Dağhan Külegeç Kimdir? Evi Nerede?

Dağhan Külegeç Kimdir? – Dağhan Külegeç Evi Nerede? – Dağhan Külegeç Nereli?

Dağhan Külegeç kimdir?, Dağhan Külegeç kaç yaşında?, Dağhan Külegeç evi nerede?, Dağhan Külegeç nerelidir? Dağhan Külegeç ev adresi?, Dağhan Külegeç kaç yaşında?, Dağhan Külegeç nerede oturuyor?, Dağhan Külegeç nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Dağhan Külegeç hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 18.Ekim.1978 senesinde doğan Dağhan Külegeç şu an için 43 yaşında ve Terazi burcundandır. Dağhan Külegeç doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Dağhan Külegeç Kimdir?, evi nerede?

Lise Defteri, Hırsız Polis ve Kavak Yelleri dizileriyle genç seyircilerin beğenisini kazanmış olan Türk dizi oyuncusu. Dizilerin bunun yanında fazlasıyla reklam filminde rol almış olan Külegeç, bunun bunun yanında Over Game ile program sunuculuğu, G.A.G. ile de yardımcı yönetmenlik denemelerinde bulunmuştur.

Dağhan Külegeç, 18 Ekim1978 tarihinde, İstanbul’da dünyaya geldi. Ünlü tiyatro sanatçısı Altan Erbulak’ın torunu olan Külegeç, televizyoncu Ayşe Erbulak ve kaligraf Rıza Külegeç çiftinin çocuğudur. Nilgün Kuruöz adında bir kız kardeşi mevcuttur. İstanbul Üniversitesi Edebiyat fakültesinden mezun oldu. Oyuncu Sevinç Erbulak teyzesidir.

Ali Taran tarafından yönetilen McDonald’s reklamında rol alarak ilk oyunculuk deneyimini kazanan Külegeç, 2002 senesinde ATV’de yayına giren G.A.G. programında yardımcı yönetmen, 2003 senesinde ise S’nek T.V.’de yayına giren Over Game adlı bilgisayar oyunu programında sunucu olarak çalıştı.

Genç oyuncunun rol aldığı ilk tv dizisi, 20032004 senelerı içerisinde kadrosunda bulunduğu Lise Defteri oldu. Serhat kişiliğini rol aldığı Lise Defteri’nde 27 bölüm oynayan Külegeç, bu dizinin sona ermesinin sonrasında kadrosuna katıldığı Hırsız Polis dizisinde rol aldığı Jilet kişiliği ile 20052006 senelerı içerisinde sevenlerinin karşısına geçti.

Dağhan Külegeç’i asıl popülerliğine kavuşturan yapım ise, 2007 senesinde başlayan tv dizisi Kavak Yelleri oldu. Efe kişiliğini rol aldığı dizide en bi hayli beğeni alan karakter olmasına rağmen dizinin yönetmeni ile kavga etmesi üzerine 2009 senesinin sonunda diziye konulan bir araba kazası sahnesiyle kadrodan çıkartılan Külegeç, 20102011 senelerında yayına girecek dizinin 4. sezonu için yapımcılarla anlaşarak diziye geri dönme kararı aldı.Bu dizi 30 Ağustos 2011 tarihinde bitti. “Kavak Yelleri” adlı dizide İbrahim Kendirci, Pelin Karahan, Aslı Enver, Sarp Apak ile birlikte başrolde oynadı.

Dağhan Külegeç, Erbulak Oyunculuk ve Yazarlık Evi’nin kurucularından ve sahibidir.

2013 senesinde Panama’da yapılan, Acun Ilıcalı’nın hazırlayıp sunduğu Survivor Ünlüler – Gönüllüler müsabakasında Ünlüler takımında Dağhan Külegeç’de yarıştı.

Survivor Dağhan Külegeç, 2013 senesinde Panama’da yapılan, Acun Ilıcalı’nın Hazırlayıp sunduğu 3. sezon Survivor Ünlüler – Gönüllüler müsabakasında Gönüllüler takımında yarıştı. Yarışmada ünlüler takımında Bennu Gerede, Cengiz Çoşkun, Doğukan Manço, Erhan Yavuz, Larissa Gacemer, Nazenin Tokuşoğlu, Irmak Atuk, Ümit Karan yarışırken gönüllüler takımında ise Bozok Gören, Gül Fakı, Duygu Çetinkaya, Emel Erdemanar, Hilmi Cem İntepe, Murat Ceylan, Mustafa Sürmen, Seda Akman yarıştı.

Hilmi Cem İntepe‘nin birinci olduğu yarışmada, Doğukan Manço ikinci, Ümit Karan üçüncü, Murat Ceylan dördüncü olmuştur.

2014 senesinde “Kiraz Mevsimi” adlı dizide Özge Gürel, Serkan Çayoğlu, Nilperi Şahinkaya ile birlikte başrolde oynadı.

Çalışmaları

Televizyon Dizileri

2003-2004 – Lise Defteri (Serhat)
2005-2006 – Hırsız Polis (Jilet)
2007-2008-2009 – Kavak Yelleri (Efe Kaygısız)

2013 – Fatih
2014 – Kiraz Mevsimi

Diğer çalışmaları

2002-2003 – G.A.G. (Yardımcı yönetmenlik)
2003 – Over Game (Hazırlayan-Sunan)
2005-2006 – Püf Noktası (Oyunculuk)
2013 – Survivor Ünlüler – Gönüllüler (Yarışmacı)
Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker