Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Personel Alımı ve İş İlanları 2021, Memur alımı, kamu ve özel iş ilanları bölümümüzde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Personel Alımı ve İş İlanları 2021 başlığı altında iş ilanını paylaşmak istedik. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Personel Alımı ve İş İlanları 2021 ile alakalı tüm detaylar yazımızın içinde..

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

ÖSYM kanalı ile KPSS türüne göre Çevre ve Şehircilik Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatına alınacak 47 ader 4/B anlaşmali personel alımı yapacaktır.

Alım Yapılacak Meslek Grupları

 • İnşaat Mühendisliği,
 • Harita Mühendisliği,
 • Makine Mühendisliği,
 • Jeoloji Mühendisliği,
 • Maden Mühendisliği,
 • Çevre Mühendisliği,
 • Mimar,
 • Avukat,
 • Büro Personeli

Detaylı bilgi için Tıklayın!.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı aracılığıyla Genel İdare Hizmetleri Sınıfında 7.derecede görevli olan Uzman Yardımcısı alımı yapılacaktır.

Bakanlık aracılığıyla yapılan açıklama kapsamı içinde başvuru zamanı, yeri ve şeklinin bunun yanında bunun yanı sıra başvuru değerlendirme süreci de altı çizildi.

Bakanlık aracılığıyla yapılan açıklama kapsamı içinde gösterilen öğrenim dallarında toplam 10 adet Coğrafi Bilgi Sistemi Uzman Yardımcısıalımı yapılacaktır.

Alımlarda sözlü ve yazılı olmak üzere iki farklı mülakat gerçekleştirilecektir. 

Alımı Yapılacak Öğrenim Dalları

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı aracılığıyla yapılacak olan Coğrafi Bilgi Sistemi Uzmanı Yardımcısı görevinde istihdam edilebilmek adına adayların zorunlu olarak mezun olması gereken öğrenim dalı ve kontenjanları şu biçimdedir: 

 • Şehir ve Bölge Planlama: 2 
 • Yazılım Mühendisliği / Bilgisayar Mühendisliği: 4
 • Geomatik Mühendisliği / Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği / Harita Mühendisliği: 4 

Bu öğrenim dallarından mezun olmuş adayların başvuru yapabilmesi olabilecekdür. Ayrıca bakanlık aracılığıyla genel ve özel başvuru şartları da yapılacak alımlar içerisinde açıklanmıştır. 

Başvuru Şartları 

 • Çevre ve ŞehircilikBakanlığı aracılığıyla yapılacak 7.derecede 10 adet Coğrafi Bilgi Sistemi Uzman Yardımcısı alımları için başvurular elektronik ortam üzerinden yapılacaktır. Bu bağlamda https://personeldb.csb.gov.tr adresi üzerinden başvuru şartlarını tamamlamış ve gereklilikleri yerine getirmiş adayların başvuru yapabilmesi olabilecekdür. 
 • Coğrafi Bilgi Sistemi Uzman Yardımcısı alımları için başvuru şartları bakanlık aracılığıyla ilerleyen tarihlerde net olarak açıklanacaktır. İlk açıklama kapsamı içinde alımın ön başvuru şartları belirlenmiş olmakla birlikte gösterilen öğrenim dallarından mezun olunması yapılacak alımlara başvuru yapabilmek adına öncelikli olan gerekliliklerdir. Adayların bu gereklilikleri yerine getirmiş olması durumunda bakanlık aracılığıyla ilerleyen tarihlerde yapılacak başvuru şartları ile süreç sürdürülebilir. 

Başvuru Değerlendirme Süreci  

Bakanlık aracılığıyla yapılacak alımlar kapsamı içinde başvuru değerlendirme süreci de yine ilerleyen tarihlerde açıklanacaktır.

 

Bakanlığın resmi web adresi olan personeldb.csb.gov.tr adresi üzerinden başvuru sürecinin takip edilmesi olabilecekdür.

Belirtilen adresler üzerinden bakanlık başvuru süreci ile alakalı geniş bir şekilde açıklamaları yapacak olmasının bunun yanında alımların kontenjan sayısı ve başvuru sayısı ile ilgili da geniş bir şekilde bilgileri yine bu adresler üzerinden paylaşacaktır. 

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker