Biyografi

Buğra Kavuncu Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Buğra Kavuncu kimdir?, Buğra Kavuncu kaç yaşında?, Buğra Kavuncu evi nerede?, Buğra Kavuncu nerelidir? Buğra Kavuncu ev adresi?, Buğra Kavuncu kaç yaşında?, Buğra Kavuncu nerede oturuyor?, Buğra Kavuncu nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Buğra Kavuncu hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1973 senesinde doğan Buğra Kavuncu şu an için 48 yaşında ve burcundandır. Buğra Kavuncu doğum yeri ise Ankara olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Siyasetçi olarak devam ettirmektedir.

Buğra Kavuncu Kimdir? – Buğra Kavuncu Evi Nerede? – Buğra Kavuncu Nerede Oturuyor?

Buğra Kavuncu Kimdir?, evi nerede?

İYİ Parti Genel İdare Kurulu üyesi ve parti sözcüsüdür.

Buğra Kavuncu, 1973 senesinde Ankara‘da doğmuştur. Tam adı Saltuk Buğra Kavuncu’dur. Babası 20. Dönem Adana Milletvekili Orhan Kavuncu’dur. Amcası Burhan Kavuncu’dur. Dedesi ve büyükannesi Türkistan’dan Türkiye’ye göç etmiştir. Baba tarafından aslen Adana Ceyhanlıdır. İlkokula Kanada‘da Edmenton İlkokulu’nda başlayan Buğra Kavuncu, Ankara Çizmeci İlkokulu’nda devam ederek mezun oldu. Ortaokulu ise Namık Kemal Ortaokulu’nda okumuştur. Lise öğrenimini Ankara Atatürk Lisesi’nde tamamlayan Buğra Kavuncu, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümünden 1996 senesinde mezun olmuştur.

1996 senesinde Selçuk Üniversitesi‘nde tarım ekonomisi alanında asistan olarak çalışan Buğra Kavuncu, iş hayatına 1997 senesinde Kazakistan‘ın Almatı şehrinde Yapı Kimyasalları alanında girişimci olarak başladı.

Buğra Kavuncu, işinde uzman anlamda iş hayatına 2006 senesinde BASF şirketinde başladı, şirket bünyesinde çeşitli pozisyonlarda görev aldı.

1997-2006 senelerı içerisinde ortağı ve yönetici olduğu, Kazakistan, Almatı’da kurduğu USTA LLP isimli şifrketinı Orta Asya’da yapı kimyasalları alanında yaptığı yatırımlarla büyüten Buğra Kavuncu, 2006-2008 senelerı içerisinde BASF Construction Chemicals Central Asia LLP’de, 2008-2010 senelerı içerisinde ise BASF Central Asia’da Genel Müdür olarak çalıştı.

2010-2012 senelerı içerisinde BASF Yapı Kimyasalları Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) Ülkeleri Pazar Yöneticisi olarak İsviçre’de görev alan Buğra Kavuncu, 2012 – 2014 senelerı içerisinde BDT Ülkeleri Pazar Yöneticisi olarak görev yapmasının bunun yanında BASF Yapı Kimyasalları Türkiye Genel Müdürü olarak çalışmalarını sürdürdü.

Ocak 2016 saygınlığıyla BASF Türk Kimya CEO’su olarak atanan Buğra Kavuncu, 2006’da katıldığı BASF bünyesinde 10 yıl boyunca çeşitli ülkelerde üst düzey yönetici olarak görev yaparak satış, pazarlama ve yatırım alanında deneyim kazandı. 30 Mart 2018 tarihinde bu görevinden istifa ederek siyasete atıldı.

İleri derecede Rusça, Kazakça ve İngilizce bilen Buğra Kavuncu, 2018 senesinde İYİ Parti Genel İdare Kurulu kullanıcı hesabıne seçilmiştir. İYİ Parti, İstanbul İl Başkanı da olan Buğra Kavuncu, Parti sözcüsü görevini de üstlendi.

Buğra Kavuncu, evlidir. 2 oğlu, 1 kızı mevcuttur.

Basketbol, bisiklet, kayak ve yüzme sporlarıyla ilgilenen Buğra Kavuncu, Türk müziği, Türk tarihi ve özellikle Türkistan (Orta Asya) tarihiyle de yakında zamandan ilgileniyor.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün