Cenk Ertan Kimdir? Evi Nerede?

Cenk Ertan Kimdir? – Cenk Ertan Evi Nerede? – Cenk Ertan Nereli?

Cenk Ertan kimdir?, Cenk Ertan kaç yaşında?, Cenk Ertan evi nerede?, Cenk Ertan nerelidir? Cenk Ertan ev adresi?, Cenk Ertan kaç yaşında?, Cenk Ertan nerede oturuyor?, Cenk Ertan nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Cenk Ertan hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1970 senesinde doğan Cenk Ertan şu an için 51 yaşında ve burcundandır. Cenk Ertan doğum yeri ise Almanya olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Cenk Ertan Kimdir?, evi nerede?

Cenk Ertan, 1970 senesinde Almanya’da işçi bir Türk ailenin oğlu olarak doğmuştur. 15 yaşında ailesiyle birlikte Türkiye‘ye kesin dönüş yaptı. Liseyi bitirdikten sonra çoğu Almancı gibi güneye, iş bulmaya gitti. Side’de bir seyahat acentasında çalıştı, Alanya’da sörf hocalığı ve barmenlik yaptı. Bunun yanında askerliğini yapıp geldi. Cenk Ertan oyunculuğa başlamadan önce sörf hocalığı, barmenlik, mankenlik, ve son işi de dizilere dekor yapmak yapmak idi, daha sonra oyunculuk yapmaya başlamıştır.

Cenk Ertan, 1994 senesinde Demet Sağıroğlu‘nun Arnavut Kaldırımı, 1996 senesinde Ajda Pekkan‘ın Eğlen Güzelim ve 1999 senesinde İzel Çeliköz‘ün ise “Galibi Sen” şarkılarının klibinde oynadı.

2003 senesinde “Alacakaranlık” dizisindeki katil karakteri ile oyunculuğa başladı. Ardından “Kurtlar Vadisi”nin psikopat katili Faruk oldu.

2004 senesinde konusunu Mahinur Ergun’ün yazdığı, yönetmenliğini Andaç Haznedaroğlu’nun yaptığı ve başrollerini Naz Elmas, Özcan Deniz ve Nebahat Çehre‘nin paylaştığı “Haziran Gecesi” dizisinde Cemal kişiliğini canlandırırken, Demir Karahan, Burcu Kara, Şehsuvar Aktaş ile beraber rol aldı.

2004 – 2005 senelerı içerisinde Arzu Yanardağ ile birlikte oldu.

Cenk Ertan, 8 Temmuz 2012 tarihinde dizi oyuncusu Fulya Ceylan Aksütlü ile dört yıllık birlikteliğin sonrasında İzmir’de evlendi.

2011 – 2013 senelerı içerisinde yapımcısının Fatih Aksoy olduğu Med Yapım imzalı Umutsuz Ev Kadınları adlı dizide Kudret kişiliğini canlandırdı. Dizide başrolleri Evrim Solmaz‘ın diziden ayrılması üzerine diziye giren Deniz Uğur, ve Songül Öden, Bennu Yıldırımlar, Ceyda Düvenci, Özge Özder, Tülay Günal, Cenk Ertan, Serhat Tutumluer, Melda Arat canlandırmıştır.

2017 senesinde yönetmenliğini Erhan Baytimur’un yaptığı, konusunu Coşkun Gündünyaya geldi’nun yazdığı, Bordo Bereliler Suriye adlı filmde Cenk Ertan, Sedat Mert, Arda Esen, Açelya Elmas, Feyza Çıpa, Halil İbrahim Kalaycıoğlu, Kahraman Sivri, Burak Arslan, Tayfun Sav, Alper Atak, Yaşar Uzer ve Kadir Turan rol aldı.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2018 – Bordo Bereliler 2: Afrin (Sinema Filmi)
2017 – Ver Kaç (Mecit Başkan) (Sinema Filmi)
2017 – Kayseri Aslanı: Çin İşi (Rıfat) (Sinema Filmi)
2017 – Bordo Bereliler Suriye (Yüzbaşı Mehmet) (Sinema Filmi)
2017 – Hep Yek 2 (Kedi Arif) (Sinema Filmi)
2015 – Şehrin Melekleri (Cemal Tibet) (TV Dizisi)
2014 – Sil Baştan (Oktay Atabey) (TV Dizisi)
2011 – 2013 – Umutsuz Ev Kadınları (Kudret) (TV Dizisi)
2010 – 2011 – Aşk ve Ceza (Bora Noyan) (TV Dizisi)
2008 – Parmaklıklar Ardında 2. Sezon (Yılmaz Aydın) (TV Dizisi)
2007 – Çemberin Dışında (Aycan Demirkan) (TV Dizisi)
2006 – İspinozlar (Mustafa) (TV Dizisi)
2006 – Rüyalarda Buluşuruz (Arda) (TV Dizisi)
2006 – Re (Kısa Film)
2005 – Ödünç Hayat (Cemal) (TV Dizisi) (Bölüm)
2005 – Ihlamurlar Altında (Cem Akman) (TV Dizisi)
2004 – Yürek Çığlığı (Nihat) (TV Filmi)
2004 – Haziran Gecesi (Cemal) (TV Dizisi)
2004 – Kurtlar Vadisi 2. Sezon (Faruk) (TV Dizisi)
2003- Alacakaranlık (Bölüm Oyuncusu) (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker