Biyografi

Derya Yanık Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Derya Yanık kimdir?, Derya Yanık kaç yaşında?, Derya Yanık evi nerede?, Derya Yanık nerelidir? Derya Yanık ev adresi?, Derya Yanık kaç yaşında?, Derya Yanık nerede oturuyor?, Derya Yanık nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Derya Yanık hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1972 senesinde doğan Derya Yanık şu an için 49 yaşında ve burcundandır. Derya Yanık doğum yeri ise Kadirli ilçesi, Osmaniye olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise AvukatBakan olarak devam ettirmektedir.

Derya Yanık Kimdir? – Derya Yanık Evi Nerede? – Derya Yanık Nerede Oturuyor?

Derya Yanık Kimdir?, evi nerede?

21 Nisan 2021 tarihinde Resmi Gazete’de yayına giren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kararnamesiyle Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine Derya Yanık atandı.

Derya Yanık, 1972 senesinde Osmaniye‘nin Kadirli beldesinde doğmuştur. İlköğrenimini Kadirli’de, orta ve lise öğrenimini Adana Anadolu Lisesi’nde bitirdi. 1995 senesinde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

Aralık 1996’da İstanbul Barosu’nda avukatlık stajını tamamlayan Derya Yanık, serbest avukat olarak çalışmaya başladı. İnsan hakları, aile hukuku, çocuk ve kadın hakları alanlarıyla alakalı birden fazla sivil toplum çalışmasında yer aldı. Çeşitli basın-yayın organlarında muhtelif tarihlerde mesleki, edebi ve siyasi yazı ve çalışmaları yayınlanmış ve yayınlanmaktadır.

Öğrencilik senelerından beri sivil toplum çalışmalarının içinde olan Derya Yanık, Kadın ve Demokrasi Derneği’nin (KADEM) bunun yanında birden fazla başkaca dernek ve vakıfta üye, yönetim kurulu üyesi ve istişare kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

AK Parti İstanbul Kurucu İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesi olan Derya Yanık, 2004-2014 senelerı içerisinde 5 ve 6. dönem İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis kullanıcı hesabı yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hukuk Komisyonu Başkanlığı ve AK Parti Grup Sözcülüğü görevlerinde de bulunan Derya Yanık, 24 Mart 2021 tarihinde AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi’nde Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi.

21 Nisan 2021 tarihinde Resmi Gazete’de yayına giren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kararnamesiyle Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine Derya Yanık atandı.

21 Nisan 2021 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kararnamesiyle Zehra Zümrüt Selçuk görevden alınarak yerine Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ikiye bölündü. Yeni kurulan iki bakanlıktan biri olan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na Vedat Bilgin atandı.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün