Biyografi

Chris Noth Kimdir? Evi Nerede?

Chris Noth Kimdir? – Chris Noth Evi Nerede? – Chris Noth Nereli?

Chris Noth kimdir?, Chris Noth kaç yaşında?, Chris Noth evi nerede?, Chris Noth nerelidir? Chris Noth ev adresi?, Chris Noth kaç yaşında?, Chris Noth nerede oturuyor?, Chris Noth nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Chris Noth hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 13.Kasım.1954 senesinde doğan Chris Noth şu an için 67 yaşında ve Akrep burcundandır. Chris Noth doğum yeri ise Wisconsin, Amerika olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi OyuncusuTiyatro Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Chris Noth Kimdir?, evi nerede?

Christopher Noth, 1954 doğumlu Amerikalı oyuncu. “Law&Order” adlı seride uzun seneler rol aldığı dedektif Mike Logan kişiliği ile üne kavuşan oyuncu, uzun bir aradan sonra şu anda tekrar bu rolü canlandırmakta. Ayrıca “Sex and the City” dizisinde oynadığı “Mr. Big” rolü, Noth’u dünya çapında üne kavuşturdu.

Chris Noth, 13 Kasım 1954’te Wisconsin, Amerika’da dünyaya geldi. Annesi Jeanne Parr ve babası Charles ‘ın üç erkek çocuğunun en küçüğüydü. Annesi Jeanne, İrlanda kökenliydi ve CBS kanalında haber sunuculuğu yapıyordu. Babası Charles ise, Noth 8 yaşındayken yaşamını kaybetti. Bu olayın sonrasında Noth, annesiyle birlikte İngiltere, Sırbistan ve İspanya gezilerine çıktı.

Oyuncu, üniversiteyi Vermont’taki Marlboro Koleji’nde okudu. Daha sonra Sigourney Weaver, Meryl Streep gibi ünlülerin okulu olan Yale Drama Okulu’nda master yaptı. Burada 25 oyunda rol aldı ve 1988 senesinde düşük bütçeli bir yapım olan “Jakarta“da oynadı. Bu yapımdan önce 1982’de “Smithereens” ve 1987’de “Babyboom“da küçük rolleri oldu. Ayrıca “Hill Street Blues” ve “Another World” adlı televizyon dizilerinde oynadı. Bunun yanında Noth, 1,5 yıl kadar “ruhani evi” olarak adlandırdığı Endonezya’da yaşadı.

Noth’un kariyerindeki en mühim adım 1988 senesinde atıldı. Amerikan televizyonlarında halen gösterilen “Law&Order” adlı serinin pilot bölümünde oynadı. 1990 senesinde NBC kanalı diziyi yayına soktu ve dizi yavaş yavaş büyük bir hayran kitlesi oluşturmaya ve olumlu eleştiriler almaya başladı. Noth’un oynadığı karanlık, yakışıklı ve sorunlu dedektif “Mike Logan” kişiliği, bir anda Noth’u oyuncu kadrosundaki en popüler isim yaptı. Ancak 1995 senesinde dizinin kadrosundan çıkarıldı. 1998’de, dizinin Mike Logan kişiliği üstüne kurulu sinema filmi versiyonu çekildi. Noth, “Exiled: A Law&Order Movie” adlı filmde başrol oynadı.

Aynı yıl, Noth’un kariyerindeki ikinci en mühim adım gerçekleşti. Sex and the City adlı dizide Sarah Jessica Parker’ın rol aldığı Carrie Bradshaw’un bir ayrılıp bir barıştığı sevgilisi “Mr. Big”i canlandırdı. Dizinin 6 yıllık yayın hayatı boyunca kadroda yer aldı. Bu sırada, 2000 senesinde “Cast Away” filminde Helen Hunt’ın kocası rolündeydi. Aynı yıl, bir Broadway yapımı olan “The Best Man“de yer aldı. 2001’de “Crossing Jordan” dizisinin birkaç bölümünde FBI ajanını canlandırdı.

2005 senesinde Noth, “Law&Order”da oynadığı Mike Logan kişiliğine geri döndü. “Law&Order: Criminal Intent” adlı yapımın 2005-2006 sezonunda rol aldı. Ayrıca 2001 yapımı “The Judge” ve 2004 yapımı “Bad Apple“ın yapımcılığını üstlendi.

Noth, New York’ta “The Cutting Room” isimli bir gece kulübü işletiyor. Winona Ryder ve model Beverly Johnson gibi isimlerle birlikte olan aktör şu anda, gece kulübünde çalışırken tanıştığı oyuncu Tara Wilson’la birlikte yaşıyor. Vizyona giren en son filmi 2005 yapımı “The Perfect Man“. 2007 senesinde Amerika’da vizyona girecek olan “Frame of Mind“da rol alıyor. 1.87 metre boyunda. Sex and the City’deki karakteri ile Altın Küre, “Cast Away”deki karakteri ile de Akademi Ödülü adaylıkları yer alıyor.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün