Cüneyd Düzyol Kimdir? Nerelidir?

Cüneyd Düzyol Kimdir? – Cüneyd Düzyol Evi Nerede? – Cüneyd Düzyol Nereli?

Cüneyd Düzyol kimdir?, Cüneyd Düzyol kaç yaşında?, Cüneyd Düzyol evi nerede?, Cüneyd Düzyol nerelidir? Cüneyd Düzyol ev adresi?, Cüneyd Düzyol kaç yaşında?, Cüneyd Düzyol nerede oturuyor?, Cüneyd Düzyol nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Cüneyd Düzyol hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1964 senesinde doğan Cüneyd Düzyol şu an için 57 yaşında ve burcundandır. Cüneyd Düzyol doğum yeri ise İzmir olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Bakan olarak devam ettirmektedir.

Cüneyd Düzyol Kimdir?, evi nerede?

Kalkınma Bakanı

Cüneyd Düzyol, 1964 senesinde İzmir‘de doğmuştur.

1988 senesinde Orta Doğu Teknik Üniversitesi, inşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Kısa bir süre özel sektörde tasarım mühendisi olarak çalıştıktan sonra aynı yıl içinde DPT’de vazifeye başladı. 1989 senesinde Uzman Yardımcısı oldu.

1992 senesinde İngiltere‘de University of East Anglia’da Kalkınma Ekonomi¬si üzerine diploma çalışmasını bitirdiktan sonra 1993 senesinde Planlama Uzmanlığına atandı. 1995-1996 zamanında A.B.D.’de University of Illinois at Urbana-Champaign’de ekonomi dalında yüksek lisans derecesini aldı.

1996 yılı başından beri İktisadi Sektörler ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü, Proje, Yatırımları Değerlendirme ve Analiz Dairesi Başkanlığında uzman eğitmen olarak görevine devam etti. 1999 senesinde aynı daireye başkan olarak atandı ve bu görevini 2002 yılı sonuna kadar sürdürdü. 2003-2009 senelerı içerisinde iktisadi Sektörler ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü yaptı. 2009 yılı Eylül ayında Müsteşar Yardımcılığına atandı. 2014 yılı Ekim ayında Müsteşar Vekilliği görevini yürüttü. 2 Aralık 2014 tarihinde Müsteşarlık görevine atandı.

7 Haziran 2015 seçimlerinden sonra kurulan seçim Hükümetinden HDP‘li Kalkınma Bakanı Müslüm Doğan‘ın istifası üzerine; Cüneyd Düzyol, 22 Eylül 2015 tarihinde Kalkınma Bakanı olarak vazifelendirildi.

Cüneyd Düzyol, evli ve iki çocuk babasıdır.

Cüneyd Düzyol, seçim hükümetinde bulunduğu halde 1 Kasım Milletvekili Genel Seçiminde AKP’den milletvekili adayı olarak gösterilmediğinden seçimlere katılamadı.
Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker