Biyografi

Dr.Dr. Ahmet Demircan Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Dr.Dr. Ahmet Demircan kimdir?, Dr.Dr. Ahmet Demircan kaç yaşında?, Dr.Dr. Ahmet Demircan evi nerede?, Dr.Dr. Ahmet Demircan nerelidir? Dr.Dr. Ahmet Demircan ev adresi?, Dr.Dr. Ahmet Demircan kaç yaşında?, Dr.Dr. Ahmet Demircan nerede oturuyor?, Dr.Dr. Ahmet Demircan nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Dr.Dr. Ahmet Demircan hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 13.Temmuz.1954 senesinde doğan Dr.Dr. Ahmet Demircan şu an için 67 yaşında ve Yengeç burcundandır. Dr.Dr. Ahmet Demircan doğum yeri ise Samsun olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise DoktorMilletvekiliBakan olarak devam ettirmektedir.

Dr.Dr. Ahmet Demircan Kimdir? – Dr.Dr. Ahmet Demircan Evi Nerede? – Dr.Dr. Ahmet Demircan Nerede Oturuyor?

Dr. Ahmet Demircan Kimdir?, evi nerede?

19 Temmuz 2017 tarihinde Sağlık Bakanı olarak vazifelendirildi.

Ahmet Demircan, 13 Temmuz 1954 tarihinde Samsun‘da doğmuştur. Baba adı Mehmet Faik, anne adı Behiye’dir. İlkokulu köyünde, ortaokul ve liseyi Samsun İmam Hatip Lisesi’nde okudu. Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. . Samsun 1 No’lu Sağlık Ocağında 8 ay Pratisyen Doktor olarak çalıştıktan sonra aynı fakültede Genel Cerrahi İhtisası yaptı.

Ahmet Demircan, Zorunlu hizmetini, Muş Devlet Hastanesinde yaptı.

Ahmet Demircan, askerlik hizmetini Sarıkamış Asker Hastanesinde Tabip Asteğmen olarak yerine getirdi. 1989-1995 Samsun Bafra Devlet Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı olarak çalıştı.

Refah Partisi’nden 20. Dönem, Fazilet Partisi’nden 21. Dönem Samsun Milletvekili seçildi. 54. Necmettin Erbakan Hükümetinde Devlet Bakanlığı görevinde bulundu. 21. Dönemde Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu ve Milli Savunma Komisyonu Üyesi oldu.

Saadet Partisi ve Halkın Sesi Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

30 Eylül 2012 tarihinde 4. Büyük Kongrede AK Parti MKYK kullanıcı hesabıne seçildi. MKYK üyesi ve Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

İngilizce ve Arapça bilen Demircan, evli ve 6 çocuk babasıdır.

19 Temmuz 2017 tarihinde yapılan kabine değişikliği ile Başbakan Binali Yıldırım tarafından Recep Akdağ Başbakan Yardımcı olarak vazifelendirildi. Recep Akdağ’dan boşalan Sağlık Bakanlığına Ahmet Demircan görevlendirdi. 9 Temmuz 2018 tarihinde Sağlık Bakanı görevini Fahrettin Koca‘ya devretti.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün