Biyografi

Cindy Crawford Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Cindy Crawford kimdir?, Cindy Crawford kaç yaşında?, Cindy Crawford evi nerede?, Cindy Crawford nerelidir? Cindy Crawford ev adresi?, Cindy Crawford kaç yaşında?, Cindy Crawford nerede oturuyor?, Cindy Crawford nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Cindy Crawford hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 20.Şubat.1966 senesinde doğan Cindy Crawford şu an için 55 yaşında ve Balık burcundandır. Cindy Crawford doğum yeri ise DeKalb, Illinois, ABD olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Model olarak devam ettirmektedir.

Cindy Crawford Kimdir? – Cindy Crawford Evi Nerede? – Cindy Crawford Nerede Oturuyor?

Cindy Crawford Kimdir?, evi nerede?

Top model deyince ilk akla gelen isimlerden biri

Cindy Crawford, 20 Şubat 1966 tarihinde DeKalb, Illinois, ABD’de Jennifer Sue Crawford-Moluf, John Crawford çiftinin kızı olarak doğmuştur. Asıl adı Cynthia Ann Crawford’dur. DeKalb Lisesinden 1984 senesinde mezun olduktan sonra Northwestern Üniversitesi Kimya Mühendisliği kısmını kazandı, ama üniversite eğitim hayatına yalnızca bir yarıyıl devam edebildi. 16 yaşında başladığı fotomodellik yüzünden okulu bırakarak 1985 senesinde Chicago‘da fotoğrafçı Victor Skrebneski ile çalışmaya başladı.

1986 senesinde New york’a taşınarak Manhattan‘a yerleşti. 1989 ile 1995 senelerı içerisinde MTV’nin “House of Style” programında hosteslik yaptı.

Gianni Versace, Escada, Revlon, Ink, Omega, Maybelline ve Clairol markalarının yüzü olan Cindy Crawford, 1980’ler ve 1990’lar boyunca tüm dünya çapında tanındı.

Moda evi Channel’in en iyi 5 süpermodeli oldu. Diğerleri Naomi Campbell, Christy Turlington, Linda Evangelista ve Claudia Schiffer’dur.

Cindy Crawford, 1995 senesinde “Fair Game / Dürüst Oyun” ilk sinema filminde William Baldwin ile birlikte başrolde oynadı.

Cindy Crawford, mobilya tasarımlarını “Cindy Crawford Home Collection” adıyla piyasaya sundu.

Evlilikleri :

1.eşi: 12 Aralık 1991 tarihinde sinema oyuncusu Richard Gere ile evlendi. 1 Aralık 1995 tarihinde boşandı.
2.eşi : 29 Mayıs 1998 tarihinde eski model ve iş adamı Rande Gerber ile evlendi. Kaia Jordan Gerber (d.2001), Presley Walker Gerber (d.1999) adlarında 2 çocuğu mevcuttur.

Filmleri ve Dizileri :
2004 – Project Runway (Guest Judge)(TV Dizisi)
2000 – The Simian Line (Sandra) (Sinema Filmi)
1998 – Stüdyo 54 (VIP Patron) (Sinema Filmi)
1995 – Unzipped (Kendisi) (Sinema Filmi)
1995 – Fair Game / Dürüst Oyun (Kate McQuean) (Sinema Filmi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün