Biyografi

Dr.Ahmet Koyuncu Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Dr.Ahmet Koyuncu kimdir?, Dr.Ahmet Koyuncu kaç yaşında?, Dr.Ahmet Koyuncu evi nerede?, Dr.Ahmet Koyuncu nerelidir? Dr.Ahmet Koyuncu ev adresi?, Dr.Ahmet Koyuncu kaç yaşında?, Dr.Ahmet Koyuncu nerede oturuyor?, Dr.Ahmet Koyuncu nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Dr.Ahmet Koyuncu hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. senesinde doğan Dr.Ahmet Koyuncu şu an için yaşında ve burcundandır. Dr.Ahmet Koyuncu doğum yeri ise olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Psikiyatr olarak devam ettirmektedir.

Dr.Ahmet Koyuncu Kimdir? – Dr.Ahmet Koyuncu Evi Nerede? – Dr.Ahmet Koyuncu Nerede Oturuyor?

Ahmet Koyuncu Kimdir?, evi nerede?

Psikiyatr Ahmet Koyuncu

Dr. Ahmet Koyuncu; babası Almanya’da işçi olması sebebiyle Duisburg şehrinde doğmuştur. Türkiye’ye altı yaşında dönmüş ve ilkokulu, Kırşehir ili Gümüşkümbet İlkokulunda okumuştur. Ortaöğretimini ise Kayseri, Pazarören Köy Enstitüsü’nün devamı olan Mimar Sinan Öğretmen Lisesinde tamamlamıştır.

Tıp eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde; Psikiyatri ihtisasını ise, İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Psikiyatri Kliniğinde tamamlamıştır. Kendisi ortalama olarak yirmi senedir sosyal fobi adlı hastalık üzerine spesifik olarak çalışmaktadır. Uzmanlık senelerından beri (2003-2013) Bahat Grubu Hastanelerinde çalışmaya başlamıştır. Son yedi senedir “Akademi Sosyal Fobi Merkezini” açmış ve burada hizmet vermektedir. Yazarın yedi bilimsel kitabı, bir romanı mevcuttur.

Toplam 2000 hastalık bir sosyal fobi arşivine sahiptir. Kendisinin SCI indexe giren 28 ülkeler arası (bu çalışmaların 14’ünde ilk isim olarak) ve SCI-E indexe giren 2 ülkeler arası bilimsel çalışması mevcuttur. Bunlara ek olarak beşi yurtiçi dergilerde çıkmış bilimsel yayını bulunmaktadır. Onüçü ülkeler arası ve yirmi kadarı ulusal kongrelerde sunulmuş olan sözel bildiri ve poster çalışmaları mevcuttur. Bilimsel çalışmaları 500’ün üzerinde atıf almıştır.

APA (American Psychiatric Association) 2012’de sunduğu “The clinical impact of mood disorders in social anxiety disorder” adlı sosyal fobi çalışması, 2014 senesinde Comprehensive Psychiatry dergisinde yayımlanmıştır. Yine 2014 yılı Mayıs ayında Journal of Attention Disorder adlı dergide “Inattention predominant type of ADHD is associated with social anxiety disorder” adlı çalışması yayımlanmıştır.

Son beş yıl içinde 20 kadar makalesi SCI index bilim dergilerinde yayınlanmıştır. Prof. Dr. Raşit Tükel ve Prof. Dr. Tunç Alkın ile birlikte “Presosyal Anksiyete Dönemi” hipotezini geliştirmiştir. Bu hipotez, SCI index bilim dergisi olan Early Intervention in Psychiatry tarafından yayınlanmıştır. Bu hipotezi destekleyen iki ilaç çalışmasında ise DEHB nasıl tedavi edileceğinin eşzamanlı sosyal fobiyi de tedavi ettiğini göstermiş ve bu sonuçlar SCI index bilim dergilerinde yayınlanmıştır. Bu zamanda ise Uyku-Apne Sendromuna ikincil gelişen sosyal fobi hipotezi üzerinde çalışmaktadır.

Geliştirdiği hipotez sonrasında mühim SCI index dergilere hakemlik yapmaya başlamıştır. Her yıl on kadar saygın bilim dergisine hakemlik yapmaktadır. Ayrıca Dr. Ahmet Koyuncu, dünyanın en mühim psikiyatri bilim dergisi olan Journal Of Molecular Psychiatry’ye hakemlik yapmış olan tek Türk bilim insanıdır.

Dr. Ahmet Koyuncu’nun ülkeler arası tanınırlığına rağmen, Türkiye’de bir unvanı (doçent ve profesör) yoktur. Kendisini bağımsız bilim insanı olarak tarif etmektedir. Ayrıca 12 Eylül darbesinin ülkemize verdiği en büyük zarar olan YÖK sistemine karşı duruşu sebebiyle doçentlik sınavlarına girmemiştir. Unvanlarını almamıştır. Almayı da düşünmemektedir.

‘Bilim halk içinde olur’ felsefesi ile kliniğini İstanbul İkitelli’de açmıştır. Bu merkezde etik, ekonomik ve gösterişten uzak bir hizmet vermektedir. Dr. Koyuncu’ya göre, toplumdan kopmuş ve kliniğe hapsolmuş olan bir üniversitenin fakat unvan ihtiyacını karşılayan bir fabrikaya, akademisyenin ise dershane teknisyenine (Edward Said) dönüşmesi kaçınılmazdır. Gelinen noktayı ise ‘doçent ve profesör çöplüğü’ olarak nitelendirmektedir.

Bir doktorun yaşadığı toplumun poblemleri ile yoğrulan bir entelektüel olması gereklidir. YÖK’e boyun eğmiş bilim bireylerinın ise bu şanslarının olmadığını düşünmektedir. İşte bu sebeple doktorun önce insan, sonra doktor, doçent, profesör vb. olmasının gerekliliği üzerinde durmaktadır.

Bunların bunun yanında Dr. Ahmet Koyuncu medyadaki şiddet, cinsiyet ayrımcılığı ve homofobi üzerine de çalışmalar yürütmektedir. Psikososyal Analizler yaptığı makaleleri Sözcü gazetesi, Cumhuriyet gazetesi ve OdaTV gibi gazetelerde yayınlanmıştır. Tıpkı bilimsel makalelerinin A sınıfı dergilerde kabul görmesi gibi, psikososyal analizleri de halk tarafından kabul görmüştür. Kendisi bu durumu: “Halkı Nişantaşı ya da Beşiktaş gibi semtlerde yaşayarak göremezsiniz, halkı suçlama kolaycılığına düşersiniz. Halkın içerisinde yaşamak gereklidir. Ayrıca medyada psikososyal analiz yapan yazarlar pek yok. Bu sebeple yazılarım okurlar içerisinde kabul gördüğünü tahmin ediyorum.” şeklinde açıklamaktadır.

Bunlara ek olarak Dr. Koyuncu, Kayseri, Mimar Sinan Öğretmen Lisesi’nde devlet tarafından okutulmuş olan bir kişi olarak Nişantaşı’nda ya da Acıbadem gibi yerlerde hizmet vermeyi de kabul etmemektedir. Çünkü bir hekimin gösterişli mekânları tercih ederek hastaların gözünü boyaması ve fahiş ücretler alması etik değildir. İşte bu sebeple Dr. Ahmet Koyuncu, ülkeler arası bilimsel tanınırlığına rağmen, halkın içinde hizmet verebilmek için kliniğini varoşlarda, İstanbul-İkitelli’de açmıştır. Dr. Koyuncu bu semtleri bir toplum laboratuvarı olarak görmektedir. Pierre Bourdieu’nun bahsettiği gibi, görüşmelerde toplumsal asimetriye yol açamadığı için yerinde ve objektif gözlemler yapma şansı yakalamaktadır.

Toplum ile beslenen, unvanlarını almamış olan ve varoşlarda onur savaşı veren Dr. Ahmet Koyuncu, tarafsız, objektif, ezber bozan bilimsel çalışmalarına, hipotezlerine ve psikososyal analizlerine devam ediyordir. Tüm psikiyatr ve hekim meslektaşlarını kapital sisteminin onları kliniğe hapsettiği ve DSM at gözlüğüne mahkûm ettiği bu düzene karşı durmaya çağırmaktadır.

Kitaplar:
Takıntı Kuruntu Vesvese (Psikoloji)
Utangaçlık, Çekingenlik ve Sosyal Fobi (Psikoloji)
İkincil Sosyal Fobi (Psikoloji)
Sosyal Fobi Gerçeği (Psikoloji)
Psikososyal Analiz (Psikoloji, Sosyoloji)
Bumerang’ın Aşkı (Roman)

Sosyal Fobi Tedavisi, Depresyon Tedavisi, Ahmet Koyuncu, Dikkat Eksikliği, Hiperaktivite Tedavisi, Psikososyal Analiz, Takıntı Kuruntu Vesvese, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Psikoterapist, Psikiyatrist
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün