Biyografi

Eda Ece Kimdir? Evi Nerede?

Eda Ece Kimdir? – Eda Ece Evi Nerede? – Eda Ece Nereli?

Eda Ece kimdir?, Eda Ece kaç yaşında?, Eda Ece evi nerede?, Eda Ece nerelidir? Eda Ece ev adresi?, Eda Ece kaç yaşında?, Eda Ece nerede oturuyor?, Eda Ece nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Eda Ece hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 20.Haziran.1990 senesinde doğan Eda Ece şu an için 31 yaşında ve İkizler burcundandır. Eda Ece doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Eda Ece Kimdir?, evi nerede?

Eda Ece, 20 Haziran 1990 tarihinde İstanbul’da 3 çocuklu bir ailenin en küçüğü olarak doğmuştur. Tam adı Eda Ece Uzunalioğlu’dur. Lise eğitimini Şişli Terakki Lisesinde tamamlayan Ece, yüksek eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümü üzerinde tamamlamıştır.

Üniversite eğitimini bitirdikten sonra Sanat Tarihi üzerine ders aldı ve bir galeride çalışmaya başladı. Ayrıca okul senelerında tiyatro kollarına üye olan ve oyunlarda görev alan Eda Ece, bir gün oynamış olduğu bir tiyatro oyununda menajer Tümay Özokur’un dikkati çekerek oyunculuk teklifleri almıştır.

2011 – 2014 senelerı içerisinde “Pis Yedili” adlı dizide Eda Ece, Günçiçek Seymen (Cimbom) kişiliğini canlandırırken Ayşegül Aldinç, Turan Özdemir, Asuman Dabak, İlkay Akdağlı, Hazal Şenel, Melis Babadağ, Burak Alkaş, Halil Babür ile birlikte oynadı.

2013 senesinde “Beni Böyle Sev” adlı dizide Zeynep Çamcı, Alper Saldıran, Burcu Biricik, Selen Uçer, Altan Gördüm, Lale Mansur, Güven Kıraç ile oynadı.

Eda Ece bunun bunun yanında 2013 senesinde “Kızım İçin” adlı sinema filminde Yetkin Dikinciler ve İnci Türkay ile birlikte oldu.

Eda Ece, 2015 senesinde başrollerinde Seren Şirince, Berk Oktay, Pamir Pekin‘in oynadığı “İlişki Durumu: Karışık” adlı dizide Ceren rolünü oynadı.

2 Aralık 2016 tarihinde vizyona giren ve konusunu Gupse Özay‘ın yazdığı “Görümce” adlı filmin yönetmenliğini Kıvanç Baruönü yaparken başrolde Gupse Özay oynadı, diğer oyuncular ise Buğra Gülsoy, Eda Ece, Zeynep Kankonde, İnci Pars, Anıl Tetik, Larissa Gacemer, Demet Akbağ, Ayberk Atilla, Ayşegül İşsever oldu.

Filmleri ve Dizileri :
2020 – Feride (konuk oyuncu)(Sinema Filmi)
2018-2020 – Yasak Elma (Yıldız) (TV Dizisi)
2018 – Deliha 2 (Eda)(Sinema Filmi)
2017 – Yol Arkadaşım (Aysun)(Sinema Filmi)
2017 – Salur Kazan: Zoraki Kahraman (Sinema Filmi)
2017 – Ali Ekber Cevahir (Eda)(TV Dizisi)
2016 – Kocan Kadar Konuş: Diriliş (ceren)(Sinema Filmi)
2016 – Mahrumlar (Ela) (TV Filmi)
2016 – Görümce (Deniz) (Sinema Filmi)
2016 – Deli Dumrul (Günçiçek) (Sinema Filmi)
2015 – İlişki Durumu: Karışık (Elif) (TV Dizisi)
2015 – Kocan Kadar Konuş (Ceren) (Sinema Filmi)
2013 – Kızım İçin (Tuba) (Sinema Filmi)
2013 – Beni Böyle Sev (Zeyno) (TV Dizisi)
2011 – 2014 – Pis Yedili (Günçiçek Seymen(Cimbom)) (TV Dizisi)
2011 – Adını Feriha Koydum 1.Sezon (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)
2010 – Mahpeyker Kösem Sultan (Sinema Filmi)
2007 – Bez Bebek (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)
2004 – Aşkın Mucizeleri (TV Dizisi)
2003 – Hayat Bilgisi (Konuk Oyuncu(Sude)) (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün