Biyografi

Cihan Okan Kimdir? Evi Nerede?

Cihan Okan Kimdir? – Cihan Okan Evi Nerede? – Cihan Okan Nereli?

Cihan Okan kimdir?, Cihan Okan kaç yaşında?, Cihan Okan evi nerede?, Cihan Okan nerelidir? Cihan Okan ev adresi?, Cihan Okan kaç yaşında?, Cihan Okan nerede oturuyor?, Cihan Okan nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Cihan Okan hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 20.Mart.1959 senesinde doğan Cihan Okan şu an için 62 yaşında ve Balık burcundandır. Cihan Okan doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise MüzisyenDizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Cihan Okan Kimdir?, evi nerede?

Cihan Okan, 20 Mart 1959 tarihinde doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı mezunudur. 80’li senelerda Melih Kibar‘ın bestesiyle Eurovizyon yarışmasına katılarak işinde uzman anlamda şarkıcılığa bir geçiş yaptırmıştır.

Sezen Aksu‘nun 13 yıl vokalistliği yaptı. Ayrıca Kenan Doğulu, Leman Sam, Nilüfer, Ajda Pekkan, gibi isimlerin arkasında perküsyon çalıp vokal yapmıştır. Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Devlet Modern Folk Müzik Topluluğu solisti olarak da görev yapmaktadır.

Duvara karşı ve Babam ve Oğlum gibi filmlerin müziklerini seslendirdi, dizi müzikleri yaptı.

Ebru Polat, Ziynet Sali, Hande Yener, Ferhat Göçer gibi daha bir çok şarkıcıya vokal yaptı.

2005 senesinde yapımcılığını Necati Akpınar’ın yaptığı, yönetmenliğini Aydın Bulut’un yaptığı Senarist Nuran Devres’in yazdığı “Savcının Karısı” adlı dizide Gamze Özçelik, Şevket Çoruh, Ahmet Mekin, Ahu Yağtu, Ertan Saban ile birlikte oynadı.

2011 senesinde başrollerini Hazal Kaya, Çağatay Ulusoy, Vahide Gördüm ve Metin Çekmez‘in paylaştığı “Adını Feriha Koydum” adlı dizide Orhan kişiliğini canlandırmıştır.

Cihan Okan, 1992 senesinden beri evlidir ve (d.1998) bir oğlu mevcuttur.

Albümleri :
2010 – Cihan Okan

Filmleri ve Dizileri :
2013 – Benimle Oynar mısın? (Bar ve Loca)(Sinema Filmi )
2011 – Adını Feriha Koydum (TV Dizisi)
2008 – Yaban Gülü (Selim)(TV Dizisi)
2007 – Duvar (Ali)(TV Dizisi)
2006 – Kabuslar Evi: Takip (Kazım)(TV Dizisi)
2005 – Savcının Karısı (Engin)(TV Dizisi)
2005 – Nehir (Harun)(TV Dizisi)

Müzik:
2003 – Estağfurullah Yokuşu (TV Dizisi)
2000 – Delikanlı (TV Dizisi)

Müzik :
2011Anadolu Kartalları (Vokal)(Sinema Filmi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu