Biyografi

Burcu Soysev Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Burcu Soysev kimdir?, Burcu Soysev kaç yaşında?, Burcu Soysev evi nerede?, Burcu Soysev nerelidir? Burcu Soysev ev adresi?, Burcu Soysev kaç yaşında?, Burcu Soysev nerede oturuyor?, Burcu Soysev nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Burcu Soysev hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. senesinde doğan Burcu Soysev şu an için yaşında ve burcundandır. Burcu Soysev doğum yeri ise Ankara olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise olarak devam ettirmektedir.

Burcu Soysev Kimdir? – Burcu Soysev Evi Nerede? – Burcu Soysev Nerede Oturuyor?

Burcu Soysev Kimdir?, evi nerede?

Burcu Soysev, Ankara’da doğmuştur. Annesi Güngör Soysev, babası bestekar İlgün Soysev’dir. Tayfun adında bir erkek kardeşi mevcuttur. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini TED. Ankara Koleji’nde bitirdi. Ortaokul ve lise Döneminde, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Yarı Zamanlı statüde eğitim gördü.

Prof. Muzaffer Arkan‘ın şefliğindeki Ankara Çoksesli Korosu ve bunun yanında kurucularından biri olduğu Orfeon Oda Korosu’nda dile getirdi.

Burcu Soysev, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Şan Ana Sanat Dalı giriş sınavlarını kazandı fakat ailevi nedenlerle bölüme devam edemedi ve aynı yıl kazandığı Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne devam etmek durumunda kaldı. Fakülteyi bitirerek avukatlık stajını bitirdi.

Ancak müzisyen olma isteği ağır bastı ve 2002 senesinde birincilikle girdiği Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nden sınıf atlayarak, üç yılda Opera-Şan Ana Sanat Dalı birincisi ve Müzik Fakültesi ikincisi olarak mezun oldu. Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini de aynı üniversitede tamamlayan Burcu Soysev, şan hayatı boyunca Gülşen Kocaay, Keriman Davran, Nilgün Akkerman, Suna Korat, Pekin Kırgız, Oylun Erdayı ve Eralp Kıyıcı ile çalışmıştır.

2000-2013 senelerı içerisinde Ankara Devlet Operası‘nda misafir sanatçı olarak çalışan Burcu Soysev, Eylül 2011‘de Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Opera Anasanat Dalı’nın açtığı öğretim görevlisi sınavlarını kazanarak kurumda Öğretim Görevlisi ve Şan Ana sanat Dalı Başkanı olarak görev yapmıştır.

Ocak 2013‘te Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nün açtığı Soprano Kadro sınavlarını birincilikle kazanan Burcu Soysev, tercihini sanatçı olmaktan yana tercih ederek İstanbul Devlet Operası‘ndaki görevine başlamıştır.

Halen İstanbul Devlet Operasında soprano olarak görev yapmakta olan Burcu Soysev, Üniversitelerarası Kurul tarafından gerçekleştirilen Doçentlik Sınavı’nın iki aşamasında da (Eser İnceleme ve Sözlü Aşama) başarılı bulunarak 4 Ekim 2013 tarihinde Opera Şarkıcılığı dalında ‘Doçent’ ünvanı almıştır.

Burcu Soysev, bunun bunun yanında, Ankara ve İstanbul Devlet Operalarınca görevlendirilerek birden fazla konserde solist olarak yer almış, görev yaptığı süre içinde sahneye konan bütün korolu eserlerin de korosunda görev yapmıştır.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün