziran’da Nakit Yardımı Yatıyor! Bakan Müjdeyi Verdi Hesaplarını Kontrol Edin ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız Binlerce Kişinin Hesabına 4 Haziran’da Nakit Yardımı Yatıyor! Bakan Müjdeyi Verdi Hesaplarını Kontrol Edin sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Binlerce Kişinin Hesabına 4 Haziran’da Nakit Yardımı Yatıyor! Bakan Müjdeyi Verdi Hesaplarını Kontrol Edin

Salgın zamanında devletimizin verdiği destekler sürdürmekte. Barınma, kıyafet ve gıda yardımları dışında binlerce vatandaşa nakit yardımı da yapıldı. Bu yardımlardan biri daha 4 Haziran itibariyle hesaplara yatacak. Peki kimler yararlanabilir?

Korona virüs salgını ülkemize girdiğinden bu yana vatandaşlarımız hem ekonomik hem de sosyal anlamda problemlerle yüz yüze kaldılar. Ekonomik anlamda yaşanan problemler içinse devlet vatandaşlara destekler vermeye sürdürmekte. Barınma, gıda ve kira yardımları dışında bir de nakit desteler sunuluyor. Bu nakit desteklerinden birisi de 4 Haziran’da verilecek. Binlerce vatandaşımızı ilgilendiren desteğe dair açıklamaları ise Bakan yaptı.

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI AÇIKLADI

Vatandaşa Hibe Desteği! 3 bin ve 5 bin TL Hibe Desteği Başladı İşte Sorgulama Ekranı!

Vatandaşa Hibe Desteği! 3 bin ve 5 bin TL Hibe Desteği Başladı İşte Sorgulama Ekranı!

Gelen son dakika açıklamalarına göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin müjdeyi paylaşımı yaptı. Mayıs ayı kısa çalışma ve işsizlik ödeneklerinin ne zaman hesaplara yatacağı belirlendi. Binlerce vatandaş mayıs ayı ödemelerinin gelmesini bekliyordu. Bakan Bilgin kısa çalışma ve işsizlik ödeneklerinin 4 Haziran’da hesaplara yatacağını açıkladı.

PTT ÜZERİNDEN ÖDEMELER YAPILACAK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, ödemelerin banka hesaplarına yatırılacağını açıkladı. IBAN bilgisi olmayan veya bilgilerinde hatalar olan vatandaşlar ise ödemelerini PTT şubeleri üzerinden alabilecek.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ SON TARİH

Korona virüs salgını başladığında vatandaşlarımıza destek olmak için kısa çalışma ödeneği verilmeye başlanmıştı. Bu çalışma ödeneği ile hem iş verene hem de çalışana destek olunuyordu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığıylasa uygulama resmi olarak 26 Mart 2020 tarihinde başlatılmıştı. Bir yıldan fazladır devam eden uygulama ise zaman içinde Cumhurbaşkanı Erdoğan kararıyla uzatıldı.

Mart 2021 öncesi de hesaba katılırsa toplamda kısa çalışma ödeneğinden 1 milyondan fazla kişi yararlandı. İşsizlik Sigortası Fonu’ndan toplamda 1 milyar 750 milyon Türk lirası, 1 milyon 139 bin 743 kişi için bu sürede harcanmış oldu.

Ödemesi devam eden vatandaşlarda sayıldığında 723 bin insana toplamda 959 milyon Türk lirası değerinde nakit desteği yapıldığı da bakan aracılığıyla konuşma esnasında basınla paylaşıldı.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ UZATILDI

31 Mart tarihi ile sona erecek olan kısa çalışma ödeneği Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararıyla tekrar uzatılmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan nisan, mayıs ve haziran aylarını da içerecek biçimde ödeneği uzatıldığını müjdelemişti.

Karar ise Resmî Gazete ’de yayımlandı. Böylelikle Covid-19 sebebiyle kısa çalışma başvurusunda iş yerleri 30 Haziran 2021 tarihine kadar faydalanabilecek.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ NEDİR? KİMLER ALABİLİR?

Kısa çalışma ödeneğine kovid-19 sebebiyle zorluklar yaşayan işletmeler başvurabilir. Kısa çalışma ödeneğiyle birlikte iş yerinde haftalık mesai saatleri geçici olarak üçte bir oranında düşürülmekte. Ya da iş yerinde devamlılık şartı aranmadan faaliyetlerin en az dört hafta boyunca durdurulması halinde devlet aracılığıyla verilen bir destek ödemesidir.

Bu destek ödemeleri üç ayı aşmayacak biçimde sigortalı çalışanlara çalışamadıkları süre için verilir. Böylelikle hem iş veren hem de sigortalı çalışan desteklenmiş olur. Başvurular ise E-devlet üzerinden yapılmaktadır. İşveren Çalışma Bakanlığı’nın sayfasından formu doldurarak başvurusunu tamamlayabilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün