Biyografi

Defne Erkara Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Defne Erkara kimdir?, Defne Erkara kaç yaşında?, Defne Erkara evi nerede?, Defne Erkara nerelidir? Defne Erkara ev adresi?, Defne Erkara kaç yaşında?, Defne Erkara nerede oturuyor?, Defne Erkara nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Defne Erkara hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 20.Ocak.1975 senesinde doğan Defne Erkara şu an için 46 yaşında ve Kova burcundandır. Defne Erkara doğum yeri ise Erenköy, Kadıköy, İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Doktor olarak devam ettirmektedir.

Defne Erkara Kimdir? – Defne Erkara Evi Nerede? – Defne Erkara Nerede Oturuyor?

Defne Erkara Kimdir?, evi nerede?

Op. Dr. Defne Erkara, Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

Defne Erkara, 20 Ocak 1975 tarihinde İstanbul Erenköy’de dünyaya gözlerini açtı. 1980-1985 tarihleri içerisinde Erenköy İlkokulunda okudu. İlkokulda diğer öğrenciler gibi oyun ağırlıklı bir dönem geçirdikten sonra, 1985-1992 senelerı içerisinde ortaokul ve liseyi Özel Doğuş Kolejinde okudu. Ortaokuldan beri okulunun en çalışkan öğrencilerinden biri oldu. Doğuş Koleji’ni dereceyle bitirdikten sonra kazandığı İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde de (Çapa Tıp) 1992-1998 senelerı içerisinde lisans eğitimini 1998 dönem ikincisi olarak bitirdi. Aynı yıl, aynı fakültenin Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi kısmını kazandı.

1998-2004 tarihleri içerisinde İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi bölümünde ihtisas branşını tamamlayarak 2004 senesinde uzman oldu.

Op. Dr. Defne Erkara, uzun seneler özel sektörün değişik işletmelerinde çalıştı. 2014 senesinde kendi kliniğini kurdu. Halen İstanbul Gayrettepe’deki kendi kliniğinde hastalarını kabul etmektedir.

Seyahat etmeyi ve tarih okumayı çok seven Defne Erkara, özellikle Bizans Tarihi ve o dönem yapılarına ilgi duymaktadır. Türkiye ve Dünya’daki Bizans eserlerinin pek çoğunu ziyaret etmiştir. Bu hususta bir kitap yazmayı düşünmektedir. Konusu da olabileceken “Camiye dönüştürülen Bizans Kiliseleri” olacaktır.

Op. Dr. Defne Erkara, evli ve 2 kız annesidir. Eşi Dr. Oğuz Erkara 100 Tarihi Lokanta kitabının yazarı ve www.100tarihilokanta.com web sitesinin yöneticisidir. Op. Dr. Defne Erkara, eşiyle birlikte tarihi lokantaları sık sık ziyaret eder.

İnstagram: https://www.instagram.com/opdrdefneerkara/

Youtube: https://www.youtube.com/user/defneerkara
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün