Biyografi

Carla Bruni Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Carla Bruni kimdir?, Carla Bruni kaç yaşında?, Carla Bruni evi nerede?, Carla Bruni nerelidir? Carla Bruni ev adresi?, Carla Bruni kaç yaşında?, Carla Bruni nerede oturuyor?, Carla Bruni nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Carla Bruni hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 23.Aralık.1967 senesinde doğan Carla Bruni şu an için 54 yaşında ve Oğlak burcundandır. Carla Bruni doğum yeri ise Torino, İtalya olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise ModelŞarkıcı olarak devam ettirmektedir.

Carla Bruni Kimdir? – Carla Bruni Evi Nerede? – Carla Bruni Nerede Oturuyor?

Carla Bruni Kimdir?, evi nerede?

Fransa eski cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy‘nin eşidir.

Carla Bruni, 23 Aralık 1967 tarihinde Torino, İtalya’da doğmuştur. Tam adı Carla Gilberta Bruni Tedeschi’dır. Babası Alberto Bruni Tedeschi, annesi Marysa Borini’dir. Valeria Bruni Tedeschi adında bir ablası mevcuttur. O 5 yaşında iken 1973 senesinde ailesi ile beraber Fransa’ya taşındılar. İsviçre‘de Château Mont-CHOISI adlı bir yatılı okulda eğitim gördü. Paris’te Mimarlık eğitimi aldı. Ondokuz yaşında sanat ve mimarlık eğitimini bırakarak model olarak çalışmaya başladı.

Model olarak çalışmaya başlayınca moda dergilerin kapak sayfalarında yer aldı. L’Oréal ile Christian Dior‘u temsil etti. Christian Dior, Givenchy, Paco Rabanne, Sonia Rykiel, Christian Lacroix, Karl Lagerfeld, John Galliano, Shiatzy Chen, Chanel, Versace ve 1995 – 1997 senelerında ünlü tasarımcı Valentino Garavani, Yves Saint Laurent ve John Galliano için çalıştı. En çok kazanan moda modelleri içerisinde oldu. 1998 senesinde modelliği bıraktı.

1994 senesinde yönetmenliğini Robert Altman’ın yaptığı “Hazır Giyim” adlı filmde Marcello Mastroianni, Sophia Loren, Kim Basinger, Björk, Forest Whitaker, Lauren Bacall, Naomi Campbell, Claudia Schiffer, Linda Evangelista, David Copperfield, Cher, Tim Robbins, Julia Roberts ile birlikte rol aldı.

1995 senesinde “in Catwalk / Podyum” filminde Christy Turlington, Naomi Campbell, Cindy Crawford, Yasmin Le Bon, Kate Moss ve Carla Bruni rol aldı.

2002 senesinde söz yazarlığını ve bestelerini kendisi yaptığı, kendisi seslendirdiği, gitarını da kendisinin çaldığı “Quelqu’un m’a dit” adlı albümünü çıkardı. 2005 senesinde şarkıcı Louis Bertignac’ın “Longtemps” albümü için 10 adet şarkı verdi. 2006 senesinde Aldo Romano’nun albümünde bir düet yaptı.

2006 senesinde “Le plus beau du quartier” adlı şarkısı H&M reklamında kullanıldı. Anadili İtalyanca olan Carla Bruni, çok iyi İngilizce ve Fransızca konuşuyor.

2001 – 2007 senelerı içerisinde Raphaël Enthoven ile birlikte oldu. Aurélien Enthoven (d. 21 Temmuz 2001) adında bir oğlu mevcuttur.

Carla Bruni, 2 Şubat 2008 tarihinde Fransa cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ile evlendi. Giulia Sarkozy (d. 19 Ekim 2011) adında bir kızı mevcuttur.

18 Temmuz 2009 tarihinde New York’da Radio City Music adlı radyo istasyonundan Nelson Mandela’nın 91nci doğum günü için şarkı seslendirdi.

2011 senesinde yönetmenliğini Woody Allen’in yaptığı “Midnight in Paris / Paris’te Gece Yarısı” adlı filmde Rachel McAdams, Owen Wilson, Marion Cotillard, Michael Sheen, Carla Bruni, Adrien Brody ile beraber rol aldı.

Albümleri :
2002 – Quelqu’un m’a dit (birisi bana dedi)
2007 – No Promises
2008 – Comme si de rien n’était
2013 – Little French Songs
2014 – À l’Olympia Bruno Coquatrix

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2011 – Paris’te Gece Yarısı (Müze Rehberi) (Sinema Filmi)
2009 – Sidaction 2009 (Kendisi) (TV Filmi)
2000 – L’amour fou (Kendisi) (Sinema Filmi)
1998 – Vivement Dimanche Prochain (Kendisi) TV Dizisi (2 Bölüm)
1998 – Paparazzi (Kendisi) (Sinema Filmi)
1995 – in Catwalk / Podyum (Kendisi)
1994 – Hazır Giyim (Kendisi) (Sinema Filmi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün