Biyografi

Çetin Çiftçioğlu Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Çetin Çiftçioğlu kimdir?, Çetin Çiftçioğlu kaç yaşında?, Çetin Çiftçioğlu evi nerede?, Çetin Çiftçioğlu nerelidir? Çetin Çiftçioğlu ev adresi?, Çetin Çiftçioğlu kaç yaşında?, Çetin Çiftçioğlu nerede oturuyor?, Çetin Çiftçioğlu nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Çetin Çiftçioğlu hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 09.Kasım.1946 senesinde doğan Çetin Çiftçioğlu şu an için 75 yaşında ve Akrep burcundandır. Çetin Çiftçioğlu doğum yeri ise Zonguldak olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise TV sunucusu olarak devam ettirmektedir.

Çetin Çiftçioğlu Kimdir? – Çetin Çiftçioğlu Evi Nerede? – Çetin Çiftçioğlu Nerede Oturuyor?

Çetin Çiftçioğlu Kimdir?, evi nerede?

Televizyon kanallarında sunduğu şaka programları ile tanınır.

Çetin Çiftçioğlu, 9 Kasım 1946 tarihinde Zonguldak’da doğmuştur. Babası Kıbrıslıdır. 3 yaşındayken babasını kaybeden Çetin Çiftçioğlu ailesi ile beraber İstanbul‘a göç ettiler. Yatılı okullarda öğrenim gördü.

Askerliğini Balıkesir orduevinde yaptı.

Çetin Çiftçioğlu, Erol Büyükburç, Tanju Okan ve Şerif Yüzbaşıoğlu‘nun orkestralarında bateri çaldı.

Çetin Çiftçioğlu, evlidir ve bir kızı mevcuttur. Evlendikten sonra müziğe ara vermiş ve 3 yıl sigorta eksperi olarak çalışmıştır.

1994 senesinde Show TV‘de şaka programı yapmaya başlayan Çetin Çiftçioğlu, yapımcı Levent Altınay‘ın yardımıyla Şakamatik adlı televizyon programında ünlülere şakalar yaptı. İlk şakasını Nurseli İdiz‘e gerçekleştirdi. Sırasıyla Show TV, Kanal 7, Star TV ve Beyaz TV‘de program sunuculuğu yaptı.

En uzun süre Kanal 7‘de yaptığı “Şakacı” adlı programı sürdürdü ve bu programla tanındı. Beş yıl ara verdikten sonra yeniden 2010’de Kanal 7’de şaka programı yapmaya başladı

Çetin Çiftçioğlu, 2003 senesinde yönetmenliğini Kartal Tibet’in yaptığı “Hababam Sınıfı: Merhaba” adlı sinema filminde Tarih öğretmeni Hitit Besim kişiliğini canlandırmıştır. Filmde Mehmet Ali Erbil, Hülya Koçyiğit, Halit Akçatepe, Mehmet Ali Alabora, Nehir Erdoğan, Şafak Sezer, Melih Ekener, Peker Açıkalın, Sümer Tilmaç, Tuncay Akça, Ahmet Arıman, Cem Gürdap, Zeki Alasya, Ayşen Gruda, Cengiz Küçükayvaz, Zihni Göktay, Ceyhun Yılmaz, Bülent Kayabaş oynamıştır.

27 Haziran 2020 tarihinde Kenan İmirzalıoğlu’nun sunduğu Kim Milyoner Olmak İster programına katıldı. Çetin Çiftçioğlu 1000 TL kazanarak yarışmadan elendi.

Kitapları :
2018 – Ben Şaka Yapıyorum Millet Gerçek Sanıyor

Filmleri ve Dizileri :
2003 – Hababam Sınıfı Merhaba (Hitit Besim) (Sinema Filmi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün