Biyografi

Doğu Demirkol Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Doğu Demirkol kimdir?, Doğu Demirkol kaç yaşında?, Doğu Demirkol evi nerede?, Doğu Demirkol nerelidir? Doğu Demirkol ev adresi?, Doğu Demirkol kaç yaşında?, Doğu Demirkol nerede oturuyor?, Doğu Demirkol nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Doğu Demirkol hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 06.Eylül.1985 senesinde doğan Doğu Demirkol şu an için 36 yaşında ve Başak burcundandır. Doğu Demirkol doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise KomedyenSinema Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Doğu Demirkol Kimdir? – Doğu Demirkol Evi Nerede? – Doğu Demirkol Nerede Oturuyor?

Doğu Demirkol Kimdir?, evi nerede?

2018 senesinde Nuri Bilge Ceylan’ın konusunu yazıp yönetmenliğini yaptığı “Ahlat Ağacı” filminde Sinan kişiliğini canlandırdı.

Doğu Demirkol, 6 Eylül1985 tarihinde Mersinli bir anne ve Balıkesirli Çerkez bir babanın oğlu olarak İstanbul’da doğmuştur. Tam adı Aydın Doğu Demirkol’dur. İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Babası başarılı bir operatör doktor annesi ise avukatdır.

Doğu Demirkol, ilk olarak sosyal platformda çektiği “Abiler Detected” videosundaki Şakirt Abi kişiliğiyle sosyal platformda tanınmaya başladı. Ardından 2012 senesinde Acun Ilıcalı‘nın sunduğu “Yetenek Sizsiniz” adlı yetenek programına katılarak burada hünerlerini sergiledi ve böylece daha fazla kişi tarafından fark edildi. BKM Sahne’de Açık Mikrofon aracılığıyla başarılı bir sahne hayatına giriş yaptı.

Doğu Demirkol, daha sonra BKM Mutfak Sahne’ye dahil olarak, Güldür Güldür Show’a kadar geldi. BKM Mutfak tarafından gerçekleştirilen tek kişilik şov ile seyirciyle buluştu.

Doğu Demirkol, Beşiktaş Kültür Merkezi, Ataşehir Dasdas Sahne, Ankara Yılmaz Güney Sahnesi ve Beylikdüzü Torium Sahne ve daha bir çok sahnede tek kişilik gösterilerini seyirci ile buluşturmuştur.

Doğu Demirkol, 2018 senesinde yönetmenliğini Ali Atay’ın yaptığı “Ölümlü Dünya” adlı sinema filminde Ahmet Mümtaz Taylan, Alper Kul, Sarp Apak, İrem Sak, Özgür Emre Yıldırım, Mehmet Özgür ile birlikte rol aldı.

2018 senesinde Nuri Bilge Ceylan’ın konusunu yazığı ve yönetmenliğini yaptığı “Ahlat Ağacı” filminde Murat Cemcir, Bennu Yıldırımlar, Ahmet Rıfat Şungar, Hazar Ergüçlü, Ercüment Balakoğlu, Serkan Keskin, Tamer Levent, Öner Erkan ile birlikte oynadı.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2020 – Bayi Toplantısı () (Sinema Filmi)
2020 – Tutunamayanlar (Tarık) (Tv Dizisi)
2018 – Ahlat Ağacı (Sinan) (Sinema Filmi)
2018 – Ölümlü Dünya (Zafer) (Sinema Filmi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün