Biyografi

Burcu Biricik Kimdir? Evi Nerede?

Burcu Biricik Kimdir? – Burcu Biricik Evi Nerede? – Burcu Biricik Nereli?

Burcu Biricik kimdir?, Burcu Biricik kaç yaşında?, Burcu Biricik evi nerede?, Burcu Biricik nerelidir? Burcu Biricik ev adresi?, Burcu Biricik kaç yaşında?, Burcu Biricik nerede oturuyor?, Burcu Biricik nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Burcu Biricik hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 04.Mayıs.1989 senesinde doğan Burcu Biricik şu an için 32 yaşında ve Boğa burcundandır. Burcu Biricik doğum yeri ise Elmalı, Antalya olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Burcu Biricik Kimdir?, evi nerede?

Burcu Biricik, 4 Mayıs 1989 senesinde Antalya, Elmalı’da doğmuştur. Annesi babasından boşanmıştır. Bir abisi mevcuttur. Annesi Müberra Sırçacı hanım çalıştığı için anneannesinin yanında büyüdü. Lise senelerında katıldığı tiyatro festivalinde ödül aldı. İzmir’e üniversite okumaya geldi.

Ege Üniversitesi Arkeoloji Bölümünde okurken öte yandan Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda çalışmaya başladı. İkinin Biri, Yaşlı Hanımın Ziyareti, Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım, Yedi Kocalı Hürmüz gibi çeşitli oyunlarda ve kısa filmlerde rol aldı.

2006 senesinde Antalya’da gerçekleştirilen güzellik müsabakasında “Akdeniz Kraliçesi” seçildi. 2011 senesinde “Artiz Mektebi” adlı Osmantan Erkır’ın sunuculuğunu üstüne aldığı yarışmaya katıldı. Yarışmada Nurgül Yeşilçay, Sinan Çetin ve Müjde Ar’dan oluşan jüri karşısında yarıştıktan sonra Burcu Biricik birinci oldu. Daha sonra Muhteşem Yüzyıl (2011) ve Ustura Kemal (2012) dizilerinde küçük roller aldı.

Burcu Biricik, 2012 senesinde “Düşman Kardeşler” adlı dizide Tarık Papuççuoğlu, Murat Eken, Kaan Urgancıoğlu, Oya Aydoğan, Hande Subaşı, ile rol aldı.

2013 senesinde “Beni Böyle Sev” adlı dizide Alper Saldıran, Zeynep Çamcı, Eda Ece, Ozan Osmanpaşaoğlu, Mert Turak, Yusuf Akgün, Selen Uçer ile beraber oynadı.

2014 senesinde başrollerinde Uğur Polat, Kaan Yıldırım, Sevtap Özaltun, Erkan Kolçak Köstendil, Şebnem Bozoklu’nun oynadığı “Ulan İstanbul” adlı dizide oynadı.

2014 senesinde başrollerini Kerem Bursin, Şükrü Özyıldız, Şükran Ovalı ve Yasemin Allen’in paylaştığı “Şeref Meselesi” adlı dizide Kübra Güngör kişiliğini canlandırdı.

Burcu Biricik, 2015 senesinde nişanlandığı reklamcı Emre Yetkin ile 30 Temmuz 2016 tarihinde evlendi.

2016 senesinde Kanal D’de yayına giren ve konusunu Mahinur Ergun’un yazdığı, yönetmenliğini Cem Karcı’nın yaptığı ve başrollerinde Birkan Sokullu, Tayanç Ayaydın, Burcu Biricik, Ecem Özkaya, Seray Gözler Yeniay, Ahmet Mümtaz Taylan’ın oynadığı “Hayat Şarkısı” adlı dizinin müziklerini Mithat Can Özer, Çağlar Haznedaroğlu ve Uğur Akyürek yaptı.

2016 senesinde Türkan Derya, konusunu da yazdığı “Çok Uzak Fazla Yakın” filminin yönetmenliğini yaptı. Filmde Burcu Biricik, Özgün Çoban, Servet Pandur, Kaan Yılmaz, Alican Yücesoy oynadı.

Filmleri ve Dizileri :
2019 – Çiçero (Sinema Filmi)
2018 – Her Şey Seninle Güzel(Sinema Filmi)
2018 – 8. Gün (Bahar)(TV Dizisi)
2016 – Çok Uzak Fazla Yakın (Aslı) (Sinema Filmi)
2016 – Hayat Şarkısı ( Hülya) (TV Dizisi)
2014 – Şeref Meselesi (Kübra Güngör) (TV Dizisi)
2014 – Ulan İstanbul (TV Dizisi)
2014 – Bana Masal Anlatma (Sinema Filmi)
2013 – Kedi Özledi (Sinema Filmi)
2013 – İnanç Odası (Sinema Filmi)
2013 – Beni Böyle Sev (Seda) (TV Dizisi)
2012 – Düşman Kardeşler (Derya) (TV Dizisi)
2012 – Ustura Kemal (TV Dizisi)
2011 – Muhteşem Yüzyıl (TV Dizisi)

Oynadığı Reklâmlar:
2013 – n11.com
2013 – Molped
2013 – Tudors Gömlek
2012 – Biskrem
2011 – Zen Profilo

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün