Biyografi

Burt Lancaster Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Burt Lancaster kimdir?, Burt Lancaster kaç yaşında?, Burt Lancaster evi nerede?, Burt Lancaster nerelidir? Burt Lancaster ev adresi?, Burt Lancaster kaç yaşında?, Burt Lancaster nerede oturuyor?, Burt Lancaster nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Burt Lancaster hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 02.Kasım.191320.Ekim.1994 senesinde doğan Burt Lancaster şu an için 81 yaşında ve Akrep burcundandır. Burt Lancaster doğum yeri ise Manhattan, New York, ABDLos Angeles, Kaliforniya ABD. olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Sinema OyuncusuYönetmenProdüktör olarak devam ettirmektedir.

Burt Lancaster Kimdir? – Burt Lancaster Evi Nerede? – Burt Lancaster Nerede Oturuyor?

Burt Lancaster Kimdir?, evi nerede?

ABD’li aktör, yönetmen, yapımcı

Asıl adı, Burton Stephen Lancaster dır. 2 Kasım 1913 de New York’un Manhattan semtinde babası James Henry Bill Lancaster, annesi Elizabeth (Roberts)’in 5 çocuğundan biri olarak dünyaya geldi. Anne ve babası İrlanda kökenlidir. Burt Lancaster ; Doğu Harlem’de büyüdü, sert bir sokak çocuğu oldu. Jimnastiğe büyük ilgi gösterdi, New York’ta DeWitt Clinton Lisesine gitti 1930’da mezun oldu, okulda bir basketbol yıldızı oldu. Atletizm bursu ile New York Üniversitesi’ne girdi. 1930’lu senelerın başında Burt Lancaster Nick Cravat adında biri ile New York’ta bir yaz kampında tanıştılar ve ömür boyu arkadaş oldular. Bu ikili “Lang ve Cravat” adlı akrobatik bir hareket yarattı ve Florida’da bir sirk’e katılarak çalışmalara başlamışlar, 1939 senesinde Lancaster,bir sakatlık sonucu akrobatlığı bırakmak zorunda kaldı.

İlk filmi “The Killers”i 1946 senesinde çevirdi.1948 senesinde kendi prodüksiyon şirketini kurdu.

Birdman Of Alcatraz, The Swimmer, The Island Of Dr. Moreau, The Professionals En Bilinen Filmleri Sayılabilir. Özellikle ‘birdman Of Alcatraz’ (Alkatraz Kuşcusu) Filmindeki Oyunculuğu İle Unutulmaz Sinema Oyuncuları Arasına Girdi. Akademi Ödülleri için dört kez aday gösterildi ve bir kez kazandı.1960 Yılında Rol Aldığı Elmer Gantry Filmi İle ‘en İyi Erkek Oyuncu Oscar Ödülü‘ Kazandı. Bu Filmin Dışında 1953 Yılı Filmi Olan ‘from Here To Eternity’ Ve 1981 Yılı Filmi olan Atlantic City İle Oscar Adayı Oldu.

2. Dünya Savaşı esnasında askerliğini, Özel Hizmetler şubesinin bir üyesi olarak İtalya’da görev yaptı.

Onun atletik fiziği ve ayırt edilen bir gülümsemesi vardı. Sirk akrobatı ve çok yönlü bir sporcu olmasına rağmen fazla iyi bir yüzücü değildi.

20 Ekim 1994 günü Los Angeles, Kaliforniya’da kalp krizinden vefat etmiştir. Westwood Memorial Park’da, Kendi isteklerine göre, herhangi bir anıt ya da cenaze hizmeti olmadan gömülmüştür.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün