Biyografi

Caner Kurtaran Kimdir? Evi Nerede?

Caner Kurtaran Kimdir? – Caner Kurtaran Evi Nerede? – Caner Kurtaran Nereli?

Caner Kurtaran kimdir?, Caner Kurtaran kaç yaşında?, Caner Kurtaran evi nerede?, Caner Kurtaran nerelidir? Caner Kurtaran ev adresi?, Caner Kurtaran kaç yaşında?, Caner Kurtaran nerede oturuyor?, Caner Kurtaran nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Caner Kurtaran hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 26.Ekim.1978 senesinde doğan Caner Kurtaran şu an için 43 yaşında ve Akrep burcundandır. Caner Kurtaran doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Tiyatro OyuncusuSinema OyuncusuDizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Caner Kurtaran Kimdir?, evi nerede?

Caner Kurtaran, 26 Ekim 1978 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Lisedeyken tiyatroyla alakadar olmaya başladı. Liseyi bitirdikten sonra teyzesinin vasıtasıyla amatör bir tiyatro grubuyla tanıştı. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul’da tamamlamasını sonrasında, EskişehirAnadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarında okumaya başladıktan sonra birinci sınıfı bitirince kaydını Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümüne aldırıp buradan mezun olmuştur.

Mezun olduktan sonra Caner Kurtaran, İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda iki yıl anlaşmali olarak çalıştı.

Yaprak Dökümü dizisi esnasında iki kez uyuşturucu yüzünden gözaltına alındı, dizi kadrosundan çıkarıldı. Caner Kurtaran’ın dizide rol aldığı Şevket Tekin rolü Hasan Küçükçetin’e verildi. Caner Kurtaran, AMATEM’de (“Alkol ve Madde Bağımlılığı Araştırma ve Tedavi Merkezi) tedavi gördü.

2005 senesinde “Kırık Kanatlar” adlı dizide Özge Özberk, Cansel Elçin, Mehmet Ali Nuroğlu, Begüm Birgören, Saygın Soysal, Şemsi İnkaya, Türkü Hazer, Sermiyan Midyat başrollerde oynarken, Caner Kurtaran Öğretmen Mehmet kişiliğini canlandırmıştır.

2006 – 2007 senelerı içerisinde Reşat Nuri Güntekin‘in aynı adlı eserinden bir araya getirilen ve Halil Ergün, Güven Hokna, Bennu Yıldırımlar, Tolga Karel, Bedia Ener, Deniz Çakır, Gökçe Bahadır, Fahriye Evcen, Güler Ökten, Ahmet Saraçoğlu, Perihan Savaş, Mustafa Avkıran, Kıvanç Kasabalı, Nihat Altınkaya, Ege Aydan, Caner Cindoruk, Necip Memili gibi oyuncuların rol aldığı “Yaprak Dökümü” adlı dizide Şevket kişiliğini canlandırdı.

2015 senesinde yönetmenliğini Aydın Bulut’un yaptığı “Bir Deniz Hikayesi” adlı dizide Semih kişiliğini canlandırırken Emir Berke Zincidi, Begüm Birgören, Emre Kızılırmak ile birlikte rol aldı.

Caner Kurtaran, 1 Temmuz 2016 tarihinde makyaj uzmanı Ayşegül Kartal ile Datça’da evlendi.

2017 senesinde yönetmenliğini Can Ulkay‘ın, senaristliğini ise Yiğit Güralp‘in yaptığı Türkiye ve Güney Kore ortak yapımı savaş filmi “Ayla: The Daughter of War” da Astsb. Süleyman’ın gençliğini İsmail Hacıoğlu canlandırırken yaşlılık halini Çetin Tekindor canlandırmıştır. 1950 senesinde başlayan Kore Savaşı esnasında yaşanan gerçek bir hikayeden bir araya getirilen filmde diğer rollerde ise Taner Birsel, Ali Atay, Meral Çetinkaya, Duygu Yetiş, Murat Yıldırım, Büşra Develi, Erkan Petekkaya, Esra Dermancıoğlu, Damla Sönmez, Altan Erkekli, Sinem Öztürk, Chaby Han (Çabi), Nilgün Kasapbaşoğlu, Burç Kümbetlioğlu, Caner Kurtaran, Kim Seol, Kyung-jin Lee gibi oyuncular rol aldı. Filmin müziklerini ise Fahir Atakoğlu yaptı.

Filmleri ve Dizileri
2019 – Türk İşi Dondurma (Salim)(Sinema Filmi)
2017 – Ayla (Sadık) (Sinema Filmi)
2017 – Kalbimdeki Deniz (Isak) (TV Dizisi)
2015 – Bir Deniz Hikayesi (Semih) (TV Dizisi)
2015 – Acil Servis (doktor cenk) (TV Dizisi)
2014 – Çırağan Baskını (Ali Suavi) (TV Dizisi)
2013 – Huzur Sokağı (TV Dizisi)
2012 – 2013 – Böyle Bitmesin (TV Dizisi)
2012 – Araf Zamanı (Barış) (TV Dizisi)
2011 – Sırat (Ahmet Sfakattar) (TV Dizisi)
2011 – Gün Akşam Oldu (Kaan) (TV Dizisi)
2010 – 2011 – Aşk ve Ceza (Mehmet) (TV Dizisi)
2006 – 2007 – Yaprak Dökümü (Şevket Tekin) (TV Dizisi)
2005 – Kırık Kanatlar (Öğretmen Mehmet) (TV Dizisi)
2005 – Kurtlar Vadisi Irak (Sağdıç Ebu Ali ) (Sinema Filmi)
2005 – Güz Yangını (TV Dizisi)
2003 – Kasabanın İncisi (TV Dizisi)
2000 – Yılan Hikayesi (79. Bölüm) (Kapkaççı) (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu