Biyografi

Dilşad Çelebi Kimdir? Evi Nerede?

Dilşad Çelebi Kimdir? – Dilşad Çelebi Evi Nerede? – Dilşad Çelebi Nereli?

Dilşad Çelebi kimdir?, Dilşad Çelebi kaç yaşında?, Dilşad Çelebi evi nerede?, Dilşad Çelebi nerelidir? Dilşad Çelebi ev adresi?, Dilşad Çelebi kaç yaşında?, Dilşad Çelebi nerede oturuyor?, Dilşad Çelebi nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Dilşad Çelebi hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 04.Temmuz.1984 senesinde doğan Dilşad Çelebi şu an için 37 yaşında ve Yengeç burcundandır. Dilşad Çelebi doğum yeri ise İzmit olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Dilşad Çelebi Kimdir?, evi nerede?

2011 senesinde “Seni Bana Yazmışlar” adlı dizideki Burcu kişiliği ile tanındı.

Dilşad Çelebi, 4 Temmuz 1984 tarihinde İzmit’de doğmuştur. Fen lisesinden mezun olan Dilşad Çelebi, Ortaöğretim eğitimi boyunca dövüş sanatları (Tekvando) hususunda eğitim aldı. İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Fakültesinden mezun olmuştur. İTÜ’de İşletme Bölümünde Yüksek Lisans yaptı. Üniversite öğrenimi esnasında 2 yıl basgitar dersi aldı.

Dilşad Çelebi, üniversite senelerında Ali Murat Erkorkmaz’ın yanında çizgi film yazarlığı yapmaya başladı ve Star TV ekranlarında 80 bölüm olarak yayına giren Tekir ve Kuyrukları adlı çizgi filmin yazarlığını yaptı.

Gaye Sökmen Oyunculuk ajansına bağlı olarak çalışmaktadır. Bir süre reklam filmlerinde oynadıktan sonra dizi filmlerde oynamaya başladı. Laçin Ceylan’dan oyunculuk eğitimi aldı.

İrlanda’lı yazar Bernard Shaw’un ‘Pygmalion’ adlı tiyatro oyunundan ve aynı oyunun beyaz perdeye uyarlanmış versiyonu, konusu Alan Jay Lerner’a ait ‘My Fair Lady’ adlı filmden esinlenilerek yaratılmış ve 2010 senesinde çekilen “Gönülçelen” dizisinde Cansel Elçin, Tuba Büyüküstün, İlhan Şeşen, Günay Karacaoğlu, Onur Saylak, Yasemin Çonka, Ayda Aksel, Evrim Alasya, Engin Hepileri gibi oyuncularla birlikte oynamıştır.

2011 senesinde “Seni Bana Yazmışlar” dizisinde Cemal Hünal ile birlikte başrolde oynadı.

2013 senesinde ABD dizisi Revenge dizisinden bir araya getirilen ve konusu Berkun Oya tarafından yazılan “İntikam” adlı dizide Aslı Sağlam kişiliğini canlandırırken, Beren Saat, Nejat İşler, Yiğit Özşener, Mert Fırat, Alican Yücesoy, Engin Hepileri, Zafer Algöz, Arzu Gamze Kılınç, Başak Daşman, Ezgi Eyüboğlu ile birlikte oynadı.

Dilşad Çelebi, 2015 senesinde “Eve Dönüş” adlı dizide Cansel Elçin, Tardu Flordun, Zeynep Özder, İpek Erdem, Gürbey İleri, Merve Oflaz ile birlikte oynamıştır.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2015 – Eve Dönüş (Leyla) (TV Dizisi) 2015
2013 – İntikam (Aslı Sağlam) (TV Dizisi)
2013 – Büyüler Evi: Sihirbaz Kedi (Türkçe Seslendirme) (Sinema Filmi)
2013 – 2014 – Bugünün Saraylısı(Neslihan) (TV Dizisi)
2011 – Seni Bana Yazmışlar (Burcu) (TV Dizisi)
2010 – Gönülçelen (Selin-Bahar) (TV Dizisi)
2009 – Kapadokya Düşleri (Füreyya) (TV Dizisi)
2009 – Alayına İsyan (Merve) (TV Dizisi)
2008 – Derdest (Canan) (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün