Deniz Ülke Arıboğan Kimdir? Nerelidir?

Deniz Ülke Arıboğan Kimdir? – Deniz Ülke Arıboğan Evi Nerede? – Deniz Ülke Arıboğan Nereli?

Deniz Ülke Arıboğan kimdir?, Deniz Ülke Arıboğan kaç yaşında?, Deniz Ülke Arıboğan evi nerede?, Deniz Ülke Arıboğan nerelidir? Deniz Ülke Arıboğan ev adresi?, Deniz Ülke Arıboğan kaç yaşında?, Deniz Ülke Arıboğan nerede oturuyor?, Deniz Ülke Arıboğan nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Deniz Ülke Arıboğan hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1965 senesinde doğan Deniz Ülke Arıboğan şu an için 56 yaşında ve burcundandır. Deniz Ülke Arıboğan doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Akademisyen olarak devam ettirmektedir.

Deniz Ülke Arıboğan Kimdir?, evi nerede?

Deniz Ülke Arıboğan, 1965 senesinde İstanbul’da doğmuştur. Eski milli istihbaratçı Prof. Dr. Mahir Kaynak babasıdır. Annesi Şükran Hanım’dır. İstanbul Bakırköy’deki Özel Çavuşoğlu Koleji’nde başladığı eğitim hayatına TED Ankara Koleji’nde devam etti. Ortaokul senelerında atletizm ile başlayan sporculuk macerası, sonrasında basketbol ile devam etmiş. Spor kariyerinde Türkiye şampiyonlukları da olan Deniz Ülke, yüzme ve hentbol da dahil birden çok spor türünde birincilikler, madalyalar kazanmıştır.

Deniz Ülke Arıboğan, 1986 senesinde Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde yüksek lisans yaptı ve senesinde Prof. Dr. Esat Çam‘ın asistanı olarak çalışmaya başladı. 1993 senesinde doktor, 1998 senesinde doçent oldu. İskoçya St. Andrews Üniversitesi’nde Uluslararası Güvenlik Okulunu bitirerek terör ve güvenlik konularında akademik uzman olmuştur. 2002 senesinde İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde görev yapan Deniz Ülke Arıboğan, 2003 senesinde aynı üniversitede ülkeler arası ilişkiler alanında profesör ünvanı almıştır.

2002-2004 senelerı içerisinde International Studies Association / CISS Başkan Yardımcılığı, 2002-2006 senelerı içerisinde da İstanbul Bilgi Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü , 2006-2007 senelerı içerisinde Bahçeşehir Üniversitesi Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2007-2010 senelerı içerisinde da Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü olarak görev yaptı.

Deniz Ülke Arıboğan, Albert Einstein tarafından kurulan Dünya Sanat ve Bilimler Akademisi’ne seçilen iki Türk akademisyenden biri olma özelliğini taşır. Yayınlanmış fazlasıyla ulusal ve ülkeler arası makalesi ile kitapları mevcuttur. Aynı zamanda Galatasaray Spor Kulübü üyesidir.

Temmuz 2010 tarihi itibariyle İstanbul Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda Akşam gazetesinde köşe yazıları yazmaktadır. Deniz Ülke Arıboğan Ocak 2013 itibari ile Denizbank yönetim kurulu üyesi olarak atanmış ve aynı bankanın yönetim kurulu başkan vekilliğine seçilmiştir.

Deniz Ülke Arıboğan, Eski milli basketbolcu, Eski TFF Başkan Vekili, şu an Galatasaray Sportif AŞ Genel Müdürü olan Lütfi Arıboğan ile 1987 senesinden beri evli ve Ahmet (d.1988) ve Sena (d.1995) adında iki çocuk annesidir.

Deniz Ülke Arıboğan, 3 nisan 2013 tarihinde Ak Parti Hükümeti tarafından açıklanan ve barış sürecini yönetecek olan 63 kişilik Akil insanlar listesine Marmara Bölgesi Temsilcisi olarak girmiştir.

Kitapları :
2013 – Büyük Resmi Görmek, İstanbul
2008 – Geleceğin Haritası
2007 – Uluslararası İlişkiler Düşüncesi
2006 – Dil İnsanı Konuşur
2003 – Tarihin Sonundan Barışın Sonuna

2004 – Yeni basım Nefretten Teröre
2001 – Çin’in Gölgesinde Uzakdoğu Asya (editör)
1998 – Kabileden Küreselleşmeye
1996 – Globalleşme Senaryosunun Aktörleri
1993 – Uluslararası İlişkiler Sözlüğü, (edt.) Faruk Sönmezoğlu, ortak yazar; Deniz Ülke Arıboğan, Beril Dedeoğlu, Gülden Ayman
Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker