Biyografi

Dilek Çelebi Kimdir? Evi Nerede?

Dilek Çelebi Kimdir? – Dilek Çelebi Evi Nerede? – Dilek Çelebi Nereli?

Dilek Çelebi kimdir?, Dilek Çelebi kaç yaşında?, Dilek Çelebi evi nerede?, Dilek Çelebi nerelidir? Dilek Çelebi ev adresi?, Dilek Çelebi kaç yaşında?, Dilek Çelebi nerede oturuyor?, Dilek Çelebi nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Dilek Çelebi hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 01.Mayıs.1980 senesinde doğan Dilek Çelebi şu an için 41 yaşında ve Boğa burcundandır. Dilek Çelebi doğum yeri ise Ankara olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Tiyatro OyuncusuDizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Dilek Çelebi Kimdir?, evi nerede?

5 arkadaşı ile Mahşer-i Cümbüş tiyatro grubunu kurdu.

Dilek Çelebi, 1 Mayıs 1980 tarihinde Ankara’da doğmuştur. İlkokul, ortaokul ve liseyi Ankara’da okuduktan sonra Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü Oyunculuk Ana Sanat Dalı’ndan 2003 senesinde mezun oldu.

Dilek Çelebi, Çelebi özel kolejlerde ve kreşlerde drama öğretmenliği yaptı. TRT 1‘de Matematik Oyunu isimli çocuk programında görev yaptı.

1993 senesinde “Ferhunde Hanımlar” dizisinde oynadı. 1993-1999 senelerı içerisinde yayına giren “Ferhunde Hanımlar” adlı dizide Beyhan Saran Ferhunde Hanım kişiliğini canlandırırken diğer rollerde ise Baykal Saran, Güven Hokna, Melek Baykal, Şahap Sayılgan, İpek Çeken, Tamer Karadağlı, Meral Niron, Ayşenil Şamlıoğlu, Simge Selçuk, Hatice Aslan, Turgay Tanülkü, Hülya Gülşen Irmak, Volkan Ünal oynadı.

Dilek Çelebi, 2003 ile 2005 senelerı içerisinde Pro Medya Seslendirme Stüdyosu’nda dublaj sanatçısı olarak çalıştı.

Dilek Çelebi, 2001 senesinde Tiyatro Bölümü’nden Yiğit Arı, Ayhan Taş, Burak Satıbol, Özlem Türay, Ayça Işıldar Ak adlarında 5 arkadaşı ile Mahşer-i Cümbüş tiyatro grubunu kurdu. Geleneksel Türk Tiyatrosu’nun en mühim özelliği olan doğaçlama geleneğini sürdüren bir topluluk oldu. Bu topluluk önce Ankara’da faaliyet gösterdi. Mahşer-i Cümbüş tiyatro grubu daha sonra 2003 senesinde İstanbul‘a taşındı.

2005 senesinde Mahşer-i Cümbüş’ten arkadaşı Burak Satıbol ile TV 8‘de Zoka isimli şaka programını yaptılar.

2009 senesinde yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak’ın yaptığı “Yahşi Batı” filminde Cem Yılmaz, Ozan Güven, Demet Evgar, Süleyman Turan, Cansu Dere, Özkan Uğur, Zafer Algöz, Yılmaz Köksal, Mazlum Çimen, Tuncay Özinel, Uğur Polat, Dilek Çelebi, Demet Tuncer, Muhittin Korkmaz ile beraber rol almıştır.

2013 – 2014 senelerı içerisinde yönetmenliğini Kudret Sabancı’nın yaptığı ve “Refik Halit Karay”ın “Bugünün Saraylısı” adlı hikayesinden bir araya getirilen “Bugünün Saraylısı” adlı dizide Elmas kişiliğini canlandırırken Cansu Tosun, Serhat Teoman, Selçuk Yöntem, Nazan Kesal ve Ali Ersan Duru ile beraber oynadı.

2016 senesinde başrollerini; Barış Kılıç, Tuvana Türkay, Serhat Tutumluer, Gülçin Santırcıoğlu, Kenan Bal‘ın paylaştığı “Oyunbozan” adlı dizide Zehra kişiliğini canlandırmıştır.

Rol Oynadığı Tiyatro Oyunları :
Çıkmaz Sokak
Genel Ev Mektupları
Bernarda Alba’nın Evi
Kral Lear
Şahmeran
Kafkas Tebeşir Dairesi
Kanaviçe

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2020 – Tutunamayanlar (Nurdagül) (Tv Dizisi)
2019 – Dengi Dengine (Sevcan) (TV Dizisi)
2018 – Darısı Başımıza (Resmiye) (TV Dizisi)
2018 – Sana İnanmıyorum Ama Yerçekimi Var (Ayla)(Kısa Film)
2017 – No: 309 (Hülya) (TV Dizisi)
2017 – Vezir Parmağı (Zerafet)(Sinema Filmi)
2016 – Oyunbozan (Zehra) (TV Dizisi)
2014 – Kadim Dostum (Aysel Dostum) (TV Dizisi)
2013 – Halam Geldi (Meziyet (Muhtarın Karısı)) (Sinema Filmi)
2013 – 2014 – Bugünün Saraylısı (Elmas) (TV Dizisi)
2013 – Bebek İşi (Döne) (TV Dizisi)
2012 – 6 Mantı (Fatoş) (TV Dizisi)
2011 – Başrolde Aşk (TV Dizisi)
2011 – Artı 18 (Numune) (TV Dizisi)
2009 – Yahşi Batı (Betty Lloyd) (Sinema Filmi)
2008 – Anında Görüntü Show (Dilek) (TV Dizisi)
2004 – 24 Saat (Sultan) (TV Dizisi)
1993 – Ferhunde Hanımlar (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu