Biyografi

Ece Vahapoğlu Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Ece Vahapoğlu kimdir?, Ece Vahapoğlu kaç yaşında?, Ece Vahapoğlu evi nerede?, Ece Vahapoğlu nerelidir? Ece Vahapoğlu ev adresi?, Ece Vahapoğlu kaç yaşında?, Ece Vahapoğlu nerede oturuyor?, Ece Vahapoğlu nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Ece Vahapoğlu hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 08.Mart.1978 senesinde doğan Ece Vahapoğlu şu an için 43 yaşında ve Balık burcundandır. Ece Vahapoğlu doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise GazeteciYazarSporcu olarak devam ettirmektedir.

Ece Vahapoğlu Kimdir? – Ece Vahapoğlu Evi Nerede? – Ece Vahapoğlu Nerede Oturuyor?

Ece Vahapoğlu Kimdir?, evi nerede?

Ece Vahapoğlu, 8 Mart 1978 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Adanalı olan babası Mehmet Vahapoğlu, annesi Jasmina Muratovic’dir. Henüz 6 yaşındayken Saraybosna doğumlu olan annesini ve ailesini toplayıp dedeleri İstanbul’a göç etmiştir. Eğitim hayatına Şişli 19 Mayıs İlkokulu’nda başladı. Şişli Terakki Lisesi’nden mezun oldu. Üniversite eğitimini İtalya, Roma‘da bir üniversite olan The American University of Rome’da İşletme bölümünde okuyarak 2000 senesinde bitirdi.

Ece Vahapoğlu, Fransa IEHEI’de AB ve Uluslararası İlişkiler yüksek lisansı yaptı. 2001 senesinde JC Derneği tarafından “Türkiye’nin En Başarılı Genci” seçildi. ABD Dışişleri Bakanlığı’nın ‘Uluslararası Yükselen Yıldızlar Liderlik Programı’na katıldı.

Atv, NTV, CNBC-e, SKY TÜRK ve Cine5‘te programlar hazırlayıp sundu. Milliyet gazetesi, Sabah gazetesi, Akşam gazetesi, Takvim gazetesinde köşe yazarlığı yapan ve röportajları yayına giren Ece Vahapoğlu’nu sekiz kişisel gelişim kitabı ve bir roman, sağlıklı yaşam ve spor üzerine dört kitap çıkardı. İlk kitabı 23 yaşındayken 2001 senesinde yayınlandı. 2009 senesinde yazdığı Öteki adlı romanı beş dile çevrildi.

Aktüel, Ekovitrin ve Genç Gelişim dergilerinde ise özel çalışmalar yaptı. Ece Vahapoğlu, TEV bursiyeri ve KATIAD (Kültürler Arası Toplumsal İletişim ve Araştırma Derneği) yönetim kurulu üyesidir.

Spor, eğitim ve sağlık alanında sosyal sorumluluk projelerinde bulunan Ece Vahapoğlu, Sağlıklı yaşam, spor ve beslenme seminerleri veriyor. Spor etkinlikleri yapıyor.

İstanbul Aydın Üniversitesi’nde “Radyo ve TV Sunuculuğu” dersi verdi. Gönüllü olarak Göbekli Tepe tanıtım projesinin koordinatörlüğünü yürüttü. Aralarında T.C. Cumhurbaşkanlık, Başbakanlık, Bakanlıklar gibi kamu kurumları ve özel sektördeki saygın markaların bulunduğu organizasyonlarda, etkinliklerde, lansmanlarda, gala gecelerinde, ödül törenlerinde, bayi toplantılarında, konferanslarda Türkçe, İngilizce, Fransızca ve İtalyanca moderatörlük ve sunuculuk yapıyor.

Ece Vahapoğlu’nun canlı olarak sunduğu programlar içerisinde; global CNN TV’de yayına giren Irak petrollerinin dünyaya açılış töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı organizasyonlar, Interpol Genel Sekreteri’nin katıldığı WCO Global Congress on Combating Counterfeiting and Piracy etkinliği, 3 dilde sunduğu UEFA Kupası, TRT’de yayına giren TürkVizyon Şarkı Yarışması Finali, yine birden fazla ülkede canlı gösterilen üç dilde sunduğu Mersin Akdeniz Oyunları yer alıyor. Uludağ Ekonomi Zirvesi, World Tourism Forum, World Travel Awards, Girişimcilik Zirveleri, Ekonomi Zirveleri, Pazarlama ve Marka Buluşmaları, Yılın İş İnsanları Ödül Törenleri gibi iş dünyasına yönelik mühim ve bilinen organizasyonları senelerdır sunuyor.

ecevahapoglu.com, patronlardunyasi.com, halklailiskiler.com sitelerinde, CEO Life Dergisi, Super Haber ve Fitnews gazetesinde yazıyor.

Ece Vahapoğlu, 2012 senesinde Tony Hill ile Sağlıklı yaşam üzerine bir kitap ve DVD çıkarmışlardır. Kıvanç Tatlıtuğ’un Kuzey Güney dizisi için gerekli formuna gelmesine büyük katkıları olmuştur.

Bakanlık sertifikalı wellness eğitmeni olarak Ece Vahapoğlu’nun kamu ve özel kurumlar için verdiği fit21 sağlıklı yaşam seminerlerinin bunun yanında, sportif ve yaşamsal tecrübelerinden yola çıkarak motivasyon konuşmaları da yapıyor. Ece Vahapoğlu, 2017 senesinde Dünya’nın En Zor ve Yüksek Maratonu olan Everest Maratonu’nda koşan ve kadınlar’da 4.olarak bitiren ilk Türk olmuştur.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan sertifikalı Wellness Eğitmeni olarak Herkes İçin Spor Federasyonu Proje Başkan Vekili görevini yürütüyor.

Yoga eğitimi alarak bu hususta uzmanlaşan ünlü sunucu Ece Vahapoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı’na başvurarak 2018-2019 eğitim öğretim senesinde, Türkiye geneli resmi-özel tüm anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise ve dengi okul öğrencilerine yönelik, öğrencilere kendilerinin farkında olmalarını sağlamak, çocuklarda konsantrasyonu yükseltmek; arkadaşlığı, paylaşmayı ve sosyalliği yükseltmek, pedogojik oyun anlatımıyla yoga nefes egzersizleri yaptırmak maksadıyla ücretsiz “Ece Vahapoğlu ile Çocuk Yogası” etkinliği düzenleme talebinde bulundu.

Ece Vahapoğlu, 23 Haziran 2018 tarihinde Boyner Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Boyner’in erkek kardeşi Cihan Alpay ile evlendi.

Kitapları :
2002 – Yabancı Dil Öğrenme Yolları
2004 – Bugün Zengin Ol
2004 – Ece’nin VIP Konukları
2009 – Öteki (roman)
2012 – 60 Günde İdeal Vücut (Tony Hill ile birlikte)
2012 – 60 Tarifte İdeal Mutfak
2014 – 21 Günde İyi Hisset
2015 – Ece Gibi Hisset
2019 – İçindeki Dişiyi Uyandır

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün