Biyografi

Burak Özdemir Kimdir? Nerelidir?

Burak Özdemir Kimdir? – Burak Özdemir Evi Nerede? – Burak Özdemir Nereli?

Burak Özdemir kimdir?, Burak Özdemir kaç yaşında?, Burak Özdemir evi nerede?, Burak Özdemir nerelidir? Burak Özdemir ev adresi?, Burak Özdemir kaç yaşında?, Burak Özdemir nerede oturuyor?, Burak Özdemir nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Burak Özdemir hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 24.Mart.1994 senesinde doğan Burak Özdemir şu an için 27 yaşında ve Koç burcundandır. Burak Özdemir doğum yeri ise Yayladağı, Hatay olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Aşçı olarak devam ettirmektedir.

Burak Özdemir Kimdir?, evi nerede?

CZN Burak olarak bilinen Burak Özdemir, Hatay Medeniyetler Sofrası adlı lokanta zincirinin sahibidir.

Burak Özdemir, 24 Mart 1994 tarihinde Yayladağı, Hatay’da Didem Bozbura, İsmail Özdemir çiftinin 4 çocuğunun sonuncusu olarak doğmuştur. Esasen Hatay Yayladağı Yoncakaya köyündendir. Küçük yaşta ailecek İstanbul‘a taşındılar. İlkokul, ortaokul ve liseyi İstanbul’da okuduktan sonra Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinde okudu. CZN Burak olarak tanınmıştır.

Tekstil şifrketi sahibi olan babasının desteğini alarak 2011 senesinde İstanbul Aksaray’da Hatay Medeniyetler Lokantası adlı bir kebapçı açtı. Birkaç yıl içinde farklı şubeler açarak bir lokanta zinciri kurdular. 2013’te Taksim’de, 2015’te de Etiler’de şube açtı.

CZN’nin nereden geldiğini şöyle açıklamaktadır: “Laleli’de babamın Cinzano adında tekstil şifrketi vardı. Rus misafirlerimiz ‘Cinzano’ diyemiyor, dilleri dönmediği için hep ‘Cezene’ diyorlardı. O dönem yaramazdım, başka yerlerde çalışıyordum. ‘Zengin çocuğusun, onun bunun yanında ne işin var?’ diyen bile vardı. Osmanbey’de bir konfeksiyon şifrketinda çalışıyordum. Günde beş sefer depodan malları alıp el arabasıyla Taksim ve Osmanbey’e bırakıyordum. ‘Bana ‘cezen’ deyin’ diyordum. CZN, cezenin kısaltmasıdır. Nereden geldiğimi unutmamamı sağlıyor.”

Hatay Medeniyetler Sofrası adlı lokanta zincirinin sahibi olan Burak Özdemir, Arap ve Anadolu Mutfağına ait yemekleri kameraya karşı gülümseyerek yaptığı yemek şovlarını sosyal platform platformlarında yayımlayarak “Smiley bae” adıyla tanınmış ve bir internet ünlüsü olmuştur.

Burak Özdemir, 25 Aralık 2020 tarihinde Birleşik Arap Emirlikleri‘nin Dubai kentinde bulunan dünyanın en yüksek gökdeleni Burç Halife’de Orta Doğu’nun en büyük restoranını açtı.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün