Biyografi

Candaş Tolga Işık Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Candaş Tolga Işık kimdir?, Candaş Tolga Işık kaç yaşında?, Candaş Tolga Işık evi nerede?, Candaş Tolga Işık nerelidir? Candaş Tolga Işık ev adresi?, Candaş Tolga Işık kaç yaşında?, Candaş Tolga Işık nerede oturuyor?, Candaş Tolga Işık nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Candaş Tolga Işık hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 03.Mayıs.1978 senesinde doğan Candaş Tolga Işık şu an için 43 yaşında ve Boğa burcundandır. Candaş Tolga Işık doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise GazeteciYazar olarak devam ettirmektedir.

Candaş Tolga Işık Kimdir? – Candaş Tolga Işık Evi Nerede? – Candaş Tolga Işık Nerede Oturuyor?

Candaş Tolga Işık Kimdir?, evi nerede?

Candaş Tolga Işık, 3 Mayıs 1978 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi, Fen Fakültesi Biyoloji Bölümünden mezun oldu. Yurt dışında sırasıyla Kanada, Amerika ve İsrail‘de moleküler biyoloji ve gen mühendisliği eğitimi gördü.

Yazılı ve görsel medya alanında çalışan Candaş Tolga Işık, üniversite eğitiminden sonra 2002 senesinde bir yerel radyo istasyonunda habercilik yapmaya başladı. Ardından Best FM ve RadyoTime’da çeşitli radyo programları hazırlayıp sundu. 2009 senesinde Alem FM’de Güçlü Mete ile birlikte Kripto Odası isimli programı sunmaya başladı.

2014 senesinde “Beşiktaş Platformu Genç Profesyoneller” tarafından gerçekleştirilen ödül töreninde yılın TV Programcısı Ödülü gazeteci Candaş Tolga Işık’a verildi.

2015 senesinde 3 ayrı üniversitenin öğrencilerinin oylarıyla “Türkiye’nin en başarılı, genç siyaset yazarı” ödülünü aldı.

Mayıs 2013 senesinde köşe yazılarından oluşan “İthal Edilmiş Korkular Ülkesi” isimli kitabını çıkarttı.

2009 senesinde tv8‘de Bunu Konuşalım isimli politik sohbet programını hazırlayıp sunmaya başladı. Ekim 2012‘de Kanaltürk‘e televizyonuna geçti. 2014 senesinde KAFA dergisini kurdu. 2015 senesinde FİTBOL dergisini çıkartmaya başladı, yine aynı sene kapanmak üzere olan TARİH dergisini alarak derginin yayın hayatına devam etmesini sağladı.

2019 senesinden beri KAFA Çocuk ve Bilim ve Yalnızca Şiir adlı iki ayrı dergi de dahil olmak üzere toplam beş derginin imtiyaz sahibidir.

2006-2020 senelerı içerisinde Posta gazetesinde yazarlık yaptı. 21 Nisan 2020 tarihinde gazete yönetimiyle karşılıklı anlaşarak gazeteden ayrıldığını açıkladı.

Candaş Tolga Işık bunun yanında Şubat 2019’da Nihat Sırdar ve Güçlü Mete tarafından kurulan, dopdolu içeriğiyle yayın hayatına başladığından beri çokça ses getiren KAFA Radyo’nun kurucuları içerisindedır. Candaş Tolga Işık Kafa Radyo’da Güçlü Mete ile Kripto Odası programında gündemi yorumlamaya devam etti.

Candaş Tolga Işık, 2010 senesinde sunucu sunucu Burcu Kapu ile evlendi. 2012 senesinde boşandı.

Candaş Tolga Işık 2017 ve 2019 senelerında iki sezon boyunca Beşiktaş spor kulübünün İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu kullanıcı hesabıni yaptı. 2017 yılına damgasını vuran Come to Beşiktaş videoları ile Beşiktaş’ın sosyal platformdaki büyümesinde mühim katkıları mevcuttur.

Candaş Tolga Işık, 13 Eylül 2020‘den beri her pazar saat 23:00’te Haber Global ekranlarında yayına giren son transfer haberlerinin ve spor ile alakalı tüm gelişmelerin konuşulduğu Kontra programında yorumcu olarak seyirciyle buluşuyor.

15 Eylül 2020 tarihinden beri merak eden, sorgulayan, herkesten önce soran ve gerçeklerin peşinde koşan “Az Önce Konuştum” programıyla Haber Global ekranlarında olmaya başladı.

Ödülleri :
2015 – 3 ayrı üniversitenin öğrencilerinin oylarıyla – Yılın en başarılı Siyaset Habercisi ödülü
2014 – Beşiktaş Platformu Genç Profesyoneller – yılın TV Programcısı Ödülü

Kitapları :
2019 – 40 (öykü kitabı)
2016 – Portakal Ağacı
2013 – İthal Edilmiş Korkular Ülkesi

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün