Biyografi

Can Ataklı Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Can Ataklı kimdir?, Can Ataklı kaç yaşında?, Can Ataklı evi nerede?, Can Ataklı nerelidir? Can Ataklı ev adresi?, Can Ataklı kaç yaşında?, Can Ataklı nerede oturuyor?, Can Ataklı nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Can Ataklı hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.Mayıs.1956 senesinde doğan Can Ataklı şu an için 65 yaşında ve Boğa burcundandır. Can Ataklı doğum yeri ise Diyarbakır olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Gazeteci olarak devam ettirmektedir.

Can Ataklı Kimdir? – Can Ataklı Evi Nerede? – Can Ataklı Nerede Oturuyor?

Can Ataklı Kimdir?, evi nerede?

Can Ataklı, 1956 senesinin Mayıs ayında babasının ilk görev yeri olan Diyarbakır’da ailesinin ilk çocuğu olarak doğmuştur. Babası Hikmet Ahmet kimya mühendisidir, annesi de kimya mühendisi olan Kadriye Özkan’dır. Babası kadro olmadığı için lisede kimya öğretmenliği yaparken, Annesi ise Tekel Fabrikasında kimya mühendisi olarak çalışmıştır. Daha sonra anne ve babası Şeker Fabrikaları’nda çalışır; bu vesile ile sırasıyla Susurluk, Uşak, Erzincan gibi yerlerde geçer çocukluğu. Balıkesir Atatürk İlkokulu’ndan mezun olur.

Baba tarafından Kafkaslar’dan gelip bir kısmı Erzurum, bir kısmı da Balıkesir’e yerleşmiş bir aileye mensuptur. Can Ataklı’nın ailesi ise ailenin Balıkesir kanadını oluşturmaktadır. Cem (d.1961) adında kardeşi mevcuttur.

Can Ataklı, daha ortaokuldayken Milliyet gazetesinin gerçekleştirdiği bilgi müsabakasında Türkiye genelinde ilk ona girerek Balıkesir’i temsil eder. Daha sonra İstanbul Erkek Lisesi’nde yatılı okumaya başladı. Lise iki ve üçüncü sınıfı, ailesi Ankara‘ya taşındığından Ankara Gazi Lisesi’nde bitirdi. 1974 senesinin sonlarına doğru İstanbul‘a giderek, İstanbul İktisadi ve Ticari ilimler Akademisi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler bölümünde okudu.

Gazeteciliğe Yeni Ortüm hızıylaetesinde başladı. 1975 senesinde Vatan gazetesinde devam etti.

Can Ataklı, 1980 senesinde denizci olarak 16 ay askerlik yaptı.

Vatan, Günaydın, Dünya, Tan, Sabah, Kanal 6, Habertürk TV, Star, Star TV ve Business Channel’da köşe yazarı, yayın koordinatörü, yazı işleri müdürü ve genel yayın yönetmenliği yaptı.

1986 yılına kadar Günaydın gazetesinde çalıştı. 1984- 1985 senelerı arası Tan gazetesini yönetti.

2003-2004 senesinde Star TV’de ana haber sundu, ve Kırmızı Koltuk adlı programı sunuculuğu yaptı.

Can Ataklı 2006 senesinin aralık ayından beri çalışmakta olduğu Vatan Gazetesi’nden 2013 senesinin Temmuz ayında ayrıldı.

Can Ataklı, 30 Temmuz 2013 tarihinde 2014 yılı yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için CHP‘den aday yer alacağını açıkladı.

23 Eylül 2013 tarihinden beri Yorum programıyla Ulusal Kanal televizyonunda çıkmaya başladı.

Can Ataklı, 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan 25. dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi milletvekili seçimlerinde CHP‘den İstanbul 1. bölgeden aday oldu.

2016 senesinden beri hafta içi her gün Halk TV‘de Yazı İşleri adlı programı hazırlayıp sundu. Nisan 2018 ayında Halk TV‘den ayrıldı.

Nisan 2018 senesinden beri Tele1 televizyonunda “Gün Başlıyor” programını hazırlayıp sağlamaktadır.

Evlilikleri :
1.evliliği : 1983 senesinde Handan Türkeli ile evlendi. 1989 senesinde boşandı.
2.evliliği : Vizon dergisini kuran meslektaşı Ayşe Savaşçın ile 1989 senesinde evlendi. Aralık 2011 tarihinde boşandı. Ayşe Hanım’ın önceki evliliğinden olan Tuvana ve Begüm adında iki kızı mevcuttur.
3.evliliği : Temmuz 2012 tarihinde TGRT Haber eski spikeri Seyran Savaş ile evlenmiştir. 27 Mayıs 2013 tarihinde Peri adında bir kızı olmuştur.

Rol Aldığı Filmler :
2002 – Son
2008 – Ateşten Koltuk

Yazdığı Kitapları :
Amiral Battı
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün