Biyografi

Burcu Kıratlı Kimdir? Evi Nerede?

Burcu Kıratlı Kimdir? – Burcu Kıratlı Evi Nerede? – Burcu Kıratlı Nereli?

Burcu Kıratlı kimdir?, Burcu Kıratlı kaç yaşında?, Burcu Kıratlı evi nerede?, Burcu Kıratlı nerelidir? Burcu Kıratlı ev adresi?, Burcu Kıratlı kaç yaşında?, Burcu Kıratlı nerede oturuyor?, Burcu Kıratlı nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Burcu Kıratlı hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 23.Temmuz.1989 senesinde doğan Burcu Kıratlı şu an için 32 yaşında ve Aslan burcundandır. Burcu Kıratlı doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Sinema OyuncusuDizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Burcu Kıratlı Kimdir?, evi nerede?

Burcu Kıratlı, magazin basınının duayenlerinden Kenan Erçetingöz’ün Üvey kızıdır.

Burcu Kıratlı, 23 Temmuz 1989 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Babası Tuncay Kıratlı, Annesi Gül Erçetingöz’dür. Annesi ve babası o çok küçükken ayrılmış. Annesi daha sonra Kenan Erçetingöz ile evlendi. 6 yaşından beri 19 yaşına kadar Kenan Erçetingöz’ün himayesinde büyüdü. İlkokulu Ata Kolejinde, ortaokulu BJK Kolejinde, liseyi Bebek Yeni Yıldız Kolejinde okudu. Üniversiteyi de Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarım bölümünde okudu. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi aldı.

Burcu Kıratlı, 2013 senesinin Ocak ayında Ahmet Kural ile nişanlandı. 2013 senesinin Mart ayında ayrıldılar.

2010 – 2011 senelerı içerisinde oynadığı ilk dizi film olan “Elde Var Hayat” dizisinde Emre Altuğ, Rojda Demirer, Ahmet Kural, Yeşim Ceren Bozoğlu, Kerem Kupacı, Zamire Zeynep Kasapoğlu, Erdem Akakçe, Yeşim Ceren Bozoğlu, Merve Çağıran, Hande Subaşı ile birlikte rol aldı.

2013 senesinde Biray Dalkıran‘ın senaristliğini ve yönetmenliğini üstüne aldığı “Peri Masalı” sinema filminde Emre Kızılırmak ile başrolde oynadı. Bu filmde Peri kişiliğini canlandırken rolü gereği saçlarını kazıtması gerekti.

2013 senesinde Özcan Deniz‘in yazıp yönettiği “Su ve Ateş” filminde Helin kişiliğini canlandırırken, Özcan Deniz, Yasemin Allen, Kaan Çakır, Pelin Akil, Yusuf Akgün, Sera Tokdemir ile beraber oynadı.

8 Aralık 2014 tarihinde TRT 1’de başlayan “Diriliş: Ertuğrul Gazi” adlı dizide Engin Altan DüzyatanErtuğrul Gazi’yi canlandırırken Esra Bilgiç Halime Hatun kişiliğini, Burcu Kıratlı Gökçe Hatun canlandırdı. Diğer rollerde ise Kaan Taşaner, Didem Balçın, Serdar Gökhan, Hülya Darcan, Levent Öktem, Hakan Vanlı, Serdar Deniz, Turgut Tunçalp, Mehmet Çevik, Cavit Çetin Güner, Hande Subaşı, Cengiz Çoşkun ve Osman Soykut gibi isimler rol aldı.

2015 senesinde “Bizim Hikaye” adlı sinema filminde Cansel Elçin, Naz Elmas, Haluk Piyes, İbrahim Kendirci, Çiğdem Batur, Sera Tokdemir, Burcu Kıratlı, Erdinç Gülener, Şebnem Dilligil, Ahmet Mekin ile beraber rol aldı.

Ödülleri :
2014 – Evos Angels Dijital Medya’nın Enleri – En kaliteli çıkış yapan kadın oyuncu (Peri Masalı)

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2015 – Bizim Hikaye (Elif) (Sinema Filmi)
2014 – Diriliş: Ertuğrul (Gökçe Hatun) (TV Dizisi)
2013 – Su ve Ateş (Helin) (Sinema Filmi)
2013 – Peri Masalı (Peri) (Sinema Filmi)
2010 – 2011 – Elde Var Hayat (Yağmur)(TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu