Biyografi

Cevdet Selvi Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Cevdet Selvi kimdir?, Cevdet Selvi kaç yaşında?, Cevdet Selvi evi nerede?, Cevdet Selvi nerelidir? Cevdet Selvi ev adresi?, Cevdet Selvi kaç yaşında?, Cevdet Selvi nerede oturuyor?, Cevdet Selvi nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Cevdet Selvi hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 20.Mart.1943 senesinde doğan Cevdet Selvi şu an için 78 yaşında ve Balık burcundandır. Cevdet Selvi doğum yeri ise Eskişehir olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Siyasetçi olarak devam ettirmektedir.

Cevdet Selvi Kimdir? – Cevdet Selvi Evi Nerede? – Cevdet Selvi Nerede Oturuyor?

Cevdet Selvi Kimdir?, evi nerede?

CHP önderi Deniz Baykal’ın 10 Mayıs2010 tarihinde görevinden istifa etmesinin sonrasında Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanlığı’na vekaleten atanan Türk siyasetçi. Genel başkan vekilliği görevini üstlenmeden önce partisinin Genel Başkan Yardımcısı olan Selvi, 21 Temmuz2007 tarihinde yapılan genel seçimlerde Kocaeli Milletvekili seçilmiştir.

Cevdet Selvi, 20 Mart1943 tarihinde, İbrahim ve Fatma Selvi çiftinin çocuğu olarak Eskişehir’de dünyaya geldi. Eskişehir Yüksek Tekniker Okulu, Makine Bölümü’nden başarıyla mezun oldu.

Eskişehir Hava İkmal Merkezi Tayyare Fabrikası ve Türkiye Gübre Sanayi Kütahya Fabrikası’nda çalışan Selvi, Petrol İş Sendikası Genel Başkanlığı, İş Bankası Yönetim Kurulu Üyeliği, SODEP Kurucu Üyeliği, Harb-İş Sendikası Yönetim Kurulu Üyeliği ve de Türk-İş Başkanlar Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

18. ve 22. Dönem’de Eskişehir ve 20. Dönem’de İstanbul Milletvekilliği görevlerinde bulunarak TBMM’ye giren Selvi, 22 Temmuz2007 Genel Seçimleri’nde CHP’den Kocaeli Milletvekili seçildi.

Cevdet Selvi, CHP önderi Deniz Baykal’ın 10 Mayıs2010 tarihinde görevinden istifa etmesinin sonrasında Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanlığı’na vekaleten atandı.

Evli olan Cevdet Selvi, 3 çocuk babasıdır.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün