Biyografi

Cefi Kamhi Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Cefi Kamhi kimdir?, Cefi Kamhi kaç yaşında?, Cefi Kamhi evi nerede?, Cefi Kamhi nerelidir? Cefi Kamhi ev adresi?, Cefi Kamhi kaç yaşında?, Cefi Kamhi nerede oturuyor?, Cefi Kamhi nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Cefi Kamhi hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 21.Kasım.1952 senesinde doğan Cefi Kamhi şu an için 69 yaşında ve Akrep burcundandır. Cefi Kamhi doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise İş adamı olarak devam ettirmektedir.

Cefi Kamhi Kimdir? – Cefi Kamhi Evi Nerede? – Cefi Kamhi Nerede Oturuyor?

Cefi Kamhi Kimdir?, evi nerede?

Profilo Holding İcra Kurulu Üyesidir.

Cefi Kamhi, 21 Kasım 1952 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Yahudi Asıllı Türk İşadamıdır. Annesi Lea Moskoviç, babası Profilo Holding’in kurucusu Jak Kamhi’dir. Hayati Kamhi adında abisi vardı. Kerem Kamhi adında da kardeşi mevcuttur.

Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Ardından İngiltere Henley Administrative Staff Collage’da yüksek lisansını yaptı.

TÜGİAD Onursal Başkanlığı, TTGV Yönetim Kurulu Üyeliği, DEİK Türk Amerikan İş Konseyi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, Türk Çin İş Konseyi Yönetim Kurulu Başkanlığı, MESS Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye İktisadi Vakfı, Ekonomik ve Sosyal Etütler Konferans Heyeti ve AET Derneği Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu.

Cefi Kamhi, 1995-1999 senelerı içerisinde Tansu Çiller’in başkanı olduğu Doğru Yol Partisi‘nden 20. Dönem İstanbul Milletvekilliği yaptı. Bu zamandan sonra siyaseti bıraktı.

Babası işadamı Jak Kamhi kurucusu olduğu Profilo Holding’in yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır, Cefi Kamhi ise Profilo Holding İcra Kurulu Üyesidir. Kamhi Ailesi bunun yanında Mecidiyeköy’deki Profilo Alışveriş Merkezi’nin de kurucusudur.

Cefi Kamhi, sahibi olduğu Bodrum Yalıkavak Turizm ve Yat Limanı Yatırımları ve Tic. Aş.’yi 2011 senesinin nisan ayında Palmili Grubu’nun sahibi Azeri kökenli Mübariz Mansimov Gurbanoğlu’a sattı.

Cefi Kamhi, Yasemin Kamhi (Gerçin) ile evlidir. Melda Kamhi ve Lara Kamhi adında kızları mevcuttur.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün