Biyografi

Ceylan Ertem Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Ceylan Ertem kimdir?, Ceylan Ertem kaç yaşında?, Ceylan Ertem evi nerede?, Ceylan Ertem nerelidir? Ceylan Ertem ev adresi?, Ceylan Ertem kaç yaşında?, Ceylan Ertem nerede oturuyor?, Ceylan Ertem nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Ceylan Ertem hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 26.Aralık.1980 senesinde doğan Ceylan Ertem şu an için 41 yaşında ve Oğlak burcundandır. Ceylan Ertem doğum yeri ise Adapazarı olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Söz yazarıŞarkıcı olarak devam ettirmektedir.

Ceylan Ertem Kimdir? – Ceylan Ertem Evi Nerede? – Ceylan Ertem Nerede Oturuyor?

Ceylan Ertem Kimdir?, evi nerede?

Caz müzik denilince aklımıza gelen isimlerden biridir.

Ceylan Ertem, 26 Aralık 1980 tarihinde Adapazarı’nda doğmuştur. Müzik hayatına 1992 senesinde Adapazarı Belediyesi çocuk ve gençlik korosu’na katılarak başladı. Adapazarı’nda gitar dersleri aldı.

1999′da müzik eğitim hayatına devam etmek için İstanbul’a taşındı ve Akademi İstanbul’ da 1 yıl müzikal şarkıcılığı eğitimi aldı.

2000 senesinde Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ne girdi ve Batı Müziği bölümünde 2 yıl eğitim hayatına devam etti. Ardından 2004 senesinde Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi’nde Duysal Sanatlar bölümünde müzikoloji eğitimi aldı.

2000 senesinde Tunçay Korkmaz ile birlikte ‘anima’ adlı müzik gurubunu kurdu.

2006 senesinde kendi müzik gurubu ‘anima’ ile yaptığı “Animasal” adlı albümünü çıkardı. Anima ile Türkiye’nin bir çok şehrinde konserler verdi. Fakat 2007 senesinin sonunda Anima grubu dağıldı.

Ceylan ertem, 2008 senesinde 26 hafta süren radyo programına başladı. 2010 senesinde Ceylan Ertem’in ilk solo albümü “Soluk” kayıt edildi ve yayınandı.

2010 yılı Şubatında Fransız alternatif gruplarından United Fools ile konser için, konuk sanatçı olarak Fransa‘ya davet edildi. Yine 2010 senesinin ilk aylarında da Hollanda‘lı alternatif grup Barana ile ortalama 1 aylık Hollanda turnesini gerçekleştirdi.

Ceylan Ertem Türkiye’nin ileri gelen, tecrübeli müzisyenlerinden oluşan ekibi ile konserlerine sürüyor. 2012 senesinde ise “Ütopyalar güzeldir” adlı ikinci solo albümü yayınlandı.

Ceylan ertem, 11 Temmuz 2011 tarihinde Doruk Kaya ile evlendi.

Albümleri :
2006 – Animasal
2010 – Soluk
2011 – Xenopolis
2012 – Ütopyalar Güzeldir

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün