Biyografi

Bob Azzam Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Bob Azzam kimdir?, Bob Azzam kaç yaşında?, Bob Azzam evi nerede?, Bob Azzam nerelidir? Bob Azzam ev adresi?, Bob Azzam kaç yaşında?, Bob Azzam nerede oturuyor?, Bob Azzam nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Bob Azzam hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 24.Ekim.192524.Temmuz.2004 senesinde doğan Bob Azzam şu an için 79 yaşında ve Akrep burcundandır. Bob Azzam doğum yeri ise İskenderiye, MısırMonako olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise ŞarkıcıBesteci olarak devam ettirmektedir.

Bob Azzam Kimdir? – Bob Azzam Evi Nerede? – Bob Azzam Nerede Oturuyor?

Bob Azzam Kimdir?, evi nerede?

Bob Azzam’ın esas adı Waddie Georges Azzam’dır. Lübnan asıllı olup yahudi bir aileden 24 Ekim 1925 tarihinde Mısır’ın İskenderiye şehrinde doğmuştur. Fransız vatandaşıdır.

60’lı senelerda Fransa’da çok ünlüdu. O dönemin, baskın batı sound’uyla, doğu ezgilerini karıştırdığı parçaları ile doğuyu batıya, batıyı da doğu ile tanıştırmıştır. Onu ülkeler arası alanda ünlü yapan “Mustapha” (Ya Mustafa) adlı parçası 1960 senesinde bir çok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de liste başı olmuştu. Bob Azzam’ın başka bir şarkısı olan “C’est écrit dans le Ciel” (“Bak Bir Varmış Bir Yokmuş”) ise 1961 senesinde “Türk Popu’nu başlatan parça” olarak Türk Pop Müziği tarihine geçmiştir. 1961 senesinde Fecri Ebcioğlu bu şarkıya Türkçe sözler yazdı ve “Bak Bir Varmış Bir Yokmuş” adıyla İlham Gencer’e okuttu.

Bob Azzam, 1960 senesinde “Viens à Juan les Pins” adlı şarkısıyla “Grand Prix du Disque” ödülünü almıştır.

24 Temmuz 2004 tarihinde Monako’da hayata gözlerini yumdu.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün