Cengiz Çoşkun Kimdir? Nerelidir?

Cengiz Çoşkun Kimdir? – Cengiz Çoşkun Evi Nerede? – Cengiz Çoşkun Nereli?

Cengiz Çoşkun kimdir?, Cengiz Çoşkun kaç yaşında?, Cengiz Çoşkun evi nerede?, Cengiz Çoşkun nerelidir? Cengiz Çoşkun ev adresi?, Cengiz Çoşkun kaç yaşında?, Cengiz Çoşkun nerede oturuyor?, Cengiz Çoşkun nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Cengiz Çoşkun hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 29.Nisan.1982 senesinde doğan Cengiz Çoşkun şu an için 39 yaşında ve Boğa burcundandır. Cengiz Çoşkun doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise ModelSinema OyuncusuDizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Cengiz Çoşkun Kimdir?, evi nerede?

Manken, sinema ve dizi film oyuncusu

Cengiz Çoşkun, 29 Nisan 1982 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Bir kız kardeşi olan Cengiz Çoşkun’un Ev hanımı olan annesi ve makine teknisyeni olan babası Bulgaristan göçmenidir.

1,88 Cm. Boyunda olan Cengiz Çoşkun, Ortaokulun ilk senelerında basketbola başladı,sonra Ülkerspor’un seçmelerini kazandı. Yedi sene Ülkerspor’da oynadı. Sonra Erdemir Ereğli Spor’a transfer oldu, orada 2 sene oynadı. Ardından Balıkesir DSİ Spor’da bir yıl oynadı. Marmara Üniversitesi Spor Akademisi’nde antrenörlük kısmını kazanınca İstanbul’a döndü. Buradan 2008 senesinde mezun olmuştur.

Aynı zamanda mankenlik de yapmaya başladı, 2002’de Best Model’de üçüncü oldu. Ardından Bununla birlikte Londra’da yapılan ‘Dünyanın En Yakışıklı Erkeği’ müsabakasında dünya dördüncüsü, en iyi fotomodel ve en iyi fizikli mankeni seçildi. İtalya ve Japonya’da Prada gibi markalara modellik yaptı.

Modellik devam ederken 2005 senesinde “Rüzgarlı Bahçe” isimli diziyle oyunculuğa başladı. Oyunculuğa başladıktan sonra Şahika Tekand’dan eğitim alıp, workshop’lara katıldı. Daha sonra 2006 senesinde “Candan Öte” dizisinde, 2007 senesinde “Doktorlar” ve 2009 senesinde “Hicran Yarası” dizilerinde rol aldı.

Böylelikle, yaşamında “oyunculuk” modelliğin yerini aldı. Şimdi yalnızca özel reklam kampanyalarında çalışıyor.

Faruk Aksoy‘un yönetmenliğini yaptığı 2012 yapımı İstanbul’un fethini konu alan “Fetih 1453” filminde Şövalye Guistiniani kişiliğini canlandırdı. Fatih Sultan Mehmed rolünü göz renginin mavi olması sebebiyle kaçırmış.

Cengiz Çoşkun, 2013 senesinde Panama’da yapılan, Acun Ilıcalı’nın Hazırlayıp sunduğu 3. sezon Survivor Ünlüler – Gönüllüler müsabakasında Ünlüler takımında yarıştı. Yarışmada ünlüler takımında Bennu Gerede, Doğukan Manço, Erhan Yavuz, Larissa Gacemer, Nazenin Tokuşoğlu, Irmak Atuk, Ümit Karan yarışırken gönüllüler takımında ise Dağhan Külegeç, Bozok Gören, Gül Fakı, Duygu Çetinkaya, Emel Erdemanar, Hilmi Cem İntepe, Murat Ceylan, Mustafa Sürmen, Seda Akman yarıştı.

94. gününde elenen Cengiz Çoşkun‘dan sonra Hilmi Cem İntepe‘nin birinci olduğu yarışmada, Doğukan Manço ikinci, Ümit Karan üçüncü, Murat Ceylan dördüncü olmuştur.

8 Aralık 2014 tarihinde TRT 1’de başlayan “Diriliş: Ertuğrul Gazi” adlı dizide Engin Altan Düzyatan, Ertuğrul Gazi’yi canlandırırken Esra Bilgiç Halime Hatun kişiliğini canlandırdı. Diğer rollerde ise Kaan Taşaner, Didem Balçın, Serdar Gökhan, Hülya Darcan, Levent Öktem, Hakan Vanlı, Serdar Deniz, Turgut Tunçalp, Mehmet Çevik, Cavit Çetin Güner, Hande Subaşı, Cengiz Coşkun ve Osman Soykut gibi isimler rol aldı.

Filmleri ve Dizileri :
2014 – Çekmeceler (Deniz’in Sevgilisi) (Sinema Filmi)
2014 – 2016 – Diriliş: Ertuğrul (TURGUT ALP) (TV Dizisi)
2012 – Dağ (Üst. Tuğrul Tümen)(Sinema Filmi)
2012 – Fetih 1453 – (Şövalye Guistiniani)(Sinema Filmi)
2009 – Hicran yarası – (tarık) (TV Dizisi)
2007 – Doktorlar 2. Sezon – (mert) (TV Dizisi)
2006 – Candan Öte – (kaan atalay) (TV Dizisi)
2005 – Nehir – (umut) (TV Dizisi)
2005 – Rüzgarlı bahçe – (mercan) (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün