Denzel Washington Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Denzel Washington kimdir?, Denzel Washington kaç yaşında?, Denzel Washington evi nerede?, Denzel Washington nerelidir? Denzel Washington ev adresi?, Denzel Washington kaç yaşında?, Denzel Washington nerede oturuyor?, Denzel Washington nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Denzel Washington hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 28.Aralık.1954 senesinde doğan Denzel Washington şu an için 67 yaşında ve Oğlak burcundandır. Denzel Washington doğum yeri ise New York, Amerika olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Sinema Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Denzel Washington Kimdir? – Denzel Washington Evi Nerede? – Denzel Washington Nerede Oturuyor?

Denzel Washington Kimdir?, evi nerede?

Philadelphia ve Remember the Titans gibi kaliteli Holywood yapımlarının tanınmış oyuncusu.

Denzel Washington 28 Aralık 1954‘te rahip bir babanın ve güzellik uzmanı bir annenin ortanca çocugu olarak New York’ta dünyaya geldi. Liseyi bitirdikten sonra Fordham Üniversitesi’nin Gazetecilik Bölümü’ne devam etti. İlk aktörlük tecrübelerini okul saatleri civarında rol aldığı öğrenci dramlarında edindi. Mezun olduktan sonra San Francisco’ya taşındı. Amerikan Tiyatro Konservatuari’na kaydını yaptırdı. Fakat bir yil sonra aktör olarak is aramak amaciyla konservatuar öğrenimini yarıda bıraktı. Oyunculuk yeteneği vardı. Ama o yeteneğine cinsel çekiciliğini de katarak televizyon dizilerinde küçük roller kapmayı başardı.

Nedense kariyerine TV dizilerinde oynayarak devam eden Washington, NBC’nin ünlü TV dizisi ” St. EIsewhere ” de Dr. Chadler kişiliğini tam altı yıl boyunca canlandırdı. İlk sinema deneyimi 1981 senesinde başlayan aktör, George Segal’ın “ Carbon Copy ” si ile adını gerçek anlamda açıkladı.

1989 senesinde ” Glory ” de rol aldığı kaçak köle Tripp ile En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Oscar kazanan Washington, önünde açılan yeni sayfalarla bugünlere geldi. 90’larda Julia Roberts’ın da bulunduğu “Pelican Brief” ( Pelikan Dosyası ), Tom Hanks’e Oscar kazandıran ” Philadelphia “, ” Crimson Tide “, ” Peacher’s Wife ” ve ” Courage Under Fire ” gibi mühim filmlerde rol aldı.Bütün bunlara ek olarak yönetmenlikte de şansını deneyen ünlü oyuncu 1999’da “Finding Fizh” i çekti.

Washington 2000 senesinde çekilen ” Remember the Titans ” (Unutulmaz Titanlar) filminde takım koçu Herman Boone karakteri ile kamera karşısına geçti. Aktörün bu filmden bir yıl sonra rol aldığı “ Training Day ” ona bir kez daha Oscar ödülü getirdi. Gizli Polis soruşturmasının ahlaki yönden çelişkili dünyasında kurgulanmış olan aksiyon filminde Alonzo Harris karakteri ile kamera karşısına geçen Washington, bu rolle 2002 senesinin ” En İyi Erkek Oyuncusu ” seçildi.

Aktörün 2002 yılı çalışmaları içerisinde yönetmenliğini Nick Cassavetes’in yaptığı ” John Q. ” yer alıyor. Aynı yıl konusunu Antwone Fisher’ın hazırladığı ” Antwone Fisher ” filminde hem oynayan hem de yöneten Washington ,2004 senesinde ” The Manchurian Candidate ” filminde Körfez Savaş’ına katılan bilinç altı kontrol edilen bir askeri canlandırdı.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün