Biyografi

Daniel Radcliffe Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Daniel Radcliffe kimdir?, Daniel Radcliffe kaç yaşında?, Daniel Radcliffe evi nerede?, Daniel Radcliffe nerelidir? Daniel Radcliffe ev adresi?, Daniel Radcliffe kaç yaşında?, Daniel Radcliffe nerede oturuyor?, Daniel Radcliffe nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Daniel Radcliffe hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 23.Temmuz.1989 senesinde doğan Daniel Radcliffe şu an için 32 yaşında ve Aslan burcundandır. Daniel Radcliffe doğum yeri ise Fulham, Londra, İngiltere olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Sinema Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Daniel Radcliffe Kimdir? – Daniel Radcliffe Evi Nerede? – Daniel Radcliffe Nerede Oturuyor?

Daniel Radcliffe Kimdir?, evi nerede?

İngiliz oyuncu. Gerçek adı Daniel Jacob Radcliffe‘dir. 23 Şubat2004 tarihli The Sun gazetesinde yayına giren bir makaleye göre 5 milyon sterlinlik servetiyle Windsor Prensi Harry (Henry Mountbatten-Windsor) ve Charlotte Church‘ün sonrasında İngiltere‘nin en zengin üçüncü gencidir. J.K. Rowling‘in dünyaca ünlü romanı Harry Potter‘ın beyaz perde uyarlamasında Potter kişiliğini canlandırarak üne kavuşmuş olan Radcliffe, serinin tüm filmlerinde rol almış, büyük gişe başarısı kazanmış olan filmin en fazla dikkat çeken oyuncusu olmuştur.

23 Temmuz1989‘da Alan Radcliffe ve Marcia Gresham‘ın tek çocuğu olarak Fulham, Londra‘da dünyaya geldi. Annesi Marcia Gresham, BBC için çekilen The Inspector Lynley Mysteries ve Walk Away and I Stumble gibi TV filmlerinde rol almış olan bir aktristti. Sussex House School‘daki eğitimini City of London School‘la sürdüren Radcliffe, okulda sahnelenen oyunlarda görev alıyordu. Radcliffe, halen 10 yaşındayken ilk oyunculuk deneyimi için kamera karşısına geçti. BBC için çekilen ve Charles Dickens‘ın ünlü romanı David Copperfield‘ın versiyonu olan filmde, Copperfield’ın çocukluğunu canlandırarak dikkatleri üzerine çeken Radcliffe için bu büyük bir fırsattı. Çünkü film iki parça halinde BBC‘de yayınlanmış ve büyük ilgi görmüştü. Bir yıl sonra Mark Pendel kişiliği için aranan çocuk oyuncu sıfatlarıyla örtüştüğünü düşünerek yönetmen John Boorman,
The Tailor of Panama isimli filmi için Radcliffe’i seçti. Radcliffe; Pierce Brosnan, Geoffrey Rush ve Jamie Lee Curtis gibi başarılı oyuncularla aynı yapımda yer alma şansı bulmuştu.

Ancak 2001 yılı Radcliffe’in yaşamını büyük oranda değiştirecek olan gelişmelere gebeydi. Zira ünlü yönetmen Chris ColumbusJ. K. Rowling‘in tüm dünya çapında büyük ilgi görmüş olan romanı Harry Potter‘ı beyaz perdeye uyarlamak istiyordu ve Potter’ı canlandıracak olan oyuncu arayışına girmişti. Harry Potter kişiliğine benzerliği ve bundan öncekilerde oyunculuk tecrübesi olması bundan dolayı Columbus, Radcliffe için özel bir seçme yapmak istemişti. Seçmelerde Haley Joel Osmont ve Frankie Muniz gibi güçlü rakipleri de olan Radcliffe’in anne ve babası, halen 11 yaşında olan oğullarının bu ülkeler arası projede yer alıp almaması hususunda kararsızdılar ve seçmeyi kazanamazsa oyunculuğa olan ilgisini ve daha da mühimsi kendine güvenini kaybetmesinden korkuyorlardı. Bundan dolayı Columbus’un davetini ilk başta reddeden fakat, “Stones in Pockets” adlı tiyatro oyununda filmin yapımcısı David Heyman ile senaryo yazarı Steve Kloves‘la karşı karşıya geldiktan sonra bunu bir kez daha düşünüp olumlu yönde karar veren Alan ve Marcia, Daniel’in rolü kabul etmesi için bazı şartlar öne sürdüler. Oğullarının olabilecek bi hayli medyadan uzak tutulmasını ve normal bir hayat sürmesini isteyen çift, yapımcının bu şartları kabul etmesiyle Radcliffe’in seçmelere girmesine izin verdiler.

2000 senesinin ağustos ayında Radcliffe’le birlikte, Emma Watson ve Rupert Grint‘in de Harry Potter ve Felsefe Taşı filminde oynayacağı bilgisi verildi ve büyük bir bütçe ayrılarak çekilen film, 16 Kasım2001‘de seyirciyle buluştu. Seçmeleri kazanmasının sonrasında gelişen süreci Radcliffe bir röportajında şu biçimde açıklayacaktı:

Büyük bir haber yer alacağını biliyordum ama bu kadar büyük olmasını beklemiyordum, çünkü açıklama yapıldıktan 20 dakika sonra basın kapımızın önündeydi, bu çok gülünç.

Vizyona girdikten sonra tüm dünya çapında izlenme rekoru kıran filmin, gördüğü büyük ilgi üzerine aynı oyuncu kadrosuyla yeni serileri çekildi. 2002‘deki Harry Potter and the Chamber of Secrets‘ın sonrasında 2004‘te Harry Potter and the Prisoner of Azkaban seyirciyle buluştu. Yine 2002‘de Variety Club ‘Ödül’ töreninde en iyi yeni oyuncu adayı olarak gösterilen Radcliffe bu ödülün sahibi oldu ve Time Kids tarafından “Yılın Kişisi” seçildi.

2005‘te sona eren Harry Potter and the Goblet of Fire‘dan sonra serinin yeni filmi Harry Potter and the Order of the Phoenix2007‘de hayranlarıyla buluştu.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2018 – Beast of Burden (Sean) (Sinema Filmi)
2017 – Jungle (Yossi Ghinsberg) (Sinema Filmi)
2016 – Çakı Gibi (Manny) (Sinema Filmi)
2016 – Sihirbazlar Çetesi 2 (Walter) (Sinema Filmi)
2016 – Köstebek (NateFoster) (Sinema Filmi)
2015 – Victor Frankenstein (Igor) (Sinema Filmi)
2015 – Trainwreck (Sinema Filmi)
2013 – Ya Aşksa? (Wallace) (Sinema Filmi)
2013 – Kill Your Darlings ( Allen Ginsberg) (Sinema Filmi)
2013 – Boynuzlar (Ig Perrish) (Sinema Filmi)
2012 – Siyahlı Kadın (Arthur Kipps) (Sinema Filmi)
2012 – A Young Doctor’s Notebook (Young Doctor) (TV Dizisi)
2011 – The Reunion (Sinema Filmi)
2011 – Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: 2(Harry Potter) (Sinema Filmi)
2010 – National Movie Awards (Kendisi) (TV Filmi)
2010 – Harry Potter ve Ölüm Yadigarları : 1 (Harry Potter) (Sinema Filmi)
2008 – Harry Potter ve Melez Prens (Harry Potter) (Sinema Filmi)
2007 – Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı (Harry Potter) (Sinema Filmi)
2007 – December Boys (Maps) (Sinema Filmi)
2005 – Harry Potter ve Ateş Kadehi (Harry Potter) (Sinema Filmi)
2004 – Harry Potter ve Azkaban Tutsağ… (Harry Potter) (Sinema Filmi)
2002 – Harry Potter ve Sırlar Odası (Harry Potter) (Sinema Filmi)
2001 – Panama Terzisi (Mark Pendel) (Sinema Filmi)
2001 – Harry Potter ve Felsefe Taşı (Harry Potter) (Sinema Filmi)
1991 – Días De Cine (Kendisi) (TV Dizisi) (3 Bölüm)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün