Çankaya Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Çankaya Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021, Memur alımı, kamu ve özel iş ilanları bölümümüzde Çankaya Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021 başlığı altında iş ilanını paylaşmak istedik. Çankaya Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021 ile alakalı tüm detaylar yazımızın içinde..

Çankaya Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Kurumsal ve resmi bir yapısı olan Çankaya Büyükşehir Belediyesi, yılın farklı dönemlerinde personel alımları yapar. İçerisinde farklı iş kolları, pozisyonlar olduğu için, herhangi birinde gereksinim olabilir. Bu durum yaşandığında gerekli izinler alındıktan sonra açıklamalar yapılır.

Adayların yapması gereken, ilk kez güncel olarak bunları takip etmedir. Zira tarihi kaçırılan bir ilana başvuru da yapılamaz.

Çankaya Büyükşehir Belediyesi Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapacak

Çankaya Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak Teftiş Kurulu Müdürlüğü’nde görevlendirilmek üzere; “Çankaya Belediye Başkanlığı Teftiş Kurulu Yönetmeliği” hükümlerine göre Genel İdare Hizmetleri Sınıfında boş bulunan Müfettiş Yardımcısı kadrosuna 9. dereceden beş (5) adet Müfettiş Yardımcısı alımı yapılacaktır.

Başvuru Genel Şartları

İlan edilen Müfettiş Yardımcısı kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde gösterilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

 1. Türk vatandaşı olmak,
 2. Kamu haklarından mahrum olmamak,
 3. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde gösterilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl yahut daha fazla süreyle hapis cezasına veya affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama yahut kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
 4. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi olmamak yahut askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş yahut yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
 5. Müfettiş olarak görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir hali olmamak,
 6. İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

Detaylı bilgi için Tıklayın!!.

Çankaya Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

Çankaya Büyükşehir Belediye’si çalışanı olmak istiyorsanız, işçi başvuru yapabileceğiniz pozisyonlar içindedır. Kurumda bu yönde bir ihtiyaç olursa, gerekli açıklamalar yapılır. Burada adayların hangi genel ve özel şartları taşıması gerektiği ve araştırılan tüm başvuru ayrıntı kısmı yer alır. Resmi olması sebebiyle, çalışma saatleri diğer Belediye’lerde olduğu gibidir.  

Çankaya Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı

Her devlet kurumunda olduğu gibi, Çankaya Büyükşehir Belediye’si de 657 sayılı “Devlet Memurları Kanunu” çerçevesinde istihdam yapar. Bu nedenle adaylar ilk kez söz konusu kanunun hangi konuları barındırdığınu bilmelidir. 

Resmi olması sebebiyle, adayların Kamu Personeli Seçme Sınavı’na girerek, bir puan alması talep edilebilir. Dolayısıyla adaylar sınav başvuru tarihi geldiğinde kaydolarak, KPSS’ye girmeli ve yeterli puanı almalıdır. Bunun yanında bazı durumlarda adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranmadığı da bilinir. Eğer istenmiyorsa, ilanda bahsedilir.

Çankaya Büyükşehir Belediyesi ilanı verdiğinde, genel ve özel şartları ayrıntı kısmıyla birlikte verir. Dolayısıyla adaylar hepsini kontrol ederek, uyum sağladığı pozisyonlara başvurmalıdır. Zira aksi durumda kabul edilmeme olabilir. 

Alımlarda başvuru esnasında bir takım belge de talep edilebilir. Adaylar bunların hepsine göz atarak, tamamlamalıdır. Eğer eksik yahut hatalı belge varsa, başvuru işlemlerinin bitmesi uzayabilir. İlanlara başvuru yapılabilecek bir son gün olması sebebiyle bu bir problem yaşanabilir. 

Bu nedenle adaylar, evrakları hazırlayınca, başvuru öncesinde tekrar teyit etmelidir.  

Çankaya Büyükşehir Belediyesi İş İlanları

Çankaya Büyükşehir Belediye’sine başvurmak için ilk kez ilanlar araştırılmalıdır. Bunun için internetten erişilebilecek olan Resmi Gazete düzenli incelenmelidir. Belediye de kendi resmi sayfası vasıtasıyla bunları paylaşabilir. Dolayısıyla burası da düzenli biçimde kontrol edilmelidir. 

Kuruma gidilmek suretiyle de iş ilanı olup, olmadığına yönelik bilgi alınabilir. 

Çalışılabilecek Pozisyonlar

Çankaya Büyükşehir Belediye’sinde çalışabileceğiniz pozisyonlardan bazıları,

 1. Zabıta
 2. İşçi
 3. Temizlikçi
 4. Memur
 5. Arşivci
 6. Park ve bahçe işçisi
 7. Güvenlikçi
 8. Çaycı
 9. Yardımcı 
 10. Şoför şeklindedir.

Çankaya Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çankaya Büyükşehir Belediye’si bir iş ilanı paylaşımı yaptığında, 

 1. Hangi pozisyonlara alım yapılacağı,
 2. Başvuru tarihi,
 3. Başvuru yeri,
 4. Başvuru şekli,
 5. Genel şartlar,
 6. Özel Şartlar,
 7. İstenen evraklar,

Gibi bilgiler geniş bir şekilde olarak verilir. Dolayısıyla adaylar, bunların hepsini sıra sıra incelerse, gerekli tüm bilgileri anında edinebilir.

Çankaya Güncel İş İlanları

Çankaya, ülkemizin başkenti olan Ankara’da yer alır. Eğer iş arıyorsanız ve resmi kurumlarda açık pozisyonları inceliyorsanız, ek olarak değerlendirebileceğiniz özel sektör de mevcuttur. Burada iş ilanları takip etme ve başvuru, internet üzerinden yapılabilir. Günümüzde özel sektördeki işletme ve firmaların iş ilanı vermede kullandığı bazı kariyer siteleri,

 1. Kariyer.net,
 2. SecretCV.com,
 3. Yenibiris.com gibidir.

Bunlara bakıldığında Ankara içinde şu ilanların olduğu görülür;

 1. Aşçı
 2. Optisyen
 3. Müşteri temsilcisi
 4. Bölge satış yöneticisi
 5. Servis mühendisi
 6. Satış mühendisi
 7. Satış danışmanı
 8. Departman önderi
 9. Bölge müdürü
 10. Satış temsilcisi
 11. Muhasebe şefi
 12. Mali işler uzmanı

Açıklamaları görmek isteyen adaylar, kariyer sitelerini test edebilir.

Ek olarak Kariyer, Yenibiriş ve SecretCV sitelerinden de çankaya iş ilanlarına bakabilirsiniz.

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker