Biyografi

Demir Bükey Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Demir Bükey kimdir?, Demir Bükey kaç yaşında?, Demir Bükey evi nerede?, Demir Bükey nerelidir? Demir Bükey ev adresi?, Demir Bükey kaç yaşında?, Demir Bükey nerede oturuyor?, Demir Bükey nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Demir Bükey hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1942 senesinde doğan Demir Bükey şu an için 79 yaşında ve burcundandır. Demir Bükey doğum yeri ise Ankara olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Yarış Pilotu olarak devam ettirmektedir.

Demir Bükey Kimdir? – Demir Bükey Evi Nerede? – Demir Bükey Nerede Oturuyor?

Demir Bükey Kimdir?, evi nerede?

Yarış pilotu Demir Bükey, ileri sürüş teknikleri uzmanıdır.

Demir Bükey, 1942 senesinde Ankara’da doğmuştur.

Demir Bükey, otomobil yarışlarına Renç Koçibey ile beraber 1962 senesinde başladı. 1968 Trakya Rallisi’ni Renç Koçibey‘le beraber kazandı. 1971 senesinde Good Year TTOK Kocaeli Rallisi’ni İlkay Bilgisin ile beraber birinci bitirdi. 1975 senesinde 4. Günaydın Rallisi’ni Osman Billi ile beşinci olarak bitirdi.

1970’li senelerın başlarında sonra yurtdışında katıldığı Advanced Driving (İleri Sürücülük Teknikleri) kursunda bir çok temel bilgiyi yanlış bildiğini gördü. Bunun üzerine Türkiye’de bu konu üzerine çalışmalar başlattı. 1975 senesinde o zamanın mühim yayınlarından ADAM dergisinde İleri Sürücülük Teknikleri konulu yazıları yayınlandı.

1977 senesinde LondraSydney rallisi’nde milli takımlar kupasını İskender Aruoba ile birlikte Türkiye’ye kazandıran ekipteydi. Daha sonra Avustralya’lı Gayle hanımla evlenerek, Avustralya’nın Perth şehrine yerleşti. 1980‘li senelerda Avustralya‘da yaşayan Demir Bükey, 1991 senesinde Türkiye‘ye döndü.

Demir Bükey, 1991-1992 sezonunda Marlboro ralli takımının menajerliğini yaptı.

1992 senesinde hem sürücü kursu, hem de İleri Sürücülük Teknikleri hususunda eğitim veren MEB onaylı Sürücü Kursunu Ortaköy’de açtı. İlk İleri Sürücülük Teknikleri Eğitimlerini İzmit Körfez Pistinde vermeye başladı. 1992 senesinde – Demir Bükey Akademi’yi kurdu ve ileri sürücülük teknikleri eğitimlerine başladı.

1996 yılına kadar Ortaköy’de faaliyetlerini sürdüren Demir Bükey Akademi, daha sonra merkezini Etiler’e taşıdı. Aynı yıl ehliyet veren sürücü kursu kısmını kapatarak, İleri Sürücülük Teknikleri Defansif Sürücülük Eğitim Programlarını vermeyi sürdürdü.

Bu sırada İETT ile anlaşmaya vararak; öte yandan İETT şoförlerine eğitim verirken, diğer yandan Ayazağa ve İkitelli İETT garajlarını eğitim amaçlı kullanmaya başladı. Televizyon, radyo ve gazetelerde yayına giren güvenli sürüş programları ve haberleri aracılığıyla bilinirliği arttı. Her geçen gün yeni şirketlere ve özel gruplara eğitim vermeyi sürdürdü ve müşteri yelpazesini genişletti. Konusunda tek olması sebebiyle eğitim literatürünü AB standartlarında belirledi ve ihtiyaçlar ışığında faaliyet alanını genişletti.

1992 senesinde çalışmaya başlayan Demir Bükey Akademi (DBA), günümüze kadar 750′ yi aşkın ulusal ve ülkeler arası firmayla ve bazı kamu kuruluşlarıyla hizmet ilişkisine girmiş, 175.000’i aşkın sürücüye güvenli sürücülük ve sürüş teknikleri konularında uygulamalı eğitimler vermiştir. Araç filosuna sahip şirketlerle uzun soluklu işbirliğine giren DBA, şirket çalışanlarına işe alımdan başlayarak, güvenli sürüşle alakalı devamlıliği olan bir eğitim hizmeti vermektedir.

1993 senesinde Star Tv’de “5. Vites” adlı tv programında ileri sürücülük teknikleri konulu bölüm hazırladı. 1995 senesinde Atv’de “Klakson” adlı tv programı ile Cengiz Polatkan tv ödülünü kazandı. 1997 senesinde “Yol Dost”u adlı tv programı 4 yıl boyunca Cine 5, Ntv ve Show Tv olmak üzere 3 ayrı tv kanalında yayınlandı.

2006 senesinde “Trafikte Hayatta Kalma Teknikleri” adlı kitabını yazıp paylaştı. Demir Bükey, 2010 senesinde Avustralya ve Yeni Zelanda‘da İngilizce olarak satışa sunulan “Don’t Be a Sitting Duck” kitabını yazdı.

Kitapları :
2006 – Trafikte Hayatta Kalma Teknikleri
2010 – Don’t be a Sitting Duck: Speak Up Or Get Out!

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün