Burhan Kuzu Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Burhan Kuzu kimdir?, Burhan Kuzu kaç yaşında?, Burhan Kuzu evi nerede?, Burhan Kuzu nerelidir? Burhan Kuzu ev adresi?, Burhan Kuzu kaç yaşında?, Burhan Kuzu nerede oturuyor?, Burhan Kuzu nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Burhan Kuzu hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 01.Ocak.195501.Kasım.2020 senesinde doğan Burhan Kuzu şu an için 65 yaşında ve Oğlak burcundandır. Burhan Kuzu doğum yeri ise Develi, Kayseriİstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Milletvekili olarak devam ettirmektedir.

Burhan Kuzu Kimdir? – Burhan Kuzu Evi Nerede? – Burhan Kuzu Nerede Oturuyor?

Burhan Kuzu Kimdir?, evi nerede?

Burhan Kuzu, 1 Ocak 1955 tarihinde Kayseri Develi ilçesine bağlı Şıhlı kasabasında doğmuştur. Babasının adı Ali Rıza, annesinin adı Zahide’dir. İlk öğrenimini Şıhlı kasabasında orta ve lise öğrenimini Develi beldesinde bitirdi. 1976 İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini birincilikle bitirdi. Yüksek lisans ve doktorasını aynı fakültede bitirdi.

1976 senesinde Tekirdağ’da Maiyet Memuru olarak kaymakamlık stajını yaptı. Ardından İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Anayasa Hukuku Kürsüsü’ne asistan olarak işe başladı. Bunun yanında hakimlik ve savcılık sınavlarını da başarılı olarak verdi.

Burhan Kuzu, 1984 senesinde doktor, 1987 senesinde yardımcı doçent, 1989 senesinde doçent, 1998 senesinde profesör oldu.

1980-82 senelerı içerisinde Paris Sorbonne Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Avrupa Konseyi bursuyla araştırmalar yaptı. Polis okullarında ortalama 15 yıl boyunca Anayasa, İnsan Hakları, Ceza Usül derslerine girdi. Çeşitli sivil toplum örgütlerinde yönetici olarak çalıştı. Hukuk, çevre bilimi ve bilinci hakkında eserleri, yazıları, araştırma ve makaleleri yayınlandı. Ayrıca özel vakıf eğitim kurumları olan Beykent Üniversitesi, Haliç Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi’nde Anayasa, İdare ve Hukuka Giriş dersler; Yüksek lisans ve doktora programında Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde Çevre Hukuku derslerine girdi.

Aktif siyasi hayatına başlayana kadar İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Anayasa Hukuku Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Anabilim Dalı Başkanlığı yaptı. Akparti’nin kuruluşunda katkıda bulundu, kurucu Üyesi oldu. Burhan Kuzu 2002 Genel Seçimlerinde İstanbul’dan AKP milletvekili seçilerek parlementoya girdi. TBMM. Anayasa Komisyonu Başkanlığı görevinde bulundu.

2007 ve 2011 Genel Seçimlerinde tekrar milletvekili seçildi.

Burhan Kuzu, Azime Kuzu evli ve iki çocuğu mevcuttur.

1 Kasım 2015 genel seçimlerinde AKP İstanbul Milletvekili seçildi. AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) kullanıcı hesabı yapmaktadır.

Yaklaşık iki haftadır İstanbul‘da özel bir hastanede koronavirüs nasıl tedavi edileceği gören Burhan Kuzu, 1 Kasım 2020 tarihinde 65 yaşında vefat etmiştir.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
porno

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün