Biyografi

Çetin Özaçıkgöz Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Çetin Özaçıkgöz kimdir?, Çetin Özaçıkgöz kaç yaşında?, Çetin Özaçıkgöz evi nerede?, Çetin Özaçıkgöz nerelidir? Çetin Özaçıkgöz ev adresi?, Çetin Özaçıkgöz kaç yaşında?, Çetin Özaçıkgöz nerede oturuyor?, Çetin Özaçıkgöz nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Çetin Özaçıkgöz hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1943 senesinde doğan Çetin Özaçıkgöz şu an için 78 yaşında ve burcundandır. Çetin Özaçıkgöz doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise olarak devam ettirmektedir.

Çetin Özaçıkgöz Kimdir? – Çetin Özaçıkgöz Evi Nerede? – Çetin Özaçıkgöz Nerede Oturuyor?

Çetin Özaçıkgöz Kimdir?, evi nerede?

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanıdır.

Çetin Özaçıkgöz, 1943 senesinde İstanbul’da doğmuştur.

Çetin Özaçıkgöz, Ankara Üniversitesi Hukuk fakültesini bitirerek avukat olarak mezun oldu. Halen Ankara Barosu’na kayıtlı olarak Avukatlık yapmaktadır.

1964 senesinde İstanbul’da yayına giren Yeni Çığır Dergisi’nin yazı işleri müdürlüğünü yaptı. 1968 senesinde ise Adalet Partisi Bolu Gençlik Kolları İl Başkanlığı görevlerini yürüttü.

1969 senesinde Ankara’ya yerleşerek Adalet Partisi Genel Merkezinde bir süre seçim konularında çalıştı.

1970-1971 senelerı içerisinde Bayındırlık bakanlığı Halkla Münasebetler Müdürlüğünde çalıştı. 1971-1974 senelerı içerisinde Adalet partisi Gençlik Kolları Genel Başkanlığı, 1975-77 senelerı içerisinde Ulaştırma Bakanlığı Basın ve Parlamento İşleri Müşavirliği, TÜM-SAN Genel Müdürlüğü yaptı. 1990-1999 senelerı içerisinde Bolu‘da avukatlık yaptı. 2000 senesinden sonra haftada 2 gün, Türkiye’nin iç ve dış problemlerinin görüşülüp tartışıldığı Süleyman Demirel’in evindeki toplantılara katılmıştır.

İngilizce ve Almanca bilen Çetin Özaçıkgöz, Almanya, Avusturya ve İsviçre’de “Siyasi Partiler, Parlamento ve Yerel Yönetimler” konularında araştırmalar yaptı.

(DYP) Doğru Yol Partisi’nin 2007 senesinde adının Demokrat Parti olarak değiştirilmesiyle Doğru Yol Partisi’ni tekrar kurmaya karar verip, Mahmut Dayangaç ve Cihat Yenidoğan ile birlikte yola çıkmış, diğer kurucuları da yanına alarak DYP’yi 28 Mayıs 2007‘de tekrar kurarak “Kurucu Genel Başkan” olmuştur.

12 Eylül1980 darbesinin olduğu tarihte eşi Yüksel Özaçıkgöz Süleyman Demirel‘in sekreteri idi.

Çetin Özaçıkgöz, Yüksel Özaçıkgöz ile evlidir. İki çocuğu mevcuttur.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu