Biyografi

Devrim Nas Kimdir? Evi Nerede?

Devrim Nas Kimdir? – Devrim Nas Evi Nerede? – Devrim Nas Nereli?

Devrim Nas kimdir?, Devrim Nas kaç yaşında?, Devrim Nas evi nerede?, Devrim Nas nerelidir? Devrim Nas ev adresi?, Devrim Nas kaç yaşında?, Devrim Nas nerede oturuyor?, Devrim Nas nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Devrim Nas hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 10.Ocak.1972 senesinde doğan Devrim Nas şu an için 49 yaşında ve Oğlak burcundandır. Devrim Nas doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Tiyatro OyuncusuDizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Devrim Nas Kimdir?, evi nerede?

Melekler Adası dizisindeki rolü ile tanındı.

Devrim Nas, 10 Ocak 1972 tarihinde İstanbul’da ailesinin tek çocuğu olarak doğmuştur. Annesi ve babası öğretmendir. Tayinler sebebiyle Çorlu, Ağrı ve Babaeski’de yaşadı. İlkokula Babaeski’de başladı. Daha sonra Bursa’ya taşındıklarında Bursa Devlet Tiyatrosu’nda gençlik koluna katıldı.

Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde lisans eğitimini 1994 senesinde bitirdikten sonra aynı yerde yüksek lisansını da yapmıştır. Daha konservatuvardayken harçlığını çıkarmak için TRT’de bir müzik programı sunmaya başladı.

Konservatuvardan mezun olunca 1994 senesinde Tiyatro Ti ve 2000 senesinde da Tiyatro Pera’nın kurucularındandır ve bunun yanında bu tiyatrolarda çeşitli oyunlarda rol almıştır. Pera Güzel Sanatlar Tiyatro Bölümünde eğitmenlik yaptı.

Japonya’ya 6 yıl aralıklarla giderek filozof Tadashi Suzuki ile tanışma ve çalışma fırsatı oldu. bu sebepledir ki Japoncayı da öğrenmiştir.

1998 senesinde Senaristi Sulhi Dölek, yönetmenleri Uğur Yücel, Orhan Oğuz, Türkan Derya olan “İkinci Bahar” adlı dizide Nurgül Yeşilçay’ın zengin sevgilisi rolünde (Murat) kişiliğini canlandırırken; Türkan Şoray, Şener Şen, Tarık Papuççuoğlu, Güven Hokna, Nedim Saban, Özkan Uğur, Nurgül Yeşilçay, Ozan Güven, Arif Erkin Güzelbeyoğlu, Yasemin Çonka, Devin Özgür Çınar, Tan Sağtürk, Meral Okay ile birlikte rol aldı.

2002 senesinde Osman Yağmurdereli yapımcılığıyla yapılan “Zeybek Ateşi” adlı dizide Murat Başoğlu, Arzum Onan, İhsan Devrim, Ahmet Mümtaz Taylan, Sevda Ferdağ, Halit Ergenç, Yiğit Özşener, Okan Yalabık, Hülya Darcan ile beraber oynadı.

2004-2005 senelerı içerisinde senaristi Nuran Devres olan “Melekler Adası” adlı dizide Hande Ataizi, Devrim Nas, Nurgül Yeşilçay, Cem Özer, Kenan Kalav, Neriman Uğur, Selçuk Uluergüven ile birlikte oynadı.

2011 senesinde “Karakol – Herkes Adalet İster” dizisinde (Komiser Haluk) kişiliğini canlandırırken Hüseyin Parlakkılıç, Ertan Saban, Seda Akman, Müge Boz, Ekin Türkmen, Zeynep Eronat, Mahir İpek, Levent Özdilek, Mustafa Avkıran ile beraber rol aldı.

Filmleri ve Dizileri :
2011 – Karakol – Herkes Adalet İster (Komiser Haluk) (TV Dizisi)
2010 – Makber (Hazar) (TV Dizisi)
2008 – Ece (Ömer) (TV Dizisi)
2007 – Mavi Gözlü Dev (Münevver Hanım) (Sinema Filmi)
2006 – Sis ve Gece (Sinan) (Sinema Filmi)
2006 – Kabuslar Evi: Gece Gelen Arkadaş (Özgür) (TV Dizisi)
2006 – 2008 – Doktorlar (Arslan İbrahimoğlu) (TV Dizisi)
2004-2005 – Melekler Adası (Hasan ) (TV Dizisi)
2002 – Zeybek Ateşi (Komiser Levent) (TV Dizisi)
2000 – Delikanlı (TV Dizisi)
1999 – Gecenin Korkuluğu (Sinema Filmi)
1998 – İkinci Bahar (Murat) (TV Dizisi)
1998 – Leoparın Kuyruğu (Vural) (Sinema Filmi)
1997 – Ruhsar (Bülent) (TV Dizisi)
1996 – Cafe Casablanca (TV Dizisi)
1995 – Bizim Aile (Kaya) (TV Dizisi)
1995 – Osman Amcanın elleri (TV Dizisi)
1994 – Yaz Evi (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu