Biyografi

Defne Joy Foster Kimdir? Evi Nerede?

Defne Joy Foster Kimdir? – Defne Joy Foster Evi Nerede? – Defne Joy Foster Nereli?

Defne Joy Foster kimdir?, Defne Joy Foster kaç yaşında?, Defne Joy Foster evi nerede?, Defne Joy Foster nerelidir? Defne Joy Foster ev adresi?, Defne Joy Foster kaç yaşında?, Defne Joy Foster nerede oturuyor?, Defne Joy Foster nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Defne Joy Foster hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 02.Mayıs.197902.Şubat.2011 senesinde doğan Defne Joy Foster şu an için 32 yaşında ve Boğa burcundandır. Defne Joy Foster doğum yeri ise İncirlikİstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi OyuncusuTalk-show Sunucusu olarak devam ettirmektedir.

Defne Joy Foster Kimdir?, evi nerede?

Kral TV’de DJ’lik yaparak başladığı kariyerine kısa zaman zarfında birden fazla başarılı dizi ve tv programı sığdırmış olan Türk dizi oyuncusu, sunucu ve dj. 2 Şubat2011 tarihinde, halen çok genç bir yaşta hayata gözlerini yumarak sevenlerini hüzne boğmuştur.

Defne Joy Foster, 2 Mayıs1979 tarihinde, İncirlik’te dünyaya geldi. Annesi Hatice Nayman, babası Steve Foster’dır. Baba tarafından Amerikan ve anne tarafından Türk olan Foster, İzmir Alsfakat Okulu’nda ortaöğrenimini bitirdi.

1996 senesinde Kral TV ekranlarında başladığı DJ’lik kariyerinde sempatik tavırları ve Türk ekranlarında nadir görülen melez güzelliği ile tanınan Foster, uzun bir süre bu mesleği icra etmesinin bunun yanında birden fazla farklı tv kanalında yayına giren çeşitli müzik programlarının da sunuculuğunu gerçekleştirdi.

Joy Foster’ın sunuculuktan oyunculuğa geçmesi ise, Ruhsar adlı komedi dizisi ile gerçekleşti; 1997 tarihli Ruhsar’ı 2000 senesinde Beyaz Yalanlar ve 20032006 tarihleri içerisinde rol aldığı Sihirli Annem takip etti. Sihirli Annem dizisinde rol aldığı Eda kişiliği ile seyircilerin büyük beğenisini toplayan Foster, bu dizinin sonrasında iki fantastik gençlik yapımında daha rol aldı; 2006 tarihli Selena ve 2007 tarihli Hayal ve Gerçek. Rol aldığı dizilerin hemen hemen tamamı büyük bir seyirci kitlesine ulaşmayı başarsa da, Hayal ve Gerçek bu hususta istisna oldu ve yalnızca 8 bölümlük kısa bir maceranın sonrasında yayın hayatına veda etti.

Dizi oyunculuğunun bunun yanında fazlasıyla tv programı da sunan Foster, TV8’de yayına giren Bir İş İçin Lazım adlı ödüllü macera programının, TRT’de yayına giren Çeyiz Şov’un ve NTV Yeşil Ekran programlarının sunucusu olarak bu alanda da başarılı bir kariyere imza attı.

Joy Foster’ın ekranlarda görüldüğü son yapım ise, 2010 senesinde yarışmacı olduğu ve Acun Ilıcalı’nın yapımcılığını üstüne aldığı Yok Böyle Dans adlı dans programı oldu. Dancing with the Stars adlı yabancı bir yarışmanın versiyonu olan Yok Böyle Dans’ta Foster’ın bunun yanında Bedük, Burcu Esmersoy, Azra Akın ve Burcu Güneş gibi ünlüler sahne alarak kabiliyetlerini sergiledi.

Defne Joy Foster, başarılarla dolu olan fakat ne yazık ki çok kısa süren yaşamını, 2 Şubat2011 tarihinde noktaladı. Yazar Ahmet Altan’ın oğlu Kerem Halit Altan’ın evinde yaşamını kaybeden Foster’ın ölümünün ardındaki sır perdesi halen aralanamadı. En son açıklanan Adli Tıp Ön Raporu’na göre vücudunda ölümüne sebebiyet verecek darp izleri ya da morluklar bulunmayan, herhangi bir iğne ya da uyuşturucu madde izine rastlanmayan Foster’ın ölüm sebebi, açıklanacak adli tıp raporundan sonra ortaya çıkacak.

Defne Joy Foster’ın ölüm nedeni Adli Tıp raporuyla 4 ay sonra kesinleşti. Aylardır süren incelemelerin neticesinde hazırlanan raporda, ”Astım, alkol ve ilaçlar reaksiyon oluşturarak müşterek nedenle ölüme neden olmuş” ifadesi yer aldı.

Joy Foster, 2008 senesinde evlendiği eşi İlker Yasin Solmaz’dan Can Kılıç adında bir erkek çocuk sahibiydi.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu