Biyografi

Demet Tuncer Kimdir? Evi Nerede?

Demet Tuncer Kimdir? – Demet Tuncer Evi Nerede? – Demet Tuncer Nereli?

Demet Tuncer kimdir?, Demet Tuncer kaç yaşında?, Demet Tuncer evi nerede?, Demet Tuncer nerelidir? Demet Tuncer ev adresi?, Demet Tuncer kaç yaşında?, Demet Tuncer nerede oturuyor?, Demet Tuncer nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Demet Tuncer hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1975 senesinde doğan Demet Tuncer şu an için 46 yaşında ve burcundandır. Demet Tuncer doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Tiyatro OyuncusuDizi OyuncusuSinema Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Demet Tuncer Kimdir?, evi nerede?

2015 yılı “Benzemez Kimse Sana” yarışmacısı

Demet Tuncer, 1975 senesinde İstanbul’da hukukçu bir ailenin kızı olarak doğmuştur. Bir ablası mevcuttur. 1990 senesinde ortaokulu bitirdiği yıl birincilikle kazandığı devlet bursuyla gittiği Amerika Birleşik Devletleri’nde Birleşmiş Dünya Kolejleri’nde lise eğitimini bitirdi. Lise eğitiminden sonra 1993-1997 senelerı içerisinde Amerika’nın New Mexico eyaletinde siyasal bilgiler ve müzikal tiyatro eğitimini sürdürdü. Bu sırada ilk radyo programı olan Amerika’da ‘Türk Lokumuyla iki saatte Dünyayı Devr-i Alem’ i yaptı.

Amerika’daki üniversite eğitimi esnasında Broadway’deki ilk akademik tiyatronun yapımcılığını üstlenen Steve Wallace ile bir çok projede çalıştı. Santa Fe Operası’nda ünlü tenor Andre Garcia Nuthman’ın direktörlüğünü yaptığı müzikallerde rol aldı. Başta Sting olmak üzere bir çok ünlü sanatçının şan hocası Austin Miskel’in dikkatini çekerek, kazandığı burs aracılığıyla onunla çalışma fırsatını yakaladı. New York Operası’nda ünlü bas-bariton Carlos Archuleta ile müzikallerde yer aldı.

1997 senesinde Türkiye’ye dönerek Garo Mafyan, Attila Özdemiroğlu ve Uğur Başar önderliğindeki İstanbul Gelişim Orkestrası’nın bir dönem solistliğini yaptı.

TABA – AmCham’in ( Türk – Amerikan İşadamları Derneği- Amerikan Ticaret odası) genel müdürlüğünü 1,5 sene yaptı. Bu sırada Türkiye’ye gelen ABD. Başkanı Bill Clinton’un konferanslarını düzenledi.

Demet Tuncer, 2002 senesinde başlayan “Çocuklar Duymasın” adlı dizide rol aldığı Amerikalı Patron Mary Smith kişiliğiyle tanındı.

Demet Tuncer, bir çok müzikalde oynamış olup seslendirdiği bazı şarkılarda bulunmaktadır.

Gencay Gürün ile Tiyatro İstanbul’da “Aşkın Yaşı Yok” adlı komedide başrolde yer aldı ve Türkiye’deki bu ilk tiyatro çalışmasıyla, 2005 senesinde Selim Naşit Özcan Tiyatro Ödülleri’nde komedi dalında “En İyi Kadın Sanatçı” ödülüne layık görüldü. 2006 senesinde İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin “Batı Yakasının Hikayesi” müzikalinde oynadı. 2006 senesinde Sadri Alışık Tiyatrosu’nda Çetin Akcan’ın sahneye koyduğu “Kaç Baba Kaç” adlı oyunda rol aldı. Demet Tuncer beş farklı kadını rol aldığı “Müzikaldeki Hayalet” oyunu ile Afife Jale ve Sadri Alışık “Müzikal ve Komedide En İyi Kadın Oyuncu” 2008 ödülünü kazanmıştır.

29 Nisan 2008 tarihinde Müzikal ya da komedi dalında yılın en başarılı kadın oyuncusu ödülü Tiyatro Kedi tarafından
sahnelenen Müzikaldeki Hayalet oyununda rol alan Demet Tuncer’in oldu.

Demet Tuncer’in, Türkiye ve Amerika’da geniş bir müzikal tiyatro portföyü bulunmaktadır. Bu müzikallerden en iyi bilinenlere misal olarak Avenue Q (İstanbul), Müzikaldeki Hayalet (İstanbul), West Side Story (İstanbul), Godspell (Amerika), Little Shop of Horrors (Amerika) gösterilebilir.

Demet Tuncer reklam, seslendirme, müzikal, tiyatro ve sosyal sorumluluk projelerine ek olarak üst düzey toplantılarda, ödül törenlerinde, yurt içi ve yurt dışı kongrelerde sunum ve konser çalışmalarını sürdürmektedir.

2002 senesinde Birol Güven’in dizisi “Çocuklar Duymasın” adlı dizide Tamer Karadağlı, Pınar Altuğ, Ayşecan Tatari, Furkan Kızılay, Zeyno Günenç, Özgür Ozan, Volkan Severcan, Ferdi Akarnur, Nejat Birecik, Vatan Şaşmaz, Altan Günbay, Fatma Karanfil ile birlikte rol almıştır.

2004 senesinde Yönetmeni Aram Gülyüz olan “Arapsaçı” adlı sinema filminde Özgür Ozan, İdil Fırat, Erkan Sever ile beraber oynadı.

2004 senesinde “Kadın Terzisi” adlı sinema filminde Serap Akyosun, Pelin Körmükçü, Ferdi Akarnur, Vural Buldu, Özgür Ozan ile beraber rol aldı.

2009 senesinde yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak’ın yaptığı ve Cem Yılmaz‘ın ise senaristliğini ve başrolünü üstüne aldığı “Yahşi Batı” adlı sinema filminde Mary Ann kişiliğini canlandırırken Cem Yılmaz, Ozan Güven, Demet Evgar, Özkan Uğur, Zafer Algöz, Cansu Dere, Süleyman Turan, Yılmaz Köksal, Uğur Polat, Tuncay Özinel ile birlikte oynadı.

2009 senesinde “Avenue Q” adlı müzikalde oynadı.

2011 senesinde İstanbul Hayal Kahvesi’nde şarkıcı olarak sahneye çıktı. 2014 senesinde “Kaytan Dudak” adlı konser tadında bir stand-up gösteriler serisi sundu.

24 Ocak 2015 Cumartesi akşamı Star tv’de başlayan ve sunuculuğunu Murat Başoğlu‘nun yaptığı jüri koltuğunda Seyfi Dursunoğlu, Nükhet Duru ve Ümit Erdim’in olduğu “Benzemez Kimse Sana” yarışma programına katılmıştır. Diğer yarışmacılar; Posta Gazetesi Yazı İşleri Müdürü ve ‘Aşk Doktoru’ Mehmet Coşkundeniz, Çocuklar Duymasın dizisinin patronu oyuncu Demet Tuncer, VINE fenomeni (Memeli Mestan) Eylül Öztürk, Bir Demet Tiyatro’nun Asuman’ı oyuncu Deniz Özerman, 2013 yılı Türkiye 2. Güzeli Berrin Keklikler, Sunucu ve oyuncu Hakan Ka, oyuncu Özgür Özberk, Mandıra Filozofu’nun Şükrü’sü oyuncu Eser Eyüboğlu olmuştur.

Demet Tuncer, Çağrı Tanrıöver ile evlidir. Ayza (d.2011) adını verdiği bir kızı mevcuttur.

2018 senesinde yönetmenliğini Osman Kaya’nın üstüne aldığı “Deliler Fatihin Fermanı” filmde, Erkan Petekkaya, Cem Uçan, Yetkin Dikinciler, Kamil Güler, İsmail Filiz, Nur Fettahoğlu, Gökçe Özyol ve Demet Tuncer’in de aralarında olduğu oyuncu kadrosu yer alıyor.

Filmleri ve Dizileri :
2018 – Deliler Fatihin Fermanı (Çingene Roza)(Sinema Filmi)
2018 – Nefes Nefese – (Tv Dizisi)
2017 – Çocuklar Duymasın (Konuk Oyuncu)(Tv Dizisi)
2017 – Tatlı Şeyler (Konuk sanatçı)(Sinema Filmi)
2014 – Filinta “Bir Osmanlı Polisiyesi” (Şerzan) (Tv Dizisi)
2009 – Yahşi Batı (Mary Ann) (Sinema Filmi)
2009 – Prenses ve Kurbağa (Türkçe Seslendirme)(Sinema Filmi)
2006 – Gizli Patron (Sevda)(Tv Dizisi)
2004 – Kadın Terzisi (Sinema Filmi)
2004 – Arapsaçı (Sinema Filmi)
2002 – Çocuklar duymasın (Mary Smith) (Tv dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün