Burçin Bildik Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Burçin Bildik kimdir?, Burçin Bildik kaç yaşında?, Burçin Bildik evi nerede?, Burçin Bildik nerelidir? Burçin Bildik ev adresi?, Burçin Bildik kaç yaşında?, Burçin Bildik nerede oturuyor?, Burçin Bildik nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Burçin Bildik hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 30.Mayıs.1970 senesinde doğan Burçin Bildik şu an için 51 yaşında ve İkizler burcundandır. Burçin Bildik doğum yeri ise Bakırköy, İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Sinema Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Burçin Bildik Kimdir? – Burçin Bildik Evi Nerede? – Burçin Bildik Nerede Oturuyor?

Burçin Bildik Kimdir?, evi nerede?

2012 senesinde “Sağ Salim” filminde oynadı.

Burçin Bildik, 30 Mayıs 1970 tarihinde İstanbul, Bakırköy’de doğmuştur. İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Halkoyunları bölümünden mezun olmuştur. Bakırköy Halkevi bünyesinde bulunan halk oyunları çocuk kadrosunda oyunculuğa başladı. Rahmetli şarkıcı Atınç dayısıdır.

Burçin Bildik, ilkokul saatleri civarında tiyatro kollarında görev yaparken öte yandan Yurdaer Doğulu’dan 1978 senesinden beri 2.5 yıl gitar ve solfej dersleri aldı. Daha sonra halk danslarına yoğunlaşarak işinde uzman olarak derneklerde oyuncu, eğitmen ve kurucu üyelik görevlerinde bulundu. Çeşitli yurtiçi ve yurtdışı festival ve yarışmalarda ülkesini başarıyla temsil ederek ödüller aldı.

Gençlik zamanında şarkıcılık ve müzisyenlik yaptı. Ayrıca anaokul, ilkokul ve liselerde eğitmen olarak çalıştı.

Üniversite eğitimi esnasında 1990 senesinde iki gitarist (Ilgaz ve Murat) arkadaşıyla Grup Sevgi Yolcuları adıyla kurduğu grupta percussion çalarak işinde uzman müzik hayatına başladı. Daha sonra grupla yollarını ayırarak 1997 senesinden beri şarkı söylemeye başladı halen çeşitli orkestralarla Türkçe ve Rumca şarkılardan oluşan geniş repertuarı ile programlarına devam ediyordir.

Burçin Bildik, POPSAV ve BASAD üyesidir.

Burçin Bildik, 118 33 isimli bilinmeyen numaralar servisinin ve Vatan Bilgisayar reklamlarında oynayarak tanındı.

2012 senesinde “Sağ Salim” adlı filmde Fulya Zenginer, Alper Saldıran, Hüseyin Avni Danyal, Kenan Ece, Murat Akkoyunlu, Orçun Kaptan, Yakup Yavru ile birlikte oynadı.

16 Aralık 2016 tarihinde sinemalarda vizyona girecek olan “Sen Sağ Ben Selamet” adlı sinema filminde Burçin Bildik, Tuvana Türkay, Ufuk Özkan, Lale Başar, Ayçin İnci, Hakan Karahan, Hasan Küçükçetin, Murat Kocacık ve Müge Üzel ile beraber rol aldı.

Evlilikleri :

1.eşi: 14 Şubat 2009 tarihinde Zeynep Elçin ile evlendi. Eşi Zeynep Elçin, 13 Temmuz 2011 senesinde beyin kanaması geçirip vefat etti.
2.eşi: 2013 senesinde Çiğdem Dikerler ile evlendi.

Rol aldığı Reklamlar :
Vestel Kampanya
Yapı Kredi
118 33
Atlas Jet
Vatan Bilgisayar Kampanya

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2016 – Sen Sağ Ben Selamet (Selamet) (Sinema Filmi)
2013 – Sağ Salim 2 Sil Baştan (Salim) (Sinema Filmi)
2012 – Sağ Salim (Salim) (Sinema Filmi)
2012 – Arkadaşım Max (Burhan) (Sinema Filmi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker