Biyografi

Brooke Shields Kimdir? Evi Nerede?

Brooke Shields Kimdir? – Brooke Shields Evi Nerede? – Brooke Shields Nereli?

Brooke Shields kimdir?, Brooke Shields kaç yaşında?, Brooke Shields evi nerede?, Brooke Shields nerelidir? Brooke Shields ev adresi?, Brooke Shields kaç yaşında?, Brooke Shields nerede oturuyor?, Brooke Shields nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Brooke Shields hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 31.Mayıs.1965 senesinde doğan Brooke Shields şu an için 56 yaşında ve İkizler burcundandır. Brooke Shields doğum yeri ise New York, Amerika olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Sinema OyuncusuTiyatro OyuncusuDizi OyuncusuModel olarak devam ettirmektedir.

Brooke Shields Kimdir?, evi nerede?

Brooke Christa Camille Shields, 1965 doğumlu Amerikalı oyuncu ve eski model. Shields, kariyerine bebek yaşta bir model olarak başladı, daha sonra dünyanın en ünlü çocuk modellerinden biri oldu. Aynı anda başladığı oyunculuk kariyeriyle birlikte dünyanın en ünlü yüzlerinden biri halini aldı.

Brooke Shields, 31 Mayıs 1965’te New York, Amerika’da, soyu İtalya’ya uzanan ve Amerikan sosyetesinde yer edinmiş Francis Alexander Shields ve Teri Shields’ın çocuğu olarak dünyaya geldi. Annesi ve babası, oyuncu halen küçük bir çocukken boşandı. Daha sonra babası bir evlilik yaptı. Bu evlilikten Marina, Olympia, Diana, Thomas ve Christina isimli 5 üvey kardeşi oldu.

Film kariyeri, 1978 senesinde “Pretty Baby” isimli filmle başladı. Filmde oyuncu bir çok kez çıplak görünüyordu ve film gösterime girdikten sonra çocuk pornografisi üzerine tartışmalar çıktı. Shileds’ın ikinci filmi, 1979 yapımı “Wanda Nevada” oldu.

Oyuncuya dünya çapında ün kazandıran film, 1980 yapımı “The Blue Lagoon” (Mavi Göl) oldu. 1981’de rol aldığı “Endless Love” adlı yapımın sonrasında, 4 yıl boyunca art arda halk tarafından en fazla bi hayli beğeni alan genç oyuncu ödülünü aldı.

Shileds, oyunculuk kariyerine 19831987 senelerı içerisinde eğitimi için ara verdi. 1987’de Princeton Üniversitesi’nden Fransız Edebiyatı dalında diplomasını aldı. 1.83 meterlik boyu yüzünden, kısa aktörler karşısında oynayamayacağı için bir çok rol kaçırdığını söylemişti.

Shields, beyaz perdenin yanında bir çok televizon yapımında da rol aldı. Bunlardan en başarılı olanı, 19962000 senelerı arası başrolünü üstüne aldığı NBC yapımı “Suddenly Susan” oldu. Bu dizi Shields’a 1997’de “halk tarafından en fazla bi hayli beğeni alan kadın oyuncu” ödülünü kazandırdı. Tiyatro da da kendini gösteren oyuncu “Grease“, “Cabaret“, “Wonderful Town” ve “Chicago” gibi Broadway yapımlarında sahneye çıktı.

1980li senelerda, Shields’ın ilişkileri magazin basınını çok işgal ediyordu. Birlikte olduğu ünlüler içerisinde Ted McGinley, Dean Cain, John F. Kennedy Jr., Michael Bolton, Monaco prensi 2. Albert ve Michael Jackson yer alıyordu. Oyuncu, 19 Nisan 1997’de tenisçi Andre Agassi ile evlendi fakat bu evlilik 2 yıl sürdü. 4 Nisan2001’den beri Chris Henchy ile evli. Ikilinin 15 Mayıs2003 doğumlu Rowan Francis ve 18 Nisan2006 doğumlu Grier Hammond adlı iki çocuğu var.

2005 yılı bahar ayında, Shields, televizyonlarda ve magazin dergilerine doğum sonrası yaşadığı depresyonla alakalı tecrübelerini anlattı. Çocuğunu dünyaya getirdikten sonra oyuncu, annelik bağlarının yeterince kuvvetli olmamasından dolayı bebeğinin gereksinimlerine karşılık veremiyordu, ağır bir depresyon içindeydi hatta intihar etmeyi bile düşünmüştü. Oyuncuyu depresyona iten nedenler içerisinde travmatik doğum, bundan öncekilerde yaşadığı düşük, ailenin depresyon geçmişi ve babasının doğumdan 3 hafta önce ölmesi vardı. Shileds bu kötü dönemini, yazdığı “Down Came the Rain” adlı kitabında anlattı.

Bu süreç boyunca Shields’ın antidepresanlar hakkındaki demeçleri, aktör Tom Cruise’un oyuncuya şiddetle karşı çıkmasına ve ikilinin uzun süre tartışmasına yol açtı. Cruise daha sonra oyuncudan özür diledi ve Shileds, Cruise ve Katie Holmes’un evlilik töreninin davetlileri içerisindeydı.

Shields, 2007 senesinde gösterime girecek “Lipstick Jungle” isimli dizinin pilot bölümünde, “National Lampoon’s Bag Boy” isimli filmde ve 2008 tarihli “The Midnight Meat Train“de karşımıza çıkacak. Oyuncunun dedesi Frank Shields ünlü bir tenis oyuncusuydu. Blondie grubunun 1978 tarihli albümü “Parallel Lines“da bulunan şarkı Pretty Baby, Brook Shields için yazılmış. 1980 ve 1985 senelerı içerisinde tüm dünya çapında 300den fazla magazin dergisinin kapağındaydı. Şu anda New York’ta yaşıyor.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu