Biyografi

Danni Minogue Kimdir? Evi Nerede?

Danni Minogue Kimdir? – Danni Minogue Evi Nerede? – Danni Minogue Nereli?

Danni Minogue kimdir?, Danni Minogue kaç yaşında?, Danni Minogue evi nerede?, Danni Minogue nerelidir? Danni Minogue ev adresi?, Danni Minogue kaç yaşında?, Danni Minogue nerede oturuyor?, Danni Minogue nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Danni Minogue hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 20.Ocak.1971 senesinde doğan Danni Minogue şu an için 50 yaşında ve Kova burcundandır. Danni Minogue doğum yeri ise Melbourne, Avusturalya olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi OyuncusuPop Şarkıcısı olarak devam ettirmektedir.

Danni Minogue Kimdir?, evi nerede?

Avusturalya’lı pop şarkıcısı.

Danni Minogue, 20 Ocak1971‘de Melbourne, Avusturalya‘da dünyaya geldi. Babası Ron Minogue, aslen İrlandalı olan bir muhasebeci, annesi Carol Jones ise dansçıydı. Üç kardeşin en küçüğü olan Danni’nin ablası Kylie Minogue bir pop yıldızı, büyük erkek kardeşi ise kameramandı. Gerçek adı Danielle Jane Minogue olan sanatçı, genç yaşta “Skyways” ve “The Bullivans” isimli diziler ile oyunculuk kariyerine adım attı. 1986 senesinde halen 15 yaşındayken “Young Talent Time” adlı albümde bulunan şarkısıyla şarkıcılık kariyerine başladı. Ancak bu albüm ülkeler arası pazara girmediği için şöhreti yaşadığı ülke Avustralya ile sınırlı kaldı.

17 yaşına geldiğinde moda tasarımcılığına başladı. İlk defilesinde sunduğu kıyafetler 3 gün gibi kısa bir sürede tükendi. Ardından 1989 senesinde Avustralya televizyonlarında “Home And Away” adlı pembe dizide rol almaya başladı. Danni Minogur 3 yıl aradan sonra solo albümü “Get Into You” ile müzik kariyerine döndü. Ancak albüm tanıtımına yeterince önem verilmeyince istediğimiz başarıya ulaşılamadı. Bunun üzerine sanatçı tekrar televizyon dünyasına döndü. “It’s Just Not Saturday” adlı programla bütün Avustralya’yı ekran başına kilitlemeyi başardı.

1995 senesinde bir çok projede bulunan sanatçı, Japonya’da “Rescue Me” ve “Boogie Woogie” adlı iki albüm çıkardıktan sonra televiyon dünyasında bir çok program da sundu. Ayn yıl poz verdiği özel bir takvimin satışları rekora imza attı ve tüm zamanların en fazla takvimi sıralamasına girdi.

1997 senesinde gelindiğinde 3. albümü “Girl” piyasaya sunuldu. Müzik kariyerindeki en albüm olarak nitelendirilen bu albümde öne çıkan parçaları “All I Wanna Do” ve “Everything I Wanted” adlı şarkılar oldu. Kısa sürede İngiltere listelerinde ilk sıralara yerleşti. Danni Minogue, müzik kariyerindeki başarısını 2003 senesinde çıkadığı “Neon Nights” adlı albümü ile devam ettirdi. Albümde öne çıkan “Who Do You Love Now” ve “Put The Needle On It” adlı parçalar yılın en iyi şarkıları içerisinde gösterildi. Aynı albümde bulunan “I Begin To Wonder” adlı parça ise son dönemin en iyi dans parçaları arasına girmeyi başardı. Sanatçı daha sonra Phil Griffin’in yapımcılığını yaptığı yeni bir single piyasaya sürdü.

Danni,”Don’t Wanna Lose This Feeling” adlı şarkısı için ; “Tümüyle bir ilişkiyi geri istemeyi anlatıyor. Gerçekten geri istersiniz. O ilişki sizin için herşeyden güzel olmasa da düşündüğünüzde yalnızca güzel zamanları anımsarsınız…” diye yorum yaptı.
2004 senesinin Ocak ayında “You Won’t Forget About Me” adlı yeni single çalışmasını piyasaya süren sanatçı, İngiltere listelerinde yükselmeye başladı. Aynı dönem tiyatro çalışmalarında da yer aldı. Ardından kardeşi Kylie Minogue’un kanser olması üzerine kariyer çalışmalarına bir süre ara verdi ve tedavi sürecinde ablasının yanında bulundu. Kylie Minougue’un iyileşmesinin sonrasında 2007 senesinde “Club Disco” adlı dans parçalarından oluşan albümünü piyasaya çıkardı. Albümde, bundan öncekilerde hit olan parçaları “You Won’t Forget About Me”, Perfection” ve So Under Pressure” gibi parçalarını yeni düzenlemeleri de bulunmaktaydı. Albüm İngiltere listelerinde 2. sıraya kadar yükseldi.

1994 senesinde Nip/Tuck’ın ünlü yıldızı Julian McMahon ile evlenen yıldız, iki yıl evli kaldıktan sonra boşandı. Bu evlilikten bir erkek çocuk sahibi olmuştu. 1999 senesinde Kanadalı Formula 1 yarışçısı Jacques Villeneuve ile nişanlandı fakat ilişkisi 2001 senesinde bitti. En son 2002 senesinde yapımcısı Craig Logan ile nişanlanan sanatçı daha bir yılı doldurmadan bu kişi ile de ayrıldı.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün