Biyografi

Durdu Özbolat Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Durdu Özbolat kimdir?, Durdu Özbolat kaç yaşında?, Durdu Özbolat evi nerede?, Durdu Özbolat nerelidir? Durdu Özbolat ev adresi?, Durdu Özbolat kaç yaşında?, Durdu Özbolat nerede oturuyor?, Durdu Özbolat nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Durdu Özbolat hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 06.Şubat.1962 senesinde doğan Durdu Özbolat şu an için 59 yaşında ve Kova burcundandır. Durdu Özbolat doğum yeri ise Bucak, Burdur olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise İş adamıMilletvekili olarak devam ettirmektedir.

Durdu Özbolat Kimdir? – Durdu Özbolat Evi Nerede? – Durdu Özbolat Nerede Oturuyor?

Durdu Özbolat Kimdir?, evi nerede?

Durdu Özbolat, 6 Şubat 1962 tarihinde Burdur, Bucak’da doğmuştur. Esasen Kahramanmaraş Afşinlidir. Babasının adı Ali, annesinin adı Hatice’dir. Lise mezunudur.

Durdu Özbolat, siyasi kovuşturmalar, tutukluluk ve sürgünler sebebiyle hak kazandığı üniversitelere devam etmesi olabilecek olmamıştır. Ancak; Sanat Tarihi, Arkeoloji, Türkiye Tarihi üzerine yaptığı çalışmalarını sürdürmekte, İktisat eğitim hayatına ise akademik düzeyde devam ediyordir.

Çankaya Belediyesinde değişik kademelerde çalıştı. Çankaya Belediye Meclis Üyesi olarak görev yaptı. Siyasi hayatına 1984’te SODEP ve sonrasında da SHP’de devam etti. 1996’da CHP Çankaya İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, 2004’te Çankaya Belediyesi Meclis Üyeliği ve Çankaya Belediyesi Grup Başkan Vekilliği görevlerini yürüttükten sonra, 2007’de CHP Kahramanmaraş Milletvekili olarak seçildi.

Ankara‘da Özel İlkem Kolejini kurdu. Rüzgâr enerjisi, eğitimcilik, madencilik, tekstil, gıda ve turizm alanlarında faaliyet yürüten Özbolat Şirketler Grubunda Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüttü. Bilsev Vakfı Üyeliği, İlkem Eğitim ve Kültür Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanlığı görevleriyle birlikte, Anadolu Barış Üniversitesi projesini de yürüten Özbolat, yoksul ve başarılı öğrencileri desteklemeyi sürdürerek eğitim alanına mühim katkılarda bulundu.

Birgün Gazetesi kurucularından olan Özbolat, bunun yanında İnsan Hakları Derneği Üyesi, Toplumsal Araştırmalar Vakfı Başkan Vekili, Halkevleri Merkez Yönetimi Üyesi ve Devrimci 78’liler Derneği üyesidir.

Uluslararası Ödül Birliği (Moskova, Rusya) “Şeref ve Vicdan Nişanı”, Avrupa Üniversitesi (Hannover, Almanya) “Fahri Doktora” ve “Fahri Profesör” unvanları, Vektör Uluslararası İlim Merkezi (Bakü, Azerbaycan) “Türk Dünyasına Hizmet Uluslararası Altın Madalyası” ile taltif edildi.

22 Temmuz 2007 Genel seçimlerinde 23. Dönemde Kahramanmaraş CHP Milletvekili seçildi.

Durdu Özbolat, Elif hanım ile evlidir. Ezgi Seda ve Eda adında iki kızı mevcuttur.

2012’de Yurt Gazetesi’ni, 2013’te Bağımsız Dergisi’ni ve 2014’te Sokak TV’yi yayın hayatına sokarak muhalif basına yeni bir soluk kattı.

23. Dönemde önseçimle, 24. Dönemde de eğilim yoklamasıyla CHP Kahramanmaraş Milletvekili seçilen ve halen Parti Meclisi Üyesi olan Özbolat, Nisan 2014’te atandığı CHP Yurtdışı Örgütlenme Koordinatörlüğü görevinin bunun yanında Yurtiçi Örgütlenmelerde yardımcı olarak atandı.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün