Biyografi

Charlotte Gainsbourg Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Charlotte Gainsbourg kimdir?, Charlotte Gainsbourg kaç yaşında?, Charlotte Gainsbourg evi nerede?, Charlotte Gainsbourg nerelidir? Charlotte Gainsbourg ev adresi?, Charlotte Gainsbourg kaç yaşında?, Charlotte Gainsbourg nerede oturuyor?, Charlotte Gainsbourg nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Charlotte Gainsbourg hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 21.Temmuz.1971 senesinde doğan Charlotte Gainsbourg şu an için 50 yaşında ve Yengeç burcundandır. Charlotte Gainsbourg doğum yeri ise Londra, İngiltere olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Sinema OyuncusuSes SanatçısıModel olarak devam ettirmektedir.

Charlotte Gainsbourg Kimdir? – Charlotte Gainsbourg Evi Nerede? – Charlotte Gainsbourg Nerede Oturuyor?

Charlotte Gainsbourg Kimdir?, evi nerede?

Fransız aktris, şarkıcı. Ağırlıklı olarak Fransız filmlerinde rol almasına rağmen 21 Gram, The Science of Sleep ve I’m Not There gibi ülkeler arası arenada büyük başarı kazanan yapımlarda da performans sergileyen Gainsbourg, müzisyen olarak da adından övgüyle söz ettiren albümlere imza atmıştır.

22 Temmuz1971‘de Londra, İngiltere‘de dünyaya geldi. İngiliz aktris, yönetmen ve şarkıcı Jane Birkin‘le Fransız müzisyen/aktör Serge Gainsbourg‘un kızı olan Charlotte, bunun bunun yanında aktris Judy Campbell‘ın ve The Cement Garden‘ın senaristi Andrew Birkin‘in de torunuydu. Sanatçılarla dolu bir aileden geliyor olmanın tüm olumlu etkileri Gainsbourg’da küçük yaşlarda kendini göstermeye başladı. Sinema dünyasındaki ilk performansı 1984 senesinde Catherine Deneuve‘un kızı rolünde seyirci karşısına çıktığı Paroles et musique isimli filmle oldu. Müzikle de yakında zamandan ilgilenen sanatçı babasının bestesi olan Lemon Incest‘te vokal yaptı. Hemen sonrasında kamera karşısına geçtiği 1986 yapımı L’effrontée isimli filmdeki sergilediği güçle ümit vaat eden genç oyuncu dalında Cesar ödülünün sahibi oldu. Sırasıyla Kung-Fu master, Petite voleuse, Aux yeux du monde, La Amoureuse, Sole anche di notte, Merci la vie gibi yapımlarda rol aldıktan sonra büyükbabası Andrew Birkin’in senaristliğini yaptığı The Cement Garden isimli filmde Julie kişiliğini canlandırdı.

1999 senesinde La Buche filmindeki oyunculuğuyla göz dolduran Gainsbourg, bu sergilediği güçle en iyi yardımcı kadın dalında Cesar ödülü kazandı. Sinema kariyeri için bi hayli mühim olan bu ödülle birlikte oyuncu film çalışmalarına hız verdi.

Sanatçının İsrail kökenli Fransız aktör yönetmen Yvan Attal‘la 1991 senesinden beri olan birlikteliğinden 1997 senesinde oğlu Ben, 2002‘de ise kızı Alice ve kızı Joe Attal (d.2011) dünyaya geldi.

Uzun süre oyunculuğa devam eden Gainsbourg, 25’ten fazla filmde rol aldıktan ve başarısını ödüllerle tescillendirdikten sonra yeniden müzik çalışmaları yapmaya başladı. Başrolünü oynadığı 3 filmin soundtrack albümündeki şarkıları seslendiren oyuncu, babasının yazdığı şarkılardan oluşan “Charlotte for Ever” isimli ilk albümünü müzikseverlerle buluşturmuştu ve ikinci albümü çıkartana kadar araya 20 yıllık uzun bir sinema kariyeri girecekti. Bunun yanında tüm dünya çapında büyük ses getiren Alejandro González Iñárritu‘nun ikinci filmi 21 Grams‘da rol aldı ve ağırlıklı olarak Fransız filmlerinde görülen oyuncu için bu film mühim bir çıkış noktası oldu.

2004 senesinde Fransız müzisyen Etienne Daho’yla “If” parçasında düet yapan şarkıcının ikinci stüdyo albümü “5:55”, 2006’da müzik marketlerdeki yerini aldı. Sanatçı bu albümde Fransız ikili Air, İngiliz müzisyen Jarvis Cocker, İrlandalı Neil Hannon ve Radiohead’in prodüktörü Nigel Godrich gibi bi hayli mühim isimlerle birlikte çalıştı. “The Songs That We Sing” ve “5:55” single’ları özellikle Fransa’da olmak üzere tüm Avrupa‘da büyük yankı uyandırdı. “The Songs That We Sing” isimli şarkı ise Rolling Stone’un 2007’nin en iyi 100 şarkısı sıralamasında 78. sırada yer aldı.

2006‘da Michel Gondry‘nin yönetmenliğini yaptığı The Science of Sleep filminde rol aldıktan sonra Gainsbourg son olarak Bob Dylan‘ın yaşamının anlatıldığı otobiyografik yapım I’m Not There filminde rol aldı ve soundtrackte bulunan Dylan klasiği Just Like a Woman’ı seslendirdi.

Müzisyen kişiliğiyle de bilinen Gainsbourg, ilki 1986‘da olmak üzere toplam 4 albüm çıkardı. Fransızca ve İngilizce ana dilleri olduğu için iki dilde de şarkı söyleyen ve filmlerde oynayan Gainsbourg, çok yönlülüğüyle sanat dünyasının en takdir edilen isimlerinden biri olmayı başardı.

1999 yapımı La Buche filmindeki Milla karakteri ile En İyi Kadın Oyuncu dalında Cesar ödülünü kazandı. 2003 senesinde ise Alejandro González Iñárritu‘nun 21 Gram filminde oynadı. 2009 yapımı Lars Von Trier‘in Deccal (Antichrist) filmindeki karakteri ile Cannes Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu seçildi. 2011‘de bir diğer Lars Von Trier filmi Melancholia‘da rol aldı. Charlotte Gainsbourg, 2013‘te bir kez daha Lars Von Trier‘le çalıştı ve çok tartışılan Nymphomaniac filminde başrolde oynadı. Cinsel ilişki sahneleriyle çok büyük ses getiren film, Türkiye’de gösterime giremedi.

Ödülleri:
2009 – 62.Cannes Film Festivali – En İyi Kadın Oyuncu (Deccal)

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2017 – İsmail’in Hayaletleri ( Sylvia) (Sinema Filmi)
2017 – The Snowman / Kardan Adam (Rakel) (Sinema Filmi)
2016 – True Crimes (Kasia) (Sinema Filmi)
2016 – Oppenheimer Strategies (Sinema Filmi)
2016 – Norman: The Moderate Rise and … (Alex) (Sinema Filmi)
2016 – La promesse de l’aube (Sinema Filmi)
2016 – Kurtuluş Günü: Yeni Tehdit (Dr. Catherine Marceaux) (Sinema Filmi)
2016 – Ils sont partout (Mathilde Bensoussan) (Sinema Filmi)
2014 – Trois coeurs (Sinema Filmi)
2014 – Son épouse (Catherine de Rosa) (Sinema Filmi)
2014 – Jacky au royaume des filles (La colonelle) (Sinema Filmi)
2014 – Incompresa (Madre) (Sinema Filmi)
2014 – Her Şey Güzel Olacak (Sara) (Sinema Filmi)
2014 – Hayatımın Şansı (Alice) (Sinema Filmi)
2013 – Nymphomaniac Vol 2 /İtiraf: Bölüm 2 (Joe) (Sinema Filmi)
2013 – Nymphomaniac Vol 1 / İtiraf: Bölüm 1 (Joe) (Sinema Filmi)
2012 – Do Not Disturb (Sinema Filmi)
2011 – Melankoli (Claire) (Sinema Filmi)
2011 – Confession of a Child of the C… (Brigitte) (Sinema Filmi)
2010 – Gainsbourg, L’homme Qui Aimait… (Kendisi) (TV Filmi)
2010 – Ağaç (Dawn O’Neil) (Sinema Filmi)
2009 – Persecution (Sonia) (Sinema Filmi)
2009 – Deccal (Kadın) (Sinema Filmi)
2007 – The City of Your Final Destina… (Arden Langdon) (Sinema Filmi)
2007 – Beni Orada Arama (Claire) (Sinema Filmi)
2006 – Yeni Dünya (Lucy Reed) (Sinema Filmi)
2006 – Sahte Gelin (Emma) (Sinema Filmi)
2006 – The Science of Sleep / Rüya Bilmecesi (Stéphanie) (Sinema Filmi)
2005 – L’hebdo Cinéma (Kendisi) (TV Dizisi) (2 Bölüm)
2005 – Kuzey Faresi (Bénédicte Getty) (Sinema Filmi)
2004 – Le Grand Journal De Canal+ (Kendisi)Tv Programı (4 Bölüm)
2004 – Happily Ever After (Gabrielle) (Sinema Filmi)
2003 – 21 Gram (Mary Rivers) (Sinema Filmi)
2001 – Benim Karım Aktris (Charlotte) (Sinema Filmi)
2000 – Passionnément (Alice Almeida) (Sinema Filmi)
1999 – La buche (Milla Robin) (Sinema Filmi)
1998 – Vivement Dimanche (Kendisi) (TV Dizisi) (2 Bölüm)
1996 – Jane Eyre (Jane Eyre) (Sinema Filmi)
1994 – Dead Tired (Charlotte Gainsbourg) (Sinema Filmi)
1993 – The Cement Garden (Julie) (Sinema Filmi)
1988 – The Little Thief (Janine Castang) (Sinema Filmi)
1988 – Jane B. for Agnes V. (La fille de J.) (Sinema Filmi)
1984 – Love Songs (Charlotte Marker) (Sinema Filmi)
1976 – La Nuit Des Césars (Kendisi) (TV Dizisi) (4 Bölüm)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün